Film & Dizi Önerisi

Tarkan: Güçlü Kahraman Film Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Tarkan: Güçlü Kahraman Film Konusu ve Oyuncuları! Tarkan: Güçlü Kahraman filmi, 1 Kasım 1973 günü film severlerin beğenisine sunulmuş olan aksiyon, macera ve fantastik temalı bir sinema filmidir. Filmin başrollerinde Kartal Tibet, Hakkı Koşar ve Hülya Darcan yer alıyor.

Fazla zaman kaybetmeden Tarkan: Güçlü Kahraman filmi hakkında bilgileri verelim. İşte Tarkan: Güçlü Kahraman film konusu, oyuncu kadrosu ve diğer tüm detayları.

Tarkan: Güçlü Kahraman filmi
Orijinal İsmi: Tarkan: Güçlü Kahraman
IMDb Puanı: 6,6 / 10
Yapım yılı: 1973
ilk vizyon tarihi: 1 Kasım 197
Yaş Sınırı: Yaş Sınırı Yok
Yönetmeni: Mehmet Aslan
Senarist: Mehmet Aslan
Yapımcı: Nahit Ataman
Yapım Şirketi: Yeni Film, Ar Film
Başrol Oyuncuları: Kartal Tibet, Hakkı Koşar, Hülya Darcan
Türü: Aksiyon, Macera, Fantastik
Yapım Ülkesi: Türkiye

Tarkan: Güçlü Kahraman Film Konusu

Avrupa’nın geniş topraklarına hükmeden Hun İmparatoru Atilla, topraklarını daha da genişletme amacıyla stratejiler araştırır. Bu düşünceyle harekete geçen Atilla, son derece stratejik bir değere sahip olan Altın Kılıç’ı elde etmek arzusundadır. Ancak bu kılıcı elde etmek için yola çıkan tek kişi Atilla değildir; Çin’in denetiminde bulunan bu kılıcın peşinde olan bir diğer kişi de, önemli makamlara yükselme hırsı taşıyan kurnaz bir adam olan Wang Yu’dur. Wang Yu, kılıcı elde etmek uğruna yerel halka işkence yapma dahil her türlü fedakarlığı yapmaktan çekinmez. Bu yolda ilerlerken, Wang Yu, kılıcı elde etmek için her türlü zorluğa göğüs germeyi göze almıştır.

Kılıcı arzulayan Atilla, bu amacı gerçekleştirmek için güvendiği akıncısı Tarkan’ı görevlendirir. Sadık arkadaşı Kurt ile birlikte yola çıkan Tarkan, Sang Tapınağı’na doğru ilerler. Tarkan, yolculuk sırasında Alonya adında genç bir kadını kurtarır. Daha sonra yoluna atlı bir birlik çıkar, bu birlik Atilla tarafından Tarkan’a yardım etmek amacıyla gönderilmiştir. Atlı birlikle birlikte yola devam eden Tarkan’ın karşısına Çin İmparatoru Çu Çeng tarafından kurulan bir dizi engel çıkar. Bu amaçla silahtarı Mançu’yu görevlendiren Çu Çeng, Tarkan ve arkadaşlarını esir almayı başarır.

Tarkan: Güçlü Kahraman filmi

Esaretten başarıyla kurtulan Tarkan, Sang Tapınağı’na ulaşır. Kılıç için mücadele eden bir diğer kişi, Tarkan’ı köşeye sıkıştırmaya çalışır. Wang Yu ve silahşörleri, Tarkan’a saldırırlar. Bu mücadele Tarkan’ın mağlubiyetiyle sonuçlanır ve genç savaşçının tüm kemikleri kırılır. Daha önce Tarkan’ın kurtardığı genç kadın olan Alonya, Tarkan’ı Sang Tapınağı’ndan kurtarır ve kemiklerinin tedavisi için onu Ulu Gökçe’ye götürür.

Tarkan: Güçlü Kahraman filminin yönetmen koltuğunda Mehmet Aslan oturuyor. Senaryosunu ise Mehmet Aslan kaleme aldı. Filmin başrollerinde Kartal Tibet, Hakkı Koşar ve Hülya Darcan alıyor. Filmin yapımcılığını Nahit Ataman yapıyor. Filmde oynayan bütün oyunculara alt kısımdan ulaşabilirsiniz. Tarkan: Güçlü Kahraman filminin fragmanlarını da hemen onun altından izleyebilirsiniz.

Tarkan: Güçlü Kahraman Filmi Ne Zaman Vizyona Girdi?

Tarkan: Güçlü Kahraman filmi, 1 Kasım 1973 günü seyirci ile buluştu.

Oyuncu Kadrosu

Tarkan: Güçlü Kahraman filminin oyuncuları şu şekildedir;

Tarkan: Güçlü Kahraman filmi

 • Tarkan Karakteri (Kartal Tibet)
 • Kurt Karakteri (Can Kurt)
 • Wang Yu Karakteri (Hakkı Koşar)
 • Kulke Karakteri (Halit Akçatepe)
 • Alonya Karakteri (Hülya Darcan)
 • Ulu Gökçe Karakteri (Reha Yurdakul)
 • Mançu Karakteri (Kazım Aktan)
 • Oba reisi Karakteri (Kazım Kartal)
 • Çu Çeng Karakteri (Müfit Kiper)
 • Buda rahibi Karakteri (İlhan Hemşeri)
 • Hancı Karakteri (Çetin Tolbas)

Tarkan: Güçlü Kahraman Fragmanı ve Diğer Videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu