Film & Dizi Önerisi

Tenet Film Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

The Dark Knight, Inception ve daha birçok filmiyle adını sinema tarihine yazdıran yönetmen Christopher Nolan‘ın yeni filmi Tenet, vizyona hazırlanıyor. Normal şartlar altında 17 Temmuz tarihinde vizyona girmesi planlanan film, pandemi sebebiyle ülkemizde dahil olmak üzere birçok bölgede ertelenmişti. Nolan’ın uzun süredir merakla beklenen filmin yeni vizyon tarihi ise 26 Ağustos 2020 olarak belirlendi.

tenet 3 685x1015

Senaristliğini ve yönetmenliğini Christopher Nolan‘ın üstlendiği Tenet filmi, Birleşik Krallık ve Amerika‘nın ortak yapımı olan bilimkurgu aksiyon türünde bir filmdir. 225 milyon dolarlık bir bütçeyle çekilen Tenet’in yapım şirketi Warner Bros. vizyona girdiği ülkelerde gişe ve hasılat rakamlarının açıklanmayacağını bildirdi.

Tenet Filminin Konusu

Nolan’ın yapımlarındaki hikayeler gizemli de olsa yapım aşamasındayken konusu izleyicilere normal bir sürede açıklanırdı. Tenet filminin hikayesinde ise bu durum biraz daha gizemli ve uzun bir süreçten geçti. Aksiyon ve bilimkurgu türünde olan bu yapımın konusu, birden çok ülkeyi kapsayan ve ilgilendiren bir casusluk hikayesini ele almaktadır.

Daha özet haliyle ise dünyaya karşı oluşan büyük bir tehlikeden dolayı dünyayı kurtarmak için savaşan bir kahramanın hikayesini anlatılacaktır. Fakat bu kahraman ve içerisinde bulunduğu casusluk görevi ve tehlikeler gerçek zamanın ötesinde yaşanmaktadır. Öyle ki karşı karşıya olduğu tehlikenin Üçüncü Dünya Savaşı’ndan bile daha büyük bir tehlike olduğu belirtilmektedir.

tenet

Tenet Filminin Oyuncu Kadrosu

Film hikayesinin gizemli ve kafa karışıklığı yaratmasının yanı sıra oyuncu kadrosuyla da izleyicilerde ekstra heyecan uyandırmaktadır. Son dönemlerde adı yeni Batman olarak anılan, birçok kişinin Alacakaranlık (Twilight) serisiyle tanıdığı Robert Pattinson ve Amerikalı başarılı oyuncu John David Washington’ın başrolünde olduğu Tenet’in kadrosu bu isimlerle bitmemektedir. Michael Caine, Clémence Poésy başta olmak üzere İngiliz, Hint, Avustralyalı, Fransız daha birçok farklı milliyetten oyuncuyu barındıran kadronun tamamı ise şöyledir:

 • John David Washington
 • Robert Pattinson
 • Elizabeth Debicki
 • Dimple Kapadia
 • Aaron Taylor-Johnson
 • Clémence Poésy
 • Michael Caine
 • Kenneth Branagh
 • Himesh Patel
 • Denzil Smith
 • Martin Donovan

tenet 2 685x466

Sinemanın kafası değişik çalışan, kurgularıyla meşhur yönetmeni Nolan’ın sır gibi saklanan senaryoya sahip Tenet’i, fragmanı yayınlandığında büyük ilgi çekmişti. Bu ilgi daha çok izleyicilerin fragmandan bir şey anlamamasıyla sonuçlanmıştı. Bu durum yine Christopher Nolan’dan beklenen tarzda kafaları yakan bir filmin geleceğinin habercisi olmuştu.

Tenet filminin çekimleri Danimarka, ABD, Estonya, Hindistan, Norveç, İtalya ve Birleşik Krallık olmak üzere 7 ülkede yapılmıştır. Aynı zamanda filmin çekimleri, 70 mm ve IMAX kameralar ile yapıldığında izleyicileri büyük bir görsel şölenin beklediğini söylemek yanlış olmaz.

tenet 1 685x456

Film, 26 Ağustos 2020 tarihinde vizyonda olacaktır. Filmin fragmanına ise aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu