Alışveriş Rehberi

Teknolojik Ürün Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

instagram takipçi hilesi

Teknolojik Ürün Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Gündelik yaşantımızın onulmaz bir noktası haline gelen teknolojik ürünler, biz tüketicilere yalnızca yaşamı kolaylaştırmakla kalmıyor aynı zamanda meslek yaşamımızda da biz tüketicilere başarı sağlayan ürünlerdir. Satın alma durumlarında teknolojik ürün piyasası kimi zamanlar can sıkabiliyor.

tekno 4

Online Alışveriş Hızlı Ama Riskli Bir Tercih

Kimi insan mağaza mağaza gezip almak istediği ürüne dokunmak, bakmak, kokmak kısacası hissetmek ister. Ancak bu durum ihtiyaç olan şeyin çeşitliliğine göre yorgunluk derecesinde sonuçlar doğurabilir. Üstüne üslük araştırdığınız ürünü istediğiniz biçimde bulamayıp eliniz boş şekilde dönmek de cabası. Filtre seçeneği, ürün çeşitliliği ve kolay ulaşılabilirliği sayesinde online alışveriş birçok insan tarafından büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

tekno 3

Online alışveriş son yıllarda ülkemizde mağazacılık sektöründen çok daha fazla ilgi görmeye başladı. Çalışan kesimin iş yerlerinden izin alamaması masa başında veya akıllı telefonlara indirilen uygulamalar aracılığı ile güvenli ve garanti koşullu alışveriş şekli oldukça yaygınlaşmaya başladı. Online alışverişin avantajları kadar dezavantajları da mevcuttur. Kimi zamanlarda aldığınız ürün yerine başka bir ürün teslim edilebilmekte, gelen ürün satıcı tarafından ya da kargo firması yetkilileri tarafından fiziki zarar görebilmekte.

tekno 8

Ürün Özellikleri İhtiyaç Odaklı Olmalı

Birçoğumuz ihtiyaç hissettiğimiz bir ürün almak istediğimizde ihtiyacımızın da ötesinde birçok işlevi olsun isteriz. Bu durum ise genellikle televizyon, akıllı telefon e bilgisayar satışlarında ortaya çıkıyor. Halbuki ihtiyaç dahilinde çok fazla detayda boğulmadan net istekler ve ihtiyaçlar çerçevesinde olup bu tarz ürünlere yönlenilmesi gerekir. Örneğin Turksat uydusunda 5K teknolojisi yok. Ancak almak istediğiniz cihaz 5K görüntü desteği sağlamakta. Kullanamayacağınız özellik için o televizyonu almak bütçenizi gereksiz yere harcamak olacaktır.

tekno 5

Teknolojik Ürünler Mutlaka Garanti Kapsamı Altında Olmalı

Yurt içindeki teknoloji mağazalarında veya Avrupa menşei teknolojik ürünler aldığınızda bir orun yaşarsanız karşınızda muhatap bulabilirsiniz belki ama işin içine son dönemlerin yükselen yıldızı Çin girdiği zaman işlerin rengi değişmekte. Çin’den aldığınız bir ürün sıradan aracı bir firmadan almışsanız (Çin Malı9 deyip geçmeniz gerekecektir.

Ancak Çin’den marka bir ürün aldınız ve ürün bir zaman sonra bozulursa her şey daha zor hale gelebilir. Çünkü ürün Çin garantisi altında iken herhangi şekilde Türkiye garantisi mevcut olmayacaktır. Bu da binlerce dolar para harcayıp satın aldığınız ürününüzün hasarı söz konusu olduğunda hiçbir şekilde muhatap bulamayacağınız anlamına gelir.

tekno 1

Fiyatlar Platformlar Arasında Değişiklik Gösterebilir

Türkiye’de ya da yurt dışındaki bir mağaza veya sitede incelemiş olduğunuz ürünlerin fiyatları farklı olabilmektedir. Bunun nedeni ise her firma ya da marka kendine has kampanya yaratmasındandır. Bu tarz kampanyalar size birtakım indirimler sağlayabilir. Ancak her ucuz mal kampanya dahilindedir diye bir kaide de yok. Kimi zamanlar bu ucuz ürünler faturasız, kaçak ya da vergilendirilmemiş bir şekilde satılabilmekte ve ülkeye sokulabilmekte. Bu ürünleri almamak daha sonra  yaşayabileceğiniz sorunlara duvar örmek demektir.

tekno 2

Beyaz Eşyalarda Tasarruf Sağlayabilirsiniz

Beyaz eşya alışverişlerinizde hem ihtiyacınızı karşılamak hem de tasarruf etmeniz mümkündür. Bunu yolu da tüm beyaz eşya ürünlerinde var olan bir derecelendirme sistemidir.  A+++, A++, A+, A+, A, B, C, D, E, F, G, olarak bilinen 10 çeşit enerji sınıfı bulunmaktadır. A+++ en yüksek enerji tasarrufu sağlarken sıralama devamı şeklinde değişmektedir.

Teknolojik Ürün Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? ile ilgili videolar

https://www.youtube.com/watch?v=dSIxBer8thQ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu