Kişisel Bakım

Tırnak Şekilleri Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Elin yapısına göre birbirinden güzel tırnak şekilleri vardır. Note kullanıcıları daha kısa tırnak şeklini tercih ederken, bazıları uzun tırnakları tercih ediyor. Özellikle son zamanlarda artan protez tırnak ve nail art çalışmalarıyla birlikte tırnak şekilleri de oldukça önem kazanmıştır.

tirnak sekilleri nelerdir2

Tırnak Şekilleri Nelerdir?

Oval Tırnak

tirnak sekilleri nelerdir3

Oval tırnaklar yuvarlak tırnaklara göre daha sivri fakat bademlere göre daha yumuşaktır ve genellikle en sevilen tırnak şeklidir ve oval tırnaklar tırnak kenarlarının törpü ile törpülenmesi ile elde edilebilir. Genellikle orta uzunlukta tırnaklara ve dar tırnak yatağına sahip kişiler tercih eder.

Oval şekilli tırnaklar elin genel görünümünü uzatacaktır. Elleri küçük olan kişilerin bu şekli daha çok kullanmaları önerilir. Oval bir şekle çivileyin. Nötr ve ten rengi tonlar oval tırnaklar için daha uygun seçeneklerdir.

Kare-Oval Tırnak

tirnak sekilleri nelerdir4

Kare oval tırnaklar adından da anlaşılacağı gibi kare ve oval şekillerin karışımıdır. Temel olarak tırnağın üst kısmını düzleştirin ve ardından kenarları yuvarlatarak oval bir görüntü elde edin, bu şekli uzun veya kısa tırnaklardan hoşlanan kişiler kullanabilir. Bu tırnaklar hemen hemen her renkte kullanılabilir.

Badem Tırnak

tirnak sekilleri nelerdir5

Badem tırnaklar herkesin sevebileceği klasik ve zarif bir görünüme sahiptir. Badem tırnakları, tırnak yatağının ucuna doğru sivrilmeden çok öncedir. Tırnaklarınızın, parmaklarınızın ve ellerinizin görünümünü uzatmak istiyorsanız bu şekil tam size göre.

Dışarıdan başlayın ve her tırnağı merkeze doğru şekillendirmek için tırnak törpünüzü kullanarak yumuşak bir son oluşturun. Çeşitli renklerle kombinlenebilen bir tırnak şeklidir.

Yuvarlak Tırnak

tirnak sekilleri nelerdir6

Yuvarlak tırnak şekilleri en doğal tırnak modellerinden biridir. Genellikle doğal tırnak şeklidir. Bu hem kısa hem de uzun tırnakların tercih ettiği bir şekildir. Ayrıca herkes tarafından sevilir. Bu tip tırnak kırılmasını önlemek ve tırnakların daha sağlıklı uzamasına yardımcı olmak için genellikle daha kısa kullanılır.

Yuvarlak tırnakların amacı, şekillendirirken kütikülün kıvrımlarını taklit etmektir. Tırnak törpüsü, tırnakları nazikçe yuvarlak bir şekle sokar. İstediğiniz görünümü elde ettikten sonra tırnaklarınızı renklendirerek kullanabilirsiniz.

Kare Tırnak

tirnak sekilleri nelerdir7

Kare tırnakların şekli için hemen hemen herkesin sevdiği modellerden biri olan uzun ve orta uzunlukta tırnaklara ihtiyaç vardır. Ancak keskin kenarları nedeniyle kolayca kırılırlar.

İnce parmaklarda zarif görünen ve kırılgan tırnaklara sahip olmayanlara tavsiye edilen bir stil. Kare tırnak şeklini elde etmek için tırnakların düz kesilmesi gerekir. Daha sonra törpü yardımı ile tırnağın düz olması gerekir. İşlem çivi kare olana kadar devam etmelidir.

Balerin Tırnak

tirnak sekilleri nelerdir8

Balerin çivileri adını ve şeklini bale ayakkabılarından alır. Son zamanlarda sosyal medya kanallarında herkesin karşısına çıkan bu model oldukça popüler. Stiletto topuklular, tırnak uçlarının kısaltılmasıyla elde edilir. Birçok tırnak sanatına uygun olan bu tırnak şekli balerin olarak da bilinir.

Stiletto Tırnak

tirnak sekilleri nelerdir9

Bu tırnak şekli elleri daha uzun gösterirken, kendinden emin manikürler gerçekten iyi görünür. Bir törpü yardımı ile tırnak şeklinin ucunun kısalması nedeniyle hareketsizlik elde edilir. Stiletto tırnak denilince akla sivri, uzun tırnaklar gelir. Bu manikürleri günlük hayatta kullanmak biraz zor olsa da görünümleri nedeniyle birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Bu tırnak görünümünü elde etmek için tırnakların yeterince uzun olması gerekir. İnce uzun bir tırnak şekli elde etmek için kenardan başlayarak üçgen şeklinde törpülenmelidir. Bu işlem tırnağın ucu sivrileşene kadar devam etmelidir. Bu, tırnaklarınızın uçlarının daha keskin görünmesini sağlayacaktır. Ardından sünger törpü ile tırnaklarınızı düzleştirebilir ve stiletto tırnak görünümünün keyfini çıkarabilirsiniz.

Flared Tırnak

tirnak sekilleri nelerdir10

Kıvrılmış tırnaklar, lale tırnakları olarak da bilinir. Farklı tırnak şekillerinin ortaya çıkmasıyla popüler hale gelen bu görünüm dışa doğru genişliyor. Ancak bu tırnak modelini elde etmek için takma veya jel tırnak tercih edilmelidir.

Tırnak Şekilleri İle İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=2TeWZqQpjQo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu