Film & Dizi Önerisi

The Order Dizi Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

2019 yılı yapımı olan The Order, Amerikan fantastik türünde, korku ve drama dizisidir. 7 Mart 2019 yılında Netflix platformunda yayınlanan The Order, Amerika’nın orijinal Netflix dizileri arasında yer alır. Dizinin yaratıcıları Shelley Eriksen ve Dennis Heaton ikilisidir. Aynı zamanda gençlik dizisi kategorisinde bulunan eğlenceli bir kadro ve hikayeye sahip olan dizi fragmanı yayınlandığından beri dikkatleri üzerine çekmiştir. Dizinin toplamda iki sezon 20 bölümü bulunmaktadır. Dizinin üçüncü sezonunun olup olmayacağı henüz netleşmemiştir.

the order

The Order Dizi Konusu

Fantastik bir dünyaya açılan yeni bir hikayeye adım atan The Order’ın merkezinde büyücüler ve kurtadamlar yer almaktadır. Öğrenci topluluklarıyla meşhur olan Belgrave Üniversitesi’nde hayat dışarıdan görüldüğü kadar basit ve eğlenceli olmamaktadır. Okula yeni başlayan 1. sınıf öğrencisi Jack Morton’ın hedefi efsane olarak bilinen, gizli topluluğa katılmaktır.

Hedefini gerçekleştirerek adım attığı bu gizli topluluk içerisinde kendisini ölüm kalım mevzularının yer aldığı, tehlikeli bir oyununun içinde bulur. Jack, toplulukta yer edinmeye çalışırken, işler onu daha derine ve karanlığa sürükler.

İçerisinde aile sırlarının yer aldığı ve kurt adamlarla mücadele edeceği aynı zamanda da kara büyü yapanlar arasındaki kalacağı bir yeraltı savaşı Jack Morton’ı beklemektedir.

the order 5 685x456

Doğaüstü yeteneklerin öğretildiği topluluğun içerisinde bolca büyünün yer aldığı, ritüellerin bulunduğu törenlerin yanında üye olan öğrenciler, bu karanlık dünyada yaşamaya çalışırken, bir yandan da üniversite problemleriyle baş etmek zorundadır.

The Order Dizisinin Oyuncu Kadrosu

Genç ve dinamik bir oyuncu kadrosuna sahip olan The Order’da, birbirinden başarılı performanslara imza atan isimler yer almaktadır. Dizinin başrollerinde ise daha önceden de birçok fantastik yapımda yer almış olan Sarah Grey ve Jake Manley, Katharine Isabelle gibi isimler yer almaktadır.

the order

Dizide yer alan diğer oyuncuların listesi ise şu şekildedir:

  • Jake Manley – Jack Morton
  • Kayla Heller – Selena Durov
  • Sarah Grey – Alyssa Drake
  • Adam DiMarco – Randall Carpio
  • Katharine Isabelle – Vera Stone
  • Louriza Tronco – Gabrielle Dupres
  • Matt Frewer – Pete “Pops” Morton
  • Max Martini – Edward Coventry
  • Thomas Elms – Hamish Duke

the order

Bugüne kadar Netflix, birçok farklı ülkenin yarattığı Dark, Stranger Things, Locke & Key gibi başarılı fantastik gençlik dizileriyle ön plana çıkmıştır. Netflix’in orijinal dizileri arasına eklenen The Order dizisi de yayınlandığından bu yana, çok ilgi görmüştür. Dizinin Imdb puanı ise 6.9’dur. Siz de gençlik temalı birçok fantastik öğe barındıran bu tarz dizileri sevenlerdenseniz, The Order’a şans verebilirsiniz.

Dizinin Fragmanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu