İnternet ve Web

Tasarımcıların Bilmesi Gereken 8 Site

instagram takipçi hilesi

Tasarım dünyasında gelişen bazı kolaylıklar sayesinde herkes tasarım yapabilir hale gelmiştir. Herkes tasarım yapsa da genelde sadece tasarımcıların anlayabileceği ve üzerinde değişiklikler yapabileceği çalışmalarda vardır. Mockup, PSD dosyaları, vektörel çalışmalar gibi hazır olanlar üzerinde değişiklik yapılabilmesi için de siteler vardır. Tasarımcıların bilmesi gereken 8 site hangileridir?

tasarimcilarin bilmesi gereken 8 site2

Freepik

İçerisinde birçok mockup, vektörel çalışma, PSD dosyaları bulunan bu sitede hemen hemen istenilen her şeye kolaylıkla ulaşılıyor. 1 aylık ve 1 yıllık olmak üzere 2 adet premium paketi olan sitenin 1 aylık aboneliği 9.99 €’dur. Aynı zamanda premium paket almadan da ücretsiz indirebileceğiniz bir sürü çalışma vardır. Photoshop, Ilustrator gibi programları kullanmayı bilenler için oldukça ideal bir sayfadır. İçerisinde bazı görsellerde online olarak da düzenleme yapılabiliyor.

Pixabay

Fotoğrafçılık anlamında çığır açmış siteler arasında yer alan bu sayfa da hemen hemen istediğiniz her görseli rahatlıkla bulabilirsiniz. Her konu, her detay, her ürün veya her şey için fotoğraf bulunan bu siteden kalite seçimi yaparak da resimleri indirebilirsiniz. Genelde PNG uzantılı veya JPEG uzantılıdır.

Dafont

Yazı fontları konusunda en iyi sayfalardan birisi diyebilirim. Her fontun olduğu ve sürekli olarak güncellenen bu sayfada istediğiniz metni yazarak da yazı fontu seçebilirsiniz. Kolay indirim ve kolay kuruluma sahip olan dafont sayfasında 3 milyona yakın font olduğu biliniyor.

Flaticon

İkonik görseller ve simgeler için birebir sayfalardan birisidir. Freepik sayfası ile birlikte iş birliği içindedir. Freepikten premium üyelik aldığınızda, flaticon içinde premium üyeliğiniz olur. Genelde PNG uzantılı ikonlar bulabilirsiniz.

Vexels

Freepik sayfası ile eş değer diyebiliriz. Fark olarak bu sitede premium üyelik söz konusu değil. Fakat içerisindeki desenleri, mockupları, vektörel çalışmaları veya PSD dosyalarını kiralayarak satın alıyorsunuz.

tasarimcilarin bilmesi gereken 8 site4

Pixeden

Frepik ile aynı versiyonda çalışmaktadır. İçerisinde bir çok mockup çalışmasını bulabilirsiniz. Aynı zamanda içerisinde icon, vektörel görseller, fotoğraf gibi bir çok kategori bulunur. Fakat sadece çeşit olarak diğerlerine göre daha azdır.

Behance

Tasarım konusunda çok yardımcı olan, yaratıcı fikirlere açık bir alan diyebiliriz. Behance, Adope’nin kurmuş olduğu bir sitedir. Sitenin içerisinde genelde çok yaratıcı çalışmalar olmasıyla birlikte kişiler burda yaptıkları çalışmaları da satabilirler.

tasarimcilarin bilmesi gereken 8 site3

Canva

Kullanımı en kolay olan siteler arasındadır. Her şablonun hazır olduğu veya sizin standart şablon boyutlarında hazır materyaller yardımıyla düzenleme yaptığınız sayfadır. Premium üyeliği de olan canva genelde tasarım konusuna yeni adım atmış kişiler için yardımcı olacaktır. Online olarak düzenleme yapılması büyük avantaj sağlamaktadır.

Tasarımcıların Bilmesi Gereken Siteler İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu