Film & Dizi Önerisi

Taksi 5 Filminin Konusu ve Oyuncu Kadrosu

instagram takipçi hilesi

Taksi 5 filmi filmseverler tarafından ilgiyle izlenen seriler arasında yer almaktadır. Macera dolu bu film Paris‘te geçmektedir. Peki Taksi 5 filminin konusu nedir, oyuncu kadrosunda kimler yer almaktadır? tüm detaylar yazımızda…

taksi 5 1

IMDb Puanı: 4.7 / 10
Vizyon tarihi: 4 Mayıs 2018
Filmin süresi: 1 saat 42 dakika
Yönetmeni: Franck Gastambide
Senaristleri: Franck Gastambide, Stéphane Kazandjian, Luc Besson ve Malik Bentalha
Başrol Oyuncuları: Franck Gastambide, Malik Bentalha, Bernard Farcy
Türü: Aksiyon, Macera, Komedi
Yapım Ülkesi: Fransa

Taksi 5 Filminin Konusu

Paris polisinin müfettişi Sylvain Maro, özel kuvvetlerde hizmet etmeyi hayal eden Fransız başkentinin en iyi polis memurlarından biri olarak kabul edilir. Komiser’in karısıyla ilişki yaşadığını öğrendikten sonra, belediye başkanı eski Komiser Gibert olan Marsilya belediye polisine tayin edildi. Bir taksi şoförünü kovalarken, devriye arabasını boğar ve sonuç olarak şehir polisi ile çatışmaya girer.

Gibert, takımı, suçlarını işlemek için iki güçlü Ferrari kullanan bir “İtalyan çetesi” hakkında bilgilendirir ve Maro’ya onları tutuklamaları talimatını verir. Yerel polis arabalarının güçsüz olması nedeniyle bir Ferrari’ye ayak uyduramayacağını anlıyor. Maro’nun bir meslektaşı olan Alain, yeni gelen kişiye Marsilya‘nın efsanevi taksisi ile Daniel ve Emilien‘in maceralarını anlatıyor.

Ama yıllar geçti araba şimdi Fas‘ta, Emilien polisten ayrıldı ve Daniel Miami‘de yaşıyor. Sylvain ve ekibi, takip ettiği taksi şoförü Daniel’in yeğeni Eddie Makhlouf‘u bulur. Sylvain, Eddie‘ye amcasının taksisini bulması için bir anlaşma teklif eder ve serbest bırakılır.

Eddie sayacı, bulduklarında taksinin sürücüsü olmak istediğini söyler. Aracı bulurlar, fakat yeğenin amcasının yeteneğine sahip olmadığı ortaya çıkar. Ertesi gün Gibert’in ismiyle “Mafya” operasyonuna başlıyorlar. Hırsızlar kaçarken, Gibert araba kazıklarına yol açan bir hata yapar. Kurbanlardan birinin daha önce tanıştığı Bakan olduğu ortaya çıkar.

Sylvain Hırsızların Peşine Düşer

Sylvain hırsızların peşinden koşar ama arabalarına ayak uyduramaz. Arabanın daha fazla modifikasyona ihtiyacı olduğunu fark ederek Eddie’nin kız kardeşi Samia ile taksiden ayrılıyor. Sylvain hemen onun tarafından vurulur ve bir hamle yapmaya çalışır, ancak geri çevrilir. Eddie ile, İtalyanların eğitildiği bir yer olan terk edilmiş bir yarış pisti hakkında bilgi veren bir “İtalyanRaşit ile tanışır. Sylvain ve Eddie oraya gider ve yarışı kazanır. Soygunculardan biri olan Formula 1‘in eski sürücüsü Tony Dog, Sylvain’e bir iş teklif ediyor ve onu özel bir partiye davet eder.

taksi 5 2

Tüm polis ekibi oraya gönderilir. Garson kılığına giren Eddie, ofisine girer ve bir sonraki soygunun elmas “Cassiopeia” hırsızlığı planını bulur. Sylvain’e kanıtları gösterir. Fakat birisinin geldiğini duyduklarında odada saklanmaya çalışırlar. Her ikisi de iki yolsuz şehir polisiyle konuşan soyguncuları duyarlar. Eddie’nin aptallığından dolayı yakalanırlar ve Eddie bunlardan birine her şeyi açıklar. Sylvain pencereden kaçtıktan sonra Eddie, polis memurlarından biri tarafından kurtarılır.

Soygun gününde elmas “Cassiopeia” helikopterle Marsilya‘ya gelir. Soyguncular inmeden önce çalınan bir askeri drone kullanarak havaya uçurmakla tehdit ediyorlar. Kanıt olarak birkaç polis arabasını havaya uçurduktan sonra, pilot helikopteri bir yatta uçurmak zorunda kalır. Sylvain ve Eddie polislerle birlikte helikopterden sonra kovalarlar.

Bazı polisler, taksi yolunu temizlerken Eddie’nin arkadaşları tarafından durdurulur. Polisler sivil bir araca komuta ederler. Ancak soyguncular taksiyi sürdürmeye devam ederken sonunda belediye polisi tarafından durdurulur. Takside ateş açıldıktan sonra Sylvain daha fazla hız kazanmak için desteği kullanır ve sonuç olarak taksi uçurumdan uçarak ve Rashid‘in pilottan elmas talep ettiği yatın arkasına çarparak gönderilir.

Daha sonra çete tutuklanır. Elmas geri alınır. Sylvain, haberlerin zaten bittiğini açıkladığında ona arabadan bahsetmek için Samia’ya gider. Sylvain ve Samia‘ya kız arkadaşına bir teklifle son vermeden önce teşekkür eder. Hastanede, hasarlı taksiyi gören Alain üzülür. Daha sonra bir törenle görevli herkes ödüllendirilir.

taksi 5 3

Oyuncu Kadrosu

 1. Franck Gastambide 
 2. Malik Bentalha 
 3. Bernard Farcy 
 4. Salvatore Esposito 
 5. Edouard Montoute 
 6. Sabrina Ouazani 
 7. Sand Van Roy 
 8. Anouar Toubali
 9. Mösyö Poulpe
 10. Sissi Duparc
 11. Ramzy Bedia 
 12. Moussa Maaskri
 13. Soprano 
 14. Elise Larnicol 
 15. François Levantal

Taksi 5 ile ilgili videolar

https://www.youtube.com/watch?v=Gh06Azd0KZ8

https://www.youtube.com/watch?v=0NytK-6IYco

https://www.youtube.com/watch?v=3UfOFE_spQw

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu