Gezi Rehberi

Ucuza Tatil Yapabileceğiniz 10 Yurtdışı Rotası

instagram takipçi hilesi

Yıl boyu biriken bedensel ve zihinsel yorgunluğun acısını çıkartmak için çoğu kişi tatil zamanlarını iple çekiyor. Tatile çıkarken başta baktığımız kriter ise “Ucuz Tatil ” bizde sizler için Ucuz tatil yapabileceğiniz yerleri listeledik.

Olabildiğince iyi koşullarda ve keyifli vakit geçirebilmek içinse belli bir bütçe gerekiyor. Özellikle de yurt dışı seyahati planlayanlar için. Elbette yabancı döviz kurunun genel olarak yükselmesi, bu durumu oldukça zorlaştırıyor. Bu yüzden uygun fiyata konaklayacak otel bulmak bir yana, sıradan bir mekana gidip öğle yemeği yemek bile bazı ülkelerde epey zor olabiliyor. Yine de kuru daha düşük olan para birimine sahip olan ve görülmesi gereken birbirinden güzel pek çok ülke bulunuyor.

İşte bütçenizi zorlamadan unutulmaz bir tatil yapabileceğiniz 10 yurt dışı rotası…

Bolivya: Güney Amerika’da yer alan, benliğini kaybetmeyen nadir ülkeler arasındadır. Dolayısıyla ülkede yapılan festivaller yabancı ziyaretçiler için baş döndürücü bir güzelliğe sahiptir. Ayrıca dünyanın en etkileyici doğa harikalarından biri olan Sayar du Uyuni de bu ülkede yer alır. Bunun yanı sıra müzeler de dahil olmak üzere konaklamasından yeme içmesinde kadar Bolivya’da her şey oldukça ucuzdur.shutterstock 296725811

Peru: Güney Amerika’da bulunan Peru önemli bir tarihe sahiptir. Bu sebeple ilk olarak arkeolojik özellikleriyle ziyaretçilerini büyüler. Bunun yanı sıra konaklama, yeme-içme, ulaşım vs oldukça ucuzdur. Ayrıca bölgenin yerel özelliklerini öne çıkaran kutlamaları, vahşi yaşam zenginliği, Amazon yağmurlarında düzenlenen turları ve elbette dünyanın yedi harikasından biri olan Inka medeniyeti de Peru’nun en ilgi çekici noktaları arasındadır.

peru machu picchu

Lviv: Ucuz ve unutulmaz seyahat denilince akla gelen ilk rotalardan olan Lviv, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan; buna rağmen değeri az bilinen yerlerden biridir. Sokakları ve orjinal yapısını korumayı başarmış tarihi binalarıyla farklı bir diyardaymış gibi hissettiren Lviv’in en iyi özelliklerinden biri de para biriminin TL ile çok büyük farklılık taşımamasıdır. Dolayısıyla her şeyin fiyatı için oldukça uygun denilebilir. Bunun yanı sıra, özenli bir dizayna ve çok lezzetli yemeklerden oluşan restaurant seçeneklerine sahiptir.

lviv resize

Sri Lanka: Şehir ambiyansını tamamen unutmak isteyenler için ideal rotalardan olan Sri Lanka; beyaz kumları, şelaleleri, ağaçları ve daha birçok  doğal güzelliğiyle bu ihtiyacı rahatlıkla karşılar. Konaklama, yeme-içme ve ulaşım gibi unsurlar ise fazlasıyla ucuzdur. Bölgen güzelliklerini keşfetmek için sıkça yapılan trekking aktiviteleri mevcuttur. Bunun yanı sıra pek çok farklı kültürü bir arada barındırır. Bu bölgede gerçekleşen etkinlikler her zaman ilgi çekici ve renklidir.

Untouched tropical beach Best of Sri Lanka and the Maldives 1240x698

Filipinler: Filipinler deyince genellikle birçok kişide pahalı tatil izlenimi oluşsa da bölgenin belli başlı noktalarında çok ucuza mükemmel bir tatil yapılabilir. Yağmur ormanlarını da içinde barındıran kusursuz doğal güzelliklere sahip Filipinler’de özellikle Cebu ve Bohol şehirlerinde oldukça uygun fiyatlara tatil yapılabilir. Özellikle dalış yapmak ve doğa ile iç içe olmak isteyenler içinse Filipinler en ideal rotalar arasındadır.

Filipinler 2

2 Yorum

  1. Daha önce tvde görmüştüm Peru’yu ama burdaki fotoğraflar beni benden aldı gerçekten.Çok güzel bir yer.Bayıldım.Sanırım en kısa zamanda gideceğim buraya .Çok teşekür ederim..

  2. Daha önce tvde görmüştüm Peru’yu ama burdaki fotoğraflar beni benden aldı gerçekten.Çok güzel bir yer.Bayıldım.Sanırım en kısa zamanda gideceğim buraya .Çok teşekür ederim..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu