Alışveriş Rehberi

Tayt Giyerken Dikkat Edilmesi Gereken 8 Şey

instagram takipçi hilesi

Tayt oldukça rahat ve şık da kombinlenebilen kıyafetler arasındadır. Özellikle günümüzde moda olan ceket-tayt kombinleri de fazlasıyla yapılıyor. Tayt artık spor kıyafeti olmaktan öte gündelik yaşam kıyafeti de oldu. Peki tayt giyerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, çok vakit kaybetmeden aşağıdan bakabilirsiniz.

Tayt Giyerken Dikkat Edilmesi Gereken 8 Şey

Dikişsiz veya Tanga İç Çamaşırları

tayt giyerken dikkat edilmesi gereken 8 sey2

Tayt genelde üzerine uzun sweatshirt, tunik veya tişört giyilerek tercih edilse de crop giyenlerde var. Crop ile kombinlenen taytlarda iç çamaşırı izi oldukça rahatsız edici bir görüntü verir. Bu sebeple iç çamaşırının tanga olması veya dikişsiz olması önemlidir.

Yüksel Bel Taytlar

Yüksel bel tayt, düşük bel olan taytlara nazaran daha rahat olacaktır. Aynı zamanda düşük bel taytlar, vücudun bir kısmını böldüğü için, vücut hatlarını kötü gösterebilir. Yüksel bel taytlar kalçayı toparlar. Bacak boyunu daha uzun gösterir. Günlük hayatta tayt kullanıyorsanız daha rahat hareket etmenizi sağlar.

Sade Taytlar

tayt giyerken dikkat edilmesi gereken 8 sey4

Fazla baskılı veya baskıların büyük olduğu taytlar çok dikkat çekici olabilir. Aynı zamanda bu tip taytları kombinlemek çok zordur. Büyük, parlak veya fazla baskılı taytlar vücudu daha kilolu gösterir. Koyu ve sade renkli taytlar daha şık ve güzel bir görüntü sağlar.

Taytı Kombinlemek

Taytın üzerine genelde tunik tarzı kıyafetler tercih edilebilir. Fakat bu her zaman doğru bir tercih olmaz. Göbeği açık, crop veya göbeği kapatan kalçanın üstünde biten tişörtlerde tercih edilebilir. Tayt kombinlerini aşağıda sizler için derledik.

İlginizi Çekebilir: Kadınlar Gömlek Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Deri Taytlar

Deri taytlar şüphesiz ki, taytı spor kıyafeti olmaktan çıkıp, şıklık sunan taytlar arasındadır. Tayt modelleri arasında kışın en çok tercih edilen deri taytlardır. Deri taytların kışın tercih edilmesi daha doğru olur. Çünkü deri taytlar yazın bacakları terletip, yakabilir. Deri taytların iç kısımlarında genelde şardonlu olduğu için vücudu yakabilir.

Taytın Kalınlığı

Taytlar bir pantolon değildir. Genelde çorap olarak da değerlendirilebilir ve kullanılabilir. Bu sebeple taytın kalınlığı çok önemlidir. İnce taytlar iç gösterir. Taytın kalın olması önemlidir. Kışın içi şardonlu taytlar tercih edilebilir. Yaz içinde ince ama içi göstermeyen taytlar daha doğru tercih olacaktır.

Taytın Rengi

Taytın açık renk olması iç göstermesine sebep olabilir. Bu sebeple koyu renk taytlar daha doğru tercih olacaktır. Fakat açık renk taytlarda son dönemlerde oldukça popüler. Açık renk taytlar vücut hatlarını çok belli ettiği için genelde üstüne uzun kıyafetler giyerek tercih ediliyor.

tayt giyerken dikkat edilmesi gereken 8 sey

Push-Up Taytlar

Push-Up taytlar kalça kısmını oldukça güzel gösterir. Sportif fiziğe sahip olanların tercih edebileceği taytlar arasındadır.

Tayt Kombinleri

Sweatshirt-Tayt Kombini

tayt giyerken dikkat edilmesi gereken 8 sey5

Sweatshirt ve tayt kombini oldukça sade ve şık duran kombinler arasındadır. Şık bir çanta ve küpe gibi aksesuarlar ile tamamlanabilir.

Ceket-Tayt Kombini

tayt giyerken dikkat edilmesi gereken 8 sey7

Son zamanlarda popüler hale gelen kombinler arasındadır. İçerisine sade bir bluz, hoodie veya sweatshirt giyerek de kombinlenebilir.

Gömlek-Tayt Kombini

tayt giyerken dikkat edilmesi gereken 8 sey6

Uzun bir gömlek ve tayt kombini de gündelik yaşamda kullanılabilecek kombinler arasındadır.

Crop-Tayt Kombini

tayt giyerken dikkat edilmesi gereken 8 sey9

Sade olarak nitelendirilebilecek kombinler arasındadır. Aksesuarlar ile kombin dolu hale getirilebilir.

Tayt Kombinleri İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu