Yerli Erkek Ünlüler

Tanju Özcan

Tanju Özcan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

tanju ozcan kimdir 5
Tam adı: Tanju Özcan
Doğum tarihi: 13 Aralık 1973
Doğum yeri: Turna Köyü, Mengen, Bolu, Türkiye
Boyu: 
Burcu: Yay
Ailesi: Emine Özcan (Annesi), Galip Özcan (Babası)
Eşi: Meral Özcan (1999)
Çocuk (ları): Can Özcan (2002)
Mesleği: Avukat, Siyasetçi
Aktif Yılları: 1994 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Tanju Özcan Kimdir? Tanju Özcan, avukat ve siyasetçidir.

Tanju Özcan, 13 Aralık 1973 tarihinde Bolu’nun Mengen ilçesine bağlı Turna Köyü’nde dünyaya gözlerini açtı. Babası Galip Özcan, annesi ise Emine Özcan’dır. Annesi de babası da öğretmendir.  Çocukluğunun büyük bir kısmı anne ve babasının öğretmenlik yaptığı Mengen’e bağlı Hacıahmetler ve Babahızır köylerinde geçti.

İlkokul eğitimini Mengen Atatürk İlkokulu‘nda, ortaokul ve lise eğitimini İzzet Baysal Anadolu Lisesi‘nde, üniversite eğitimini ise Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi‘nde tamamladı. 1997 ve 1998 seneleri arasında yüksek lisans yaptı.

Üniversite eğitimini de tamamlamasının ardından serbest avukat olarak görev yapmaya başladı. Milletvekili olmadan önce Boluspor Yöneticiliği ve Belediye Meclis Üyeliği yaptı. 1998 yılında İzmit Seymen Ulaştırma Oto Taburu’nda kısa dönem askerlik yaptı. 23 Nisan 1999 tarihinde Meral Özcan ile dünya evine girdi. Bu evliliğinden 2002 yılında Can Özcan isminde bir oğlu dünyaya geldi.

1994 yılında Sosyal Demokrat Halkçı Partisi (SDP)‘ye üye oldu ve siyasi yaşamına başladı. Bir yıl sonra Demokratik Sol Parti (DSP)‘ye geçti. Daha sonra da 1995 senesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)‘ye geçiş yaptı. 1995 seçimlerinden sonra CHP’den istifa edip DSP’ye döndü. 1999 senesinde DSP Belediye Meclis Üyesi oldu. 2002 yılında yeniden CHP’ye geldi. Belediye Meclis Üyeliği yaptıktan sonra CHP İlçe Başkanı oldu.

Tanju Özcan, 2009 yılında Bolu Belediye Başkan Adayı oldu. Az bir farkla seçimi kaybetti. Seçimden sonra il başkanlığı görevine devam etti. 2011 yılında yapılan seçimlerde CHP Bolu Milletvekili oldu. 24-25-26 ve 27. Dönem Bolu Milletvekili olarak görev yaptı. TBMM’de İçişleri Komisyon Üyeliği, Milli Eğitim, Gençlik, Kültür ve Spor Komisyonu Üyeliği ve TBMM Başkanlık Divan Katip Üyeliği yaptı.

29 Mart 2009 yılında Bolu Belediye Başkan adayı olduğunu ve az bir farkla kaybettiğini yukarıda belirtmiştik. 10 yıl sonra 31 Mart 2019 günü yapılan seçimlerde tekrar belediye başkan adayı oldu ve %52.71 ol alarak Bolu Belediye Başkanı oldu.

Sık sık Bolu’da yaşayan yabancı uyruklu kişiler için aldığı kararlar ile gündeme geldiğini haberlerde görmüşsünüzdür. En son Bolu’da evlenecek yabancı uyruklu kişiler için nikah ücretini 100 Bin ₺ yaptı. Aynı zamanda su gibi belediye hizmetlerine de yabancılar için zam yaptı. Bu kararları almasındaki sebebi ise Bolu Belediyesi’nin bütçesinin Bolu’lara zor yettiğini bu yüzden yabancı uyruklu kişilerin Bolu’da evlenmesini ve yaşamasın istemediğini dile getirdi.

Tanju Özcan Üyesi Olduğu Kuruluşlar

  1. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Üyesi
  2. Atatürkçü Düşünce Derneği Üyesi
  3. Bolu Gazeteciler Cemiyeti Üyesi
  4. 2000-2002 – Boluspor Yönetim Kurulu Üyeliği

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu