Yaşam

Uykusuzluk Sorunu İçin Uygulama Önerileri

Geceleri uyuyamayan insanlar için önerilen uygulamalar sayesinde uykusuzluk probleminizi çözüme kavuşturabilirsiniz

instagram takipçi hilesi

Uykusuzluk sorunu; her gecenin büyük bir işkenceye dönüşmesine sebep olur. Gelecek günün performansını da etkileyen bu sorun ile savaşmanın birçok yolu vardır. Fakat; uykusuzluk sorununu çözüme kavuşturmadan önce, bu problemin sebeplerinin ne olduğunu bilmeniz gerekir. Uzman bir hekimin görüşlerini almanız daha sağlıklı bir şekilde tedavi olmanıza katkı sağlayabilir. Bunun yanı sıra sizin için hazırladığımız uykusuzluk sorunu için uygulama önerilerimiz sayesinde geceleri daha kolay uykuya geçebilirsiniz.

1.Zihnini Boşaltmak İçin

uykusuzluk sorunu iin uygulama önerileri 4

Genel olarak uykusuzluk sorunu çeken insanların en fazla yakındığı konu; düşünmekten uyuyamamaktır. Eğer, uykusuzluğunuzun temel sebebinin beyninizin meşgul olması olduğunu düşünüyorsanız Sonus Island: Relaxing Sounds isimli uygulamayı deneyebilirsiniz.  Bu uygulamanın özellikle yatmadan önce kullanılması önerilir.

Uygulamanın özelliklerine geldiğimizde; yağmur sesleri, okyanus dalgaları gibi doğanın içinden huzur veren birçok sese sahip olduğu görülür. Uygulamayı açtığınızda karşınıza bir ada çıkar. Adanın üzerindeki simgelere tıklayarak huzurun sesini dinleyebilirsiniz. Ayrıca; süreyi kendiniz belirleyebilirsiniz. Bu sayede sadece uyurken değil, gün içinde de ne zaman zihninizi boşaltmak isterseniz doğanın engin seslerine kendinizi bırakabilirsiniz.

2.Rüyalarının Evini İnşa Et

uykusuzluk sorunu için uygulama önerileri

Uykusuzluk sorunu için uygulama dendiğinde aklınıza uykuyu sembolize eden simgelerin çıktığını biliyoruz. Şimdi; bu harika simgelerin bir araya geldiği bir uygulama önereceğiz. Uygulamanın ismi SleepTown. Çalışma sistemi ise aslında oldukça basit.

Uyumadan önce tüm sosyal medyayı gezenlerin ve bu sebeple uykusu kaçanların kesinlikle çok seveceği bir uygulamadır. Uygulamayı kullanırken tek yapmanız  gereken, uyumak ve uyanmak istediğiniz saatleri kaydetmektir.

Eğer her gece saat 00.00’da uyumak istiyorsanız saat 00:00’ı gösterdiğinde telefon ekranınızda uyumanızı hatırlatan bir simge çıkar. Eğer siz telefonu elinizden bırakırsanız, uygulama sizin için bir rüya köyü kurar. Fakat, eğer dayanamayıp telefonu elinize alırsanız köyünüz yıkılır.

3.Meditasyon

uykusuzluk sorunu için uygulama

Uyumadan önce zihnini meşgul eden sorunlardan kurtulmanın bir yolu da meditasyon yapmaktır. Kendi belirlediğin saatlerde ve senin için uygun olan meditasyonu seçerek işe başlayabilirsiniz. Zaten, konu ne olursa olsun her meditasyonda ilk olarak kendini rahatlatman ve nefes alış – verişini düzene sokman gerekir. Eğer kendini meditasyonun kollarına bırakırsan daha meditasyonun sonuna gelmeden uyuyakaldığını görürsün.

Meditasyon isimli uygulamada birçok meditasyon vardır. Ayrıca süreyi de kendinize uygun olan şekilde seçebilirsiniz.

4. Uyumadan Önce Hikaye Dinleyin

uyku  problemi

Uykusuzluk sorunu için uygulama önerilerinde geldik son uygulama önerimize. Sleep – Uyku Sesleri, Meditasyon isimli uygulama, yukarıdaki uygulamaların yaptığı şeylerin birçoğunu bünyesinde barındırır.

Uygulama sayesinde hem doğa seslerini dinleyebilirsiniz, hem de meditasyon yapabilirsiniz. Fakat uygulamayı diğerlerinden ayıran özellikler de yok değil. Çünkü uygulamada hikayeler kısmı vardır. Sakinleştirici ve uyku getiren hikayeler sayesinde kendinizi tatlı bir uykunun kollarına bırakabilirsiniz.

İyi geceler…

https://www.youtube.com/watch?v=huwk8edVlfA

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu