Yaşam

Uzun ve Kaliteli Bir Yaşamın Sırları

Uzun ve Sağlıklı Yaşam Sırları

instagram takipçi hilesi

­Hiç kuşkusuz hepimiz hem kendimizin hem de sevdiklerimizin uzun, sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmesini isteriz. Böylece bizim için çok değerli olan ömrümüzü en üst seviyede verim alarak ve güzel anılarla doldurabiliriz. Fakat bunun için gün içerisinde bazı fedakarlıklar yapmamız gerekmektedir. Bunları yaparak siz de daha kaliteli ve uzun bir yaşama sahip olabilirsiniz.

uzun yasamın sırları 1

Özellikle günümüzde yapay gıdalar, teknolojik gelişmelere bağlı radyasyonlar nedeniyle hayatımıza giren birçok madde, sağlıksız ve tehlikeli oldukları için insan ömrünü de kısaltmaktadır. Bunun yanı sıra, insanda pek çok duygusal ve fiziksel hasarlara neden olarak kalitesiz bir yaşama sebebiyet vermektedir.

Bu gibi sağlığımızı ve yaşam kalitemizi olumsuz etkileyen unsurları hayatımızdan çıkararak siz de hayal ettiğiniz uzun ve sağlıklı bir yaşama kavuşabilirsiniz. İşte sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için öneriler:

uzun yasamın sırları 3

Organik Yiyeceklerle Beslenme Alışkanlığı Kazanın!

Yeme alışkanlıklarınızı özellikli 20’li yaşlardan sonra değiştirmeye çalışın. Daha çok organik sebze, meyve ve pişmemiş yiyecekleri tüketmeyi alışkanlık haline getirin. Böylece folik asit ve D vitamini açısından vücudunuz dengede olacak ve yaşlanma etkilerini uzun süre erteleyebileceksiniz. Bunun yanı sıra kendinizi daha enerjik hissedeceksiniz.

uzun yasamın sırları 4

Her Gün Hafif Tempoda Yürüyüş Şart!

Uzun ömürlü ve verimli bir yaşam için hayatınızda yürüyüşe yer açın. Günlük yarım saatlik yapacağınız hafif tempolu bir yürüyüş, hem vücut ağırlığınızı dengede tutmaya yardımcı olacak, hem de zihninizin açılmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra, vücudunuz elastik hale gelerek yaşlanmaya meydan okuyabilecektir.

uzun yasamın sırları 5

Kafein, Alkol ve Sigarayı Hayatınızdan Çıkarın!

Kafein, alkol, sigara vb. pek çok zararlı maddeler, ömrünüzü azaltırken yaşam standartınızı da düşürmektedir. Vücuda pek çok zararı olan bu ürünler, keyif verse de kısa sürede insanı çökerterek sağlıksız bir yaşama neden olmaktadır. Bu nedenle olabildiğince bu maddelerden uzak durmaya çalışın. Bunların yerini tutabilecek meyve, meyve suyu ve sebze gibi gıdaları tüketmeye çalışın.

uzun yasamın sırları 6

Gülümsemeyi İhmal Etmeyin!

Siz gülerseniz hayat da size gülmeye başlar. Uzun ve kaliteli bir yaşamın en önemli şartlarından bir tanesi de stres, üzüntü ve depresyondan mümkün oldukça uzak durmaktır. Hayatınızda ne olursa olsun her zaman iyi bir tarafı vardır. Üzücü bir durumda olsa bile her şeye olumlu bir yönden bakmaya çalışın. Bu sizi olduğunuzdan daha mutlu bir hale getirecektir.

uzun yasamın sırları 7

Yetersiz Uyku Kalp Krizini Tetikliyor!

Sağlıklı bir yaşama sahip olmak için uyku saatlerinize dikkat etmelisiniz. Her gece 10 – 3 arası saatler uykudan verim alabileceğiniz en iyi saat aralığıdır. Bu saat aralığında uykunuzu almazsanız, ne kadar uyursanız uyuyun uykunuzu alamayacaksınız. Bu nedenle uyku düzeninizi belirli bir düzene oturtarak günde en az 7 – 8 saat uyumalısınız. Aksi takdirde kalp krizi hayatınızdaki en büyük risklerden olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu