Cilt SağlığıKişisel Bakım

Takma Kirpik Kullananların Uyması Gereken 5 Kural!

instagram takipçi hilesi

takma kirpik nasıl kullanilir

Kirpikler gözlerimizin vazgeçilmez bir parçasıdır. Gür ve kalın kirpikler gözlerimize ayrı bir derinlik katar. Tabi doğuştan hepimiz böyle kalın ce gür kirpiklere sahip olamıyoruz. Tam da bu noktada devreye takma kirpikler giriyor.

Son zamanlarda baya popüler olan takma kirpikler makyaj severlerin vazgeçilmezlerinden bir parçası haline geldi. Çünkü takma kirpiklerle makyaja ekstra bir iddia kazandırılıyor.

Fakat takma kirpik kullanmak oldukça zordur. Gözlerimizde herhangi bir enfeksiyona neden olarak zarar görmemek için onlara iyi bakmamız gerekiyor.

Uzun Süreli Kullanmak İçin Sudan Uzak Durun.

takma kirpik kullanirken dikkat edilmesi gerekenler

 Uzun süre derken günlerden bahsetmiyoruz. Fakat eğer kirpiklerinizin gün içinde güzelliğini kaybetmemesi için yüzünüze su sıçratmamaya dikkat etmelisiniz.

Eğer makyajınızı çıkarmak istiyorsanız bunun için bir makyaj temizleme mendili kullanın ve göz çevrenize dokunmayın. Eğer duş almanız gerekiyorsa da bunu eski insanların yaptığı gibi yapın ve sadece vücudunuzu yıkayarak gözlerinizi sudan sakının.

Sıcak Suya Dikkat Edin.

takma kirpikle nasıl makyaj temizlenir

 Çok sıcak su kullanarak duş almak ya da yüzünüzü yıkamak cilt sağlığı için iyi değildir. Çünkü sıcak su cildinizin kurumasına neden olabilir. Aynı zamanda sıcak suyla yüzünüzü yıkamak kirpiklerinizdeki yapışkanların erimesine neden olabilir.

Eğer takma kirpiklerinizi korumak istiyorsanız sıcak sudan mümkün olduğunca uzak durun. Yüzünüzü yıkamak ve duş almak için ılık su kullanın. Böylece takma kirpiklerinizin ömrünü uzatabilirsiniz.

Yağ Bazlı Ürünler Kullanmayın.

takma kirpik kullanirken yag bazli urunler kullanmayin

 Kullandığımız makyaj temizleme ürünleri, maskaralar ve hatta sıvı sabunlar bile üretilirken bazen çeşitli yağlar kullanılır. Bu yağlar da kirpiklerinizin arasındaki bağları mahvedebilir ve kirpiklerin tutundukları yerden kopmalarına neden olabilir. Bu nedenle yağ bazlı ürünleri özellikle kullanmamanız gerekir.

Su Bazlı Maskara Kullanın

su bazli maskara kullanin

Su bazlı maskara kullanmak biraz risklidir fakat çok umutsuz zamanlarda kullanılabilir. Eğer, kirpiklerinizi daha uzun süre kullanmak istiyorsanız kirpiklerinizin ucuna çok hafif bir şekilde su bazlı bir maskara sürebilirsiniz. Yağlı bir maskara kullanmak kirpik bağlantılarını bozabileceği için su bazlı maskaralar kullanmak daha doğrudur.

Kirpik Kıvırıcı Kullanmayın

kirpik kivirmak

 Her kadın kirpiklerinin uzun, gür, hacimli ve kıvrık olmasını ister. Son dönemde kıvrımlı kirpikler için ise imdadımıza kirpik kıvırıcılar yetiştirmiştir. Fakat aynı anda hem takma kirpik kullanıp hem kirpiklerinizi kıvırmak istiyorsanız pek de doğru yolda sayılmazsınız.

Eğer takma kirpiklerinizi kırmak istemiyor ve kullanım ömrünü uzatmak istiyorsanız Onları yanlışlıkla kırmak istemiyor ve daha uzun süreli kullanmak istiyorsanız kirpik kıvırıcıları çok sert hareketlerle kullanmamaya özen gösterin. Eğer illa da istiyorsanız çok ufak dokunuşlarla kullanabilirsiniz. Fakat bunun bile riskli olduğunu unutmayın.

https://www.youtube.com/watch?v=CaTPsAeGLj8

Kaynak
hurriyet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu