Film & Dizi Önerisi

To The Lake Dizi Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

7 Ekim 2020 tarihinde Netflix platformunda yayınlanmaya başlayan To The Lake, Rus yapımı gerilim türünde bir dizidir. Rusya’da yapılan ilk kıyamet sonrası türünde yapılan yapımlardan biri olma özelliği taşımaktadır. Yana Vagner’ın yazdığı 11 dile çevrilen kitabı Vongozero’dan uyarlanmıştır. To The Lake dizisi,  ‘Epidemiya’ ismiyle de bilinmektedir. Dizinin yönetmenliğini Pavel Kostomarov üstlenmektedir.

To The Lake

Toplam 8 bölümden oluşan dizinin bölüm süreleri yaklaşık olarak 50 dakikadan oluşmaktadır. To The Lake dizisinin konusu, günümüzde yaşadığımız pandemi sebebiyle izleyiciler tarafından oldukça ilgi görmüştür. Dizi içerisinde bulunduğumu salgın koşullarıyla bağdaşan izleyiciyi içerisine alan birçok olayı içermektedir.

To The Lake Dizisinin Konusu

Netflix’in yeni Rus yapımı bilim kurgu ve gerilim dizisinin konusu korkunç bir salgının yayılmasıyla yaşam mücadelesi veren insanlığın acımasız ve zorlu yaşam şartlarında verdiği mücadeleyi anlatmaktadır. Küresel bir felaketin ortaya çıkmasına sebep olan bir virüs dünyaya yayılmaktadır. İnsanlığın sonu ile karşı karşıya kalan bir grup, virüsle enfekte olanlardan kendilerini, hayatlarını ve ailelerini korumaya çalışırlar.

Elektrik yok olduğu, paranın tüm değerini kaybettiği bir dünyada hala virüsle enfekte olmayan insanlar, yiyecek ve yakıt için çaresizce savaşmaya başlamıştır. Bu korkunç koşullarla mücadele eden bir grup insan içerisindeki Sergei, ölüler şehrine dönen Moskova’ya eski eşi ve çocukların için geri döner. Virüsten ve getirdiklerinden kaçan bu insanlar uzun ve tehlikeli bir yolculuğu göre alarak Kuzey’e, ıssız ve izole bir adadaki av köşküne doğru yola çıkar.

To The Lake 4 685x456

To The Lake Dizisinin Oyuncu Kadrosu

Rus yapımı dizinin oyuncu kadrosu oldukça geniş ve önemli isimlerden oluşmaktadır. Kirill Käro ve Viktoriya İsakova gibi ünlü isimlerin başrollerde olduğu dizide Aleksandr Robak ve Natalya Zemtsova gibi isimlerde bulunmaktadır.

To the Lake

Dizinin oyuncu kadrosunda yer alan isimlerin tam listesi ise şu şekildedir:

 • Viktoriya Agalakova – Polina
 • Viktoriya Isakova – Anna
 • Kirill Käro – Sergey
 • Aleksandr Robak – Lyonya
 • Maryana Spivak – Irina
 • Natalya Zemtsova – Marina
 • Yuriy Kuznetsov – Boris
 • Aleksandr Yatsenko – Pavel
 • Aleksey Dmitriev
 • Anna Mikhalkova
 • Igor Savochkin – Bobyl
 • Dima Savyan – Blogger
 • Pavel Vorozhtsov – Man

To The Lake

2019 yılında Kasım ayında Rusya’da yayınlanmaya başlayan gerilim türündeki dizi, 7 Ekim‘de Netflix Türkiye platformunda yayına girmiştir. Şu sıralar salgın türlerinde yapımlara ilgili olan seyirci kitlelerinin bir hayli beğenisini toplayan yapımın IMDB puanı ise  7,1 olmuştur. Kısa sürede Netflix’te top 10 listesine girmeyi başaran dizinin 2. sezonunun olup olmayacağına dair henüz kesinleşen bir bilgi bulunmamaktadır. Siz de akıcı ve heyecanlı bir dizi arayışındaysanız To The Lake’i tavsiye ederiz.

Dizinin Fragmanı 

https://www.youtube.com/watch?v=DjXGHsKc0hs

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu