Sigorta ve Risk YönetimiYaşam

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

instagram takipçi hilesi
Tamamlayıcı sağlık sigortası ve teminatları ile ilgili sorulara ve detayları hazırladık.

tamamlayici saglik

Günlük ve iş hayatın koşuşturması içerisindeyken sağlığımızı göz ardı edebiliyoruz. Ancak sağlığımız bizim için her şeyin önünde olması gerekiyor. Sağlığımızın güvence altına alınabilmesi için çeşitli sağlık sigortaları bulunuyor. Bu sağlık sigortalarından biri de “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” olarak adlandırılıyor.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası; SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) ile anlaşması bulunan özel hastanelerde herhangi bir fark ücreti ödemeden tedavi olabileceğiniz bir sağlık sigortasıdır. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası bunun yanında SGK’nın kapsamadığı veya kapsadığı halde belirlenmiş olan ücret limitlerinin aşılmasıyla ortaya çıkan tedavi giderlerini de karşılamaktadır. Ayrıca devlet destekli bir sigortadır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili merak edilen sorular için https://www.magdeburger.com.tr/blog/tamamlayici-saglik-sigortasi yazımızı okuyabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Kapsamı Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamı oldukça geniştir. Tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Tetkik
 • Küçük cerrahi işlemler
 • Muayene
 • Tahlil
 • Ayakta tedavi hizmetleri
 • Yatarak tedavi hizmetleri

Genel olarak tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı bu şekildedir. Ancak bunlardan daha fazlasını ek teminatlardan faydalanarak elde edebilirsiniz.

Magdeburger Sigorta olarak müşterilerimiz için 3 farklı tamamlayıcı sağlık sigortası paketine sahibiz. Bu paketleri ve özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • 3 No’lu Paket – Yatarak Tedavi Teminatı: Sadece yatarak tedavi imkânı sunar.
 • 4 No’lu Paket – 10’lu Paket: Yatarak tedavinin yanı sıra 10 adede kadar ayakta tedavi imkânı sunar.
 • 5 No’lu Paket – Sınırsız Paket: Her ihtiyacınız olduğunda yatarak ya da ayakta tedavi imkânı sunar. Ayrıca bu paketimiz Türkiye’de ilk olma özelliğine sahip.

Tamamlayıcı sağlık sigortamız ve paketlerimiz hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için bizimle iletişim geçebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırmak Mantıklı Mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortasının pek çok farklı avantajı bulunuyor. Bu avantajlardan bazıları şu şekildedir;

 • Özel sigortaya göre daha uygun fiyatlı olduğu için uygun fiyata, yüksek kalitede sağlık hizmetinden faydalanabilmenizi sağlar.
 • Beklenmedik bir hastalık ve yaralanma gibi yüksek maliyetli tedavi masraflarını karşılamak zorunda kalmazsınız.
 • İşveren olarak tamamlayıcı sağlık sigortasından faydalanıyorsanız, gelir vergisi indiriminden faydalanabiliyorsunuz.
 • SGK ile anlaşmalı olan tüm hastanelerde geçerlidir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası bunlar gibi pek çok farklı avantaja sahiptir. Bunlar ve diğer avantajlarından dolayı “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırmak Mantıklı Mı?” sorusuna, “Evet, mantıklı.” cevabını verebiliriz.

Bu yazımızda sizler için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile ilgili Kapsamı Nedir ve Yaptırmak Mantıklı Mı sorularına cevap verdik. Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından faydalanabilmek için https://www.magdeburger.com.tr/tamamlayici-saglik-sigortasi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu