Film & Dizi Önerisi

The Old Guard Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

The Old Guard filmi, 10 Temmuz 2020 tarihinde sinema severler ile buluşan bir fantezi ve aksiyon filmidir. Ölümsüzlük olarak da geçmektedir. Film ile aynı isme sahip olan ve Greg Rucka tarafından kaleme alınan bir romandan esinlenilmiştir. Peki The Old Guard filminin konusu nedir, oyuncu kadrosunda kimler vardır. Öğrenmek istediğiniz tüm soruların cevapları ve diğer merak ettiğiniz her şey yazımızda…

the old guard 1

Orijinal İsmi: The Old Guard
IMDb Puanı: 6.8 / 10
Beyazperde Puanı: 3.1 / 5
Vizyon yılı: 10 Temmuz 2020
Filmin süresi: 2 saat 4 dakika
Yönetmeni: Gina Prince-Bythewood
Yapımcıları: Charlize Theron, Beth Kono, Dana Goldberg, Marc Evans, David Ellison, Don Granger, A.J. Dix
Senarist:  Greg Rucka, Leandro Fernández
Başrol Oyuncuları: Charlize Theron, Matthias Schoenaerts, KiKi Layne, Marwan Kenzari, Luca Marinelli ve Chiwetel Ejiofor
Türü: Aksiyon, Fantezi
Yapım Ülkesi: Amerika Birleşik Devletleri

The Old Guard Filminin Konusu

Netflix’in yeni filmi olan The Old Guard, dört eski ölümsüz paralı askerden oluşan gizli bir grubun hikayesini konu almaktadır. Bazıları yüzyıllar yaşamıştır. Grubun lideri Andy (Charlize Theron) o kadar çok yaşamıştır ki, ne kadar süredir hayatta olduğunu bile hatırlamamaktadır. Film ilgi çekici bir önermete sahiptir. Çok fazla süre yaşadıktan sonra geliştirebileceğimiz eşsiz travmaları öğrenirken çok sayıda büyüleyici karakter çalışmasına izin verir. Ancak Eski Muhafızlar çoğunlukla zevkli olsa da, birkaç eksiklik onu tamamen yaşama potansiyeline kadar durdurur.

Greg Rucka ve Leandro Fernández‘in film ile aynı ismi taşıyan grafik roman dizisine dayanmaktadır. Rucka’nın senaryosuyla, militarize bir ilaç şirketi grubun sırrını öğrendiğinde ve onları avlarken, doğal olmayan uzun ömürlü olanlardan para kazanabilmeleri ile başlıyor. Aynı zamanda, beşinci bir ölümsüz gruba dahil olur ve takıma katılması çok uzun sürmez. Kötü adam biraz dişsiz hissetmeye başlar, bu yüzden asıl çatışma kaynağı ölümün artık sizin için geçerli olmadığını bulmakla ortaya çıkan varoluşsal kriz haline gelir.

Old Guard, ilk bakışta, bir kez izlemeye başladığınızda arkasını getiren türde bir aksiyon filmidir. Charlize Theron, ekibine liderlik eden sert ve karmaşık bir karakter olan Andy karakterini canlandırmaktadır. Hikaye, eski savaşçıların ve ölümsüzlüğün büyüleyici bir mitolojisinin kapısını açmaktadır. Fakat her şeyin nasıl ilerlediğini açıklamanın zamanı geldiğinde işler biraz karmaşıklaşır.

the old guard 2

Oyuncu Kadrosu

 1. Charlize Theron (Andy Karakteri)
 2. Kiki Layne (Nile Freeman Karakteri)
 3. Matthias Schoenaerts (Sebastian Le Livre Karakteri)
 4. Marwan Kenzari (Joe Karakteri)
 5. Luca Marinelli (Nicky Karakteri)
 6. Chiwetel Ejiofor (Copley Karakteri)
 7. Harry Melling (Merrick Karakteri)
 8. Ngo Thanh Van (Quynh Karakteri)
 9. Haruka Ohshima
 10. Anamaria Marinca (Dr. Meta Kozak Karakteri)
 11. Joey Ansah (Keane Karakteri)

the old guard 3

The Old Guard ile ilgili videolar

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu