İnternet ve WebSosyal Medya

Telegram Nedir?

instagram takipçi hilesi

telegram nedir 1

Telegram, WhatsApp, WeChat, Facebook Messanger gibi çok platformlu bir mesajlaşma uygulamasıdır. Piyasadaki en güvenli anlık mesajlaşma uygulaması olduğu biliniyor ve aylık 400 milyondan fazla aktif kullanıcı var.

Telegram Grupları Nedir?

Telegram grupları, mesajlarınızı geniş kitlelere yayınlamak için bir araçtır. Telegram’da en çok kullanılan özelliktir. Telegram grupları sayesinde büyük sohbet grupları oluşturabilir ve geniş kitlelere hitap edebilirsiniz.

Telegram Gruplarının Özellikleri

 • Çok sayıda üyeye izin verir: WhatsApp gruplarının yalnızca 256 üye eklemesine izin verilir. Telegram grubuplarına200000’e kadar üyesi olabilir.
 • Anonimlik: Kişisel telefon numaranızı paylaşmadan herkesle etkileşim kurabilirsiniz.
 • Büyük dosya boyutu: 1,5 GB’a kadar olan dosyaları paylaşabilirsiniz

Telegram Gruplarının Avantajları

 • Büyük toplulukta benzer ilgi alanlarına sahip insanlarla sohbet edebilir ve yardım alabilirsiniz
 • İşletmenizi çok sayıda insana tanıtabilirsiniz.
 • Grup üyeleri tarafından paylaşılan eğlence içeriklerini okuyabilir veya katkıda bulunabilirsiniz.
 • Bilgi paylaşımı yapabilirsiniz.
 • Motivasyon kazanabilirsiniz.

Telegram Kanalı ve Telegram Grubu Arasındaki Farklar

Hem Telegram kanalları hem de Telegram grupları, çok sayıda kişiye ileti göndermek için iyidir. Aradaki temel fark, Telegram gruplarında herhangi bir üyenin mesaj gönderebilmesidir, ancak Kanalda sadece yönetici mesaj gönderebilir.

Telegram Grubu Nasıl Oluşturulur?

 • Menüye gidin ve “Yeni Grup”a tıklayın, Grubunuz için bir isim oluşturun.
 • Gruba en az bir üye ekleyin.
 • Grup adını verin, grup resmini yükleyin ve KAYDET’e tıklayın.
 • Grubunuzun herkese açık olmasını istiyorsanız benzersiz bir kullanıcı adı seçin. Kullanıcı adı belirlemezseniz, grup özel olur ve insanlar sadece bağlantı yoluyla katılabilir.

Telegram Grupları Nasıl Bulunur?

Elinizde Telegram gruplarına ait bağlantılar varsa Telegram grubuna katılabilirsiniz. Bunun için internette yapacağınız Telegram grup aramaları sayesinde ilgi alanınıza giren Telegram gruplarını rahatlıkla bulabilirsiniz. Veya arkadaşlarınızdan alacağınız Telegram bağlantı linkleri ile rahatlıkla yeni Telegram gruplarına katılabilirsiniz.

Telegram Eğitim Grupları

Telegram Eğitim grupları KPSS, AYT, TYT ve yabancı dil gibi farklı alanlarla alakalı olabilir. Hayallerinizi gerçekleştirmek ve hedeflerimize ulaşmak için elinizden gelen her türlü yardımı almanız için Telegram eğitim gruplarından faydalanabilirsiniz. Telegram KPSS Gruplarının bu listenin başında yer aldığını söyleyebiliriz.

Telegram Finans Grupları

Kripto para birimine ve kripto ticaretine olan ilgi artmaya devam ettikçe, insanlar gelişmekte olan endüstride birkaç karlı niş oluşturmaya başlıyor. Diğer şeylerin yanı sıra, giderek daha fazla insan sektörde bilgi aradığı için son zamanlarda en çok aranan içeriklerden birinin Telegram Kripto Para Grupları olduğunu söyleyebiliriz.

Telegram Futbol Grupları

Futbol dünya üzerinde en çok ilgi gören spor dallarından biridir. Ülkemizde futbola olan ilgi en üst düzeylerdedir bu amaçla oluşturulmuş Telegram futbol gruplarının yanı sıra Telegram İddaa Gruplarınıda bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu