Tay Filmi Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

TRT ekranlarında izleyiciyle buluşan 3D türdeki Tay Filmi konusu ile pek çok kişinin ilgisini çekiyor. Çocuklar için hazırlanmış olan film ilk olarak 2022 yılında beyaz perde de izleyiciyle buluştu. Ardından tekrar 2023 yılında TRT ekranlarında yayınlanan film sadece 3 günde 80 bin izlenmeyi aşmayı başardı. Peki Tay filmi konusu nedir?

Tay Filmi

Türkçe İsmi: Tay
IMDb Puanı:
Yapım yılı: 5.4 / 10
İlk vizyon tarihi: 2022
Yaş Sınırı: Yok
Yönetmeni: Nurullah Yenihan
Senarist: Betül Yağsağan
Yapımcı: Mustafa Emre Tülün
Yapım Şirketi: TRT Ortak Yapım
Başrol Oyuncuları: Rihey, Ubey, Jabal
Türü
: Animasyon
Yapım Ülkesi
: Türkiye

Tay Filmi’nin Konusu

Tay Filmi henüz çok küçük olan bir tayın keyifli ve heyecan dolu yolculuğunu anlatıyor. Rihey henüz oldukça küçük olan bir taydır ve Mekke’nin en zenginleri arasında yer alan Ubey’in çiftliğinde annesiyle birlikte yaşamını sürdürmektedir.

Tay Filmi 2

Bir gün annesine doğum günü için sürpriz yapmak isteyen küçük Rihey çiçek toplamak için dışarı çıkar. Ancak çiftliğe geri döndüğünde hiç beklemediği bir durumla karşılaşır. Ubey annesini Medineli bir tüccarla anlaşarak satmıştır. Rİhey ise Şamlı bir tüccara satılacaktır.

Annesinin satıldığını gören ve çok öfkelenen küçük Rihey çiftlikten kaçmaya karar verir. Bu kararının ardından kaçan Rihey annesini bulmak için uzun ve macera dolu bir yolculuğa atılır. Ancak Rihey’in oldukça değerli bir tay olması nedeniyle Ubey onu bulana büyük bir ödül vaat eder.

Tay Filmi 3

Ödülü duyan pek çok kişi ise Rihey’i yakalamak için peşine takılır. Rihey bir yandan annesini ararken bir yandan da kendisini yakalamaya çalışan insanlardan kaçmaya çalışır. Heyecan dolu bu yolculukta ise kendisine yolda tanıştığı Jabal isimli yaşlı bir deve yardım eder.

Tay Filmi 4

Jabal, Rihey’e hicret yolunu göstererek Medine’ye ulaşmasına yardımcı olur. Oldukça keyifli bir animasyon olan Tay filmi özellikle küçük yaş gruplarındaki çocuklara hicreti anlatmak için özenle hazırlanmış bir yapım.

Tay Filmi İle İlgili Videolar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu