Cilt Sağlığı

Tüp Mide Ameliyatı Nedir ?

instagram takipçi hilesi

Tüp mide (mide küçültme) operasyonu , mide kocaman bir kısmının kocaman kavis süresince cerrahi olarak çıkarılmasıdır. Operasyon ile midenin özgün boyutunun tahmini % 15’ine indirildiği cerrahi bir kilo verme işlemidir.

tüp mide1

Tüp mide (mide küçültme) operasyonu , mide kocaman bir kısmının kocaman kavis süresince cerrahi olarak çıkarılmasıdır. Operasyon ile midenin özgün boyutunun tahmini % 15’ine indirildiği cerrahi bir kilo verme işlemidir. Netice , bir kol ya da tüp benzeri bir yapıdır.

Prosedür, mide boyutunu daimi olarak azaltır, fakat mide üstünde daha daha sonra yaşamda bir takım genişlemeler oluşabilir. Prosedür çoğunlukla laparoskopik olarak yapılır ve geriye dönüşsüzdür.

Bu işlem neticesi olan mide muzu andıran tüp şeklindeki bir kese olarak bırakılır. Tüp mide (mide küçültme) operasyonu oranla yepyeni bir prosedürdür fakat düşük komplikasyon oranı ve sıkı kilo kaybı neticeleri nedeni ile popülerlik kazanmıştır.

tup mide ameliyati

Abd’de de 2013 senesinde yapılmış olan bütün ameliyatların tahmini yüzde 42’si, Amerikan Cerrahi Topluluğu’na yönelik en fenomen kilo kaybı operasyonu yapan Tüp Mide (mide küçültme) ameliyatıydı.

Tarihçe

1 Ocakta 2010’da United Healthcare, kilo kaybı amaçlı kapalı operasyon listelerine tüp mide operasyonunu ilave etti . Takip eden 2 senede anında hemen bütün kocaman sigorta şirketleri bunu takip ettiler. 2010’dan daha sonra en çabuk yükselen obezite cerrahi işlem oluyor .

Tüp Mide (Mide Küçültme) Operasyonu Ne Türlü Çalışır?

Tüp Mide (Mide Küçültme) Operasyonu , aşağıdakileri de içerir farklı sebeplerle kilo vermeye yardım eden olur:

tucc88p2bm

Yeni mide kılıfı normal midesinden mühim derecede daha az meblağ ve bir oturma yerinde rahatça yiyebileceğiniz yemek miktarını azaltmaya yardım eden olabilir . Yemek , bununla birlikte yepyeni mide içerisinde daha çabuk davranış eder.

Bağırsak hormonları üstünde daha az aç ve daha dolgun hissetmenize yardım eden meydana gelen bariz bir tesiri vardır.

Araştırmalar, Tüp mide ameliyatının, bypass civarı gösterişli meydana geldiğini ve bunun yararlarını göstermektedir:

Bypass benzeri kilo kaybı

Diyabet, dik tansiyon, yağlı karaciğer rahatsızlığı ve uyku apnesi benzeri obezite konusunda sıhhat meselelerinin benzer biçimde tersine çevrilmesi

Daha düşük komplikasyon oranları

Nispeten az bir hastanede kalış müddeti tahmini bir ya da 2 gün

Besin eksikliği ihtimali daha düşük

Kol gastrektomisinin geriye döndürülemez bir işlem meydana geldiği ve bir takım hasta olanlarda operasyon sonrasında iyileştirme edilebilir mide ekşimesi görülebileceği unutulmamalıdır.

n 2360 m

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu