Toyota Camry 2021 Modelleri, Teknik Özellikleri ve Fiyat Listesi

instagram takipçi hilesi

Japon otomobil devi olan Toyota, yeni makyajlanmış otomobili olan Toyota Camry model otomobilini görücüye çıkardı. Toyota’nın D sınıfı sedan arabaları arasında yer alan Camry, 2002 yılında Avrupa piyasasından çekilmişti. Fakat alınan karar sonrasında 2018 yılında tekrardan satışa çıkarıldı.

2021 Toyota Camry, Toyota’nın bir diğer amiral gemisi olan Corolla‘nın bir üstüdür. Camry’nin bir kaç ay önce Amerika versiyonu tamamen makyajlanmış ve yeni bir görünüme kavuşmuştu. Toyota, makyaj çalışmasını Avrupa modellerinde de yaptı.

toyota camry 1

2021 Toyota Camry’de Yapılan Tasarımsal Değişimler

Tasarımsal olarak çok fazla değişikliğe uğramayan Toyota Camry’de öne çıkan farklar, ön tampon, ön ızgara gibi kısımlardaki değişiklikler dikkat çekmektedir. Yapılan değişiklikler küçük olsa da, şirket tarafından aracın artık daha prestijli durduğu belirtilmiştir.

Araca yandan baktığımızı zaman ilk göze çarpan detaylar tabi ki de jantlardır. 17 ve 18 inç boyutundaki yeni tasarım jantlar ile beraber, yeni kasa rengi gibi yenilikler de dikkat çekiyor. Aracın içine girdiğinizde kullanılan 9 inçlik multimedya sisteminin biraz daha yukarı konumlandığını fark edebilirsiniz. Koltuklarda kullanılan deri kaplama da iç mekana oldukça prestijli bir hale getirmiş.

toyota camry 2

Yeni Toyota Camry Teknik Özellikleri

2021 model Toyota Camry, artık Türkiye’de de satışa çıktı. Avrupa pazarında satılan modellerde 2,5 litrelik hibrit motor kullanılmaktadır. Aynı motor daha önce Toyota RAV4 modelde de kullanılmıştı. Yeni Camry, geçirdiği ufak çaplı değişiklikler ile birlikte teknik olarak çok fazla değişmedi.

Otomobilin motoru oldukça güçlü ve iyi tepkiler veriyor. Fabrika verilerinde göre 0-100 km/s hıza 8,3 saniyede çıkabiliyor. Motor toplamda 218 beygirlik bir güç veriyor.

2021 Camry Fiyat Listesi

Tüm Avrupa’da olduğu gibi ülkemizde de tek motor seçeneği bulunmaktadır.

  • 2021 Camry 2.5 Hybrid Passion e-CVT – 998,000 ₺

Not: Yukarıda yer alan fiyat 18 Haziran 2021 tarihine ait olup Toyota’nın resmi sitesinden alınmıştır. İleri ki günlerde kurlar sebebi ile fiyatta düşüş ya da artış yaşanabilir. 

toyota camry 3

2021 Toyota Camry ile ilgili videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu