İlişki Konuları

Uzak Mesafe İlişkisini Canlı Tutmanın 9 Yolu!

instagram takipçi hilesi

Uzak mesafe ilişkisi oldukça meşakkatli ve ekstra emek vermeyi gerektiren bir ilişki çeşididir. Birbirini seven iki insan pek çok nedene bağlı olarak ayrı şehirlerde yaşamak durumunda olabiliyor. Hal böyle olunca araya giren kilometreler, beraberinde kuvvetli bir özlem duygusunu da getiriyor.

Hiç şüphesiz ki; bütün ilişkiler emek ve fedakarlık ister. Ancak uzak mesafeden yaşanan ilişkiler, bazı risk faktörleri barındırır. Bu da demek oluyor ki; ilişkiyi korumak, taze tutmak ve yıpratmamak adına yapılması gereken daha fazla şey vardır. Çünkü ağırlıklı olarak telefon gibi iletişim araçlarıyla ilerleyen bir ilişkide, zaman içerisinde bazı problemler baş gösterebilmektedir.

uzak mesafe ilişkisini canlı tutmanın 9 yolu

İşte biz de bu yazımızda sizlere; uzaktan uzağa sürdürdüğünüz ilişkinizi nasıl canlı tutabileceğinizle ilgili bir takım ipuçları veriyor olacağız. Konuya ilişkin videolara ise yazımızın son bölümünde ulaşabilirsiniz.

Uzak Mesafe İlişkisinin Zorlukları

İlişkinizi korumak adına neler yapabileceğinize geçmeden önce yaşanması muhtemel bazı zorluklardan söz edelim..

Özlemek! Elbette farklı yerlerde yaşayan iki sevgilinin en yoğun hissettiği ve çoğu zaman da zorlayıcı olan duygu budur. Bazen bu özlem dayanılmaz olur ve her iki tarafın da ruh halini olumsuz yönde etkileyebilir.

Zamansızlık! Farklı şehirlerde farklı hayatları olan insanların, birbirlerine vakit ayırmakta güçlük çektiğini görebiliriz. Yaşamın içerisinde süregelen planlar, işler ve akış, sevdiğiniz insanla daha az görüşmenize yol açabilir. Hatta bazen bir telefon görüşmesini bile yarıda kesmek durumunda kalabilirsiniz.

Kıskançlık! Gözden uzak olan gönülden de ırak olur anlayışı, zihnimizde yüzyıllık bir kod haline gelmiş durumda… Gözün görmediği durumlarda senaryolar başlayabilir. Yanıtsız kalan bir telefon, uyuyakalındığı için iyi geceler mesajı yazılamadan biten bir gün, başka bir şeye canınız sıkkın olduğu için enerjisi düşük geçen bir arama, karşı tarafta bambaşka yargılara neden olabilir.

uzak mesafeee

Tartışmaların uzaması! Uzak mesafe ilişkisinin handikaplarından biri de budur! Yüz yüze olunduğunda konuşulup çözümlenecek bir konu, telefonda beden dili olmadığı için uzayabilir ve maksadını aşan yerlere gidebilir. Bu da zamanla ilişkinin yıpranmasına yol açabilir.

Yalnız başına yapılan aktiviteler! Sevgili ile katılınacak bir davet veya gidilecek bir mekana, arkadaşınızla ya da tek başınıza gitmek zorunda kalabilirsiniz. Bu da negatif bir ruh haline girmenize, özlem duygusunun öfke ve hırçınlıkla harmanlanmasına sebebiyet verebilir. Duygularınızı mantığınızla dengelemeniz ise bu noktada büyük önem taşır.

Uzak Mesafe İlişkisini Canlı Tutmanın 9 Yolu!

Görüştüğünüzde ev ziyareti yapın: Partnerinizin yaşam alanında bulunmak, onun gündelik hayatına dair fikir sahibi olmak ve ilişkiyi sahiplenmek açısından önemlidir. Dolayısıyla görüşme günlerinde mutlaka ev etkinliği yaparak aranızdaki bağın samimiyetini kuvvetlendirmelisiniz.

Paylaşımda bulunun: Birbirinizi görmemeniz merak, kaygı gibi duyguları ön plana çıkarabilir. Bunu önlemek adına, telefon konuşmalarınız esansında hem ona gününün nasıl geçtiğini sorun hem de kendi gününüzü özetleyin. Böylece sizi hayatının içinde hissedecektir. Fakat tartışmaları telefonda uzatmak yerine, yüz yüze konuşmak üzere erteleyin.

Görüntülü konuşmaya özen gösterin: Beden dili, jest ve mimikler, tüm iletişim alanlarında çok ama çok önemli bir yere sahiptir. Fakat uzak mesafe ilişkisinde bunlar minimum düzeyde yansıtılabilir. O nedenle teknolojinin nimetlerinden faydalanın ve görüntülü görüşerek birbirinize tümüyle odaklanın. Aynı zamanda bu aranızdaki elektrik akımını ve sıcaklığı tazeleyecektir.

UZAK MESAFE ILISKI

Sıklıkla fotoğraf gönderin: Yaşadığınız bazı anları, yediğiniz bir yemeği, yeni aldığınız bir kıyafeti, bulunduğunuz bir dost meclisini fotoğraflayarak partnerinize gönderin. Bu tutum, en yoğun anlarınızda bile onunla bağlantıda ve temasta kaldığınızı hissettirecektir.

Öğrenmeye çabalayın: Onun hayatına, hobilerine ve kişisel ilgi alanlarına yönelik sorular sorun. Uzak mesafe ilişkisi tanıma sürecini bir nebze geciktirebilir. Bu nedenle çaba gerekir ve siz de bu çabayı gösterin.

Planlı davranın: Birlikte geçireceğiniz zamanlar çok kıymetli ve nadir olduğu için bunu en iyi şekilde değerlendirin. Neler yapacağınızı, nerelere gideceğinizi önceden konuşun.

Hayal kurun: Hayaller ilişkiyi ve insanları diri tutar, unutmayın. Birlikte olsanız neler yapacağınızla ilgili hayaller kurun ve birbirinizin yanındaymış gibi hissederek o hayalin içine girin.

Geri sayım yapın: Ne zaman temelli olarak bir araya gelebileceğinizi belirleyin. Buna ulaşmak için önünüze hedefler koyun ve bu yolda geri saymaya başlayın. Bu da uzak mesafe ilişkisini diri tutacak bir yaklaşımdır.

Kişisel zamanınızın tadına varın: Elbette sevdiğiniz insanla birlikte vakit geçirmek istiyorsunuz. Ama unutmayın ki siz ne kadar mutlu, verimli, enerjik ve keyifli olursanız, bunu bir o kadar da ilişkinize yansıtırsınız. Kendinizle ilgilenmeyi ihmal etmeyin!

Uzak Mesafe İlişkisini Canlı Tutmanın Yolları İle İlgili Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu