Tüm Zamanların En İyi Romantik Filmleri

instagram takipçi hilesi

Sonbahar aylarının vazgeçilmez aktiviteleri arasında hiç şüphesiz film izleme vardır. Sadece bu nedenle bile soğukların gelmesini isteyebiliriz. Şu sıralar tam da sıcacık battaniyelere sarılıp film izleme zamanı. Eğer siz de bu soğuk günlerde içinizi mutlulukla ve aşkla dolduracak, sımsıcak filmler izlemek isterseniz, sizin için oluşturduğum filmlerden bir tanesini seçerek hemen izlemeye koyulun.

İşte tüm zamanların en iyi romantik filmleri:

Sweet November / Kasımda Aşk Başkadır

Sweet November 2

Boşuna demiyoruz “Kasımda aşk başkadır.”  diye. Bu film tüm romantikliği ile aşkın neden bu mevsimlerde çok daha güzel olduğunu gözler önüne seriyor. Son zamanların en iyi aşk filmleri arasında gösterilen ve listenin daima üst sıralarında yerini almaktadır. 2001 yılı yapımı olsa da hala, hele ki bu mevsimde en çok tercih edilen filmlerden bir tanesi. İzlemekte hiç tereddüt etmeyin!

When Harry Met Sally / Harry ile Sally Tanıştığında

When Harry Met Sally 5

İçinizi aşkla doldurup taşıracak cinsten olan bu film, kült eserlerden bir tanesi.  1989 yapımlı filmde, Meg Ryan içtenliği filmi daha müthiş bir hale getiriyor.  Romantik ve biraz da komik bir tanışma hikayesini anlatan film, en sevilen aşk filmlerinden. Özellikle bu zamanlarda daha önce izleyenler tekrar tekrar izleyebilir. Siz de hemen elinize sıcacık içeceğinizi alıp bu harika filmi izlemeye başlayabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=Zmi2ytJtCyM

Becoming Jane / Aşkın Kitabı

Becoming Jane 3

Hem tarih hem de romantik film izlemeyi sevenleri buraya alıyoruz. Hem tarihi dekorları hem de çekişmeli bir aşkı içinde barındıran bu harika film, görsel bir şölen yaşatırken içinizi de sevgiyle doldurmayı başarıyor. Usta ve güzel oyuncu Anna Hathaway’in başrolünde oynadığı film, 1975 yılının İngiltere’sinde yaşanan yasak ama tutkulu bir aşkı konu alıyor.

The Notebook / Not Defteri

The Notebook 4

Ryan Gosling ve  Rachel McAdams’ın başrollerini paylaştığı filmde, yıllar öncesinde başlayıp biten bir aşkın filizleri tekrar yeşeriyor. Ama bu defa çok daha tutkulu bir şekilde. İzlerken göz yaşlarınıza hakim olamayacağınız bu filmde, bambaşka bir aşka tanıklık edeceksiniz. 2004 yapımı olan bu dizi, size “İşte aşk bu!” dedirtecek cinsten.

Pride & Prejeduje / Aşk ve Gurur

Pride And Prejudice 1

Ünlü yazar Jane Austen’in Aşk ve Gurur romanından sinemaya uyarlanan bu film, adeta bir klasik olarak karşımıza çıkıyor. Keira Knightley’in oynadığı filmde, hem tarihsel hem de romantik filmler arasında yerini alıyor. Tarihi dekorları ve kostümleri sayesinde izleyenleri etkilemekle kalmıyor, başka diyarlara da sürüklemeyi başarıyor. Lessie ve Darcy arasında yaşanan aşkın gurur, bu aşkın daha da ateşlenmesi sağlıyor. Tekrar tekrar izlemek isteyeceğiniz bu filmi, mutlaka listenize ekleyin.

Kaynak
gecce

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu