Yaşam

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

instagram takipçi hilesi

Sağlık, kelimesini gün içinde birçok defa duyarız ama ne anlama geldiğini belki de hiç durup düşünmedik. Sağlıklı olma hali kişinin herhangi bir hastalığının olmaması halidir diyebiliriz. Sağlıkla ilgili birçok disiplin açıklama yapmıştır ve kelimeler dizmiştir. Bu tıp dünyası kadar felsefe, edebiyat, biyoloji ve birçok alan daha. Özellikle kaybettiğimizde değerini anlarız ve iyileştiğimizde de yine değerini unuturuz.

tamamlayici saglik sigortasi

Peki bir canlı için bu kadar önemli olan “sağlık” nedir? Biyolojik açıdan baktığımızda sağlık, bedensel iyilik olarak tanımlanıyor. Sosyal açıdan baktığımız da ise bedensel, ruhsal, zihinsel ve sosyal açıdan bütüncül iyilik içinde olması halidir. Sözlük anlamı ise bedensel ve ruhsal esenlik hem de canlı olma anlamında veriliyor.

Sağlımızın bozulması ya da kaza durumu kişinin önceden bilebileceği ve planlayabileceği bir durum değildir. Bu sebeple özel sağlık sigortası yaptırarak sağlığınızı güvence altına alabilirsiniz. Hem kendinizi hem de sevdiklerinizi bu poliçe çeşitlerine ekleyerek sağlığın getirdiği maddi yükün altında kalmadan istediğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz sağlık hizmetini alabilirsiniz.

Sigorta yaptırmayı düşünüyorsanız ve herhangi bir yerde çalışıyorsanız yani devlet güvenceniz varsa tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Bu sigorta türünü yaptırmayı düşünüyorsanız ve bilgi almak istiyorsanız yazımızın tamamını okuyabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Özel sağlık sigortası denildiğinde birçok çeşidi bulunuyor. Hangisini yaptırabiliyoruz ya da hangisini yaptırmamız daha iyi olur diye düşünüp araştırıyoruz. Bu poliçe çeşitlerinden biri olan tamamlayıcı sağlık sigortası çalışanlara sadece yapılabiliyor.

Çalışan ve devlet tarafından SGK’lı olan kişiler devletle anlaşmalı özel hastanelere gittiklerinde fark öderler. Bu fark bazen çok yüksek miktarlar olabilir. Bu farkı ödememek için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırılır. Devlet sağlık güvencesinin ödemediği o ara farkı bu sigorta poliçesi karşılar. Bu sebeple adına tamamlayıcı sağlık sigortası denir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Seçilir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası şartlarına uygunsanız kendine özel maddelerle ve ek teminatlarla poliçe hazırlatabilirsiniz. En iyi tamamlayıcı sağlık sigortasını seçmek için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası linkine tıklayabilirsiniz. Burada sizden istenen yaş, cinsiyet ve şehir bilgilerini girdikten sonra tüm sigorta şirketlerinin teklifleri ekrana gelir.

Kıyaslamanızı yaptıktan sonra sizin için en uygun sigortayı seçebilirsiniz. Poliçeniz size özel hazırlanırken resmi yaşı doldurmamış çocuklarınız varsa ek teminat olarak onları ekletebilirsiniz. Ya da hamilelik planlıyorsanız doğum sigortasını poliçenize ekletebilirsiniz. Eşiniz için ise ayrı bir poliçe hazırlatabilirsiniz. Böylelikle sadece sizin değil tüm aileniz için en iyi sağlık sigortası modelini oluşturmuş olursunuz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları sizin vereceğiniz bilgilere, seçeceğiniz firmaya ve poliçede kullanmak isteyeceğiniz ek teminatlara göre farklılık gösterir. Bu sebeple tamamlayıcı sağlık sigortaları şu fiyatlara var demek çok doğru olmaz. Bilgi için sigorta şirketlerini arayabilirsiniz ya da https://www.tamamlayicisaglik.com linkine tıklayarak tüm sigorta çeşitlerini içinde tamamlayıcı sağlık sigortası dahil inceleyebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nereden Yaptırılır?

Tamamlayıcı sağlık sigortasını sigorta şirketlerinden yaptırabilirsiniz. Bütün sigorta şirketleri size tamamlayıcı sağlık sigortası yapabilir. Teklifleri değerlendirip kendinize en uygun poliçeyi seçip sağlığınızı güvence altına alıp nitelikli sağlık hizmeti her zaman alabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu