Yaşam

Suyun Bilmediğimiz Bir Hafızası Var!

instagram takipçi hilesi

SUYUN HAFIZASI VAR

su_1Dünya’da bulunan tüm canlı varlıkların ihtiyaç duyduğu en büyük yaşam kaynağı muhakkak ki sudur. Ortalama bir insan vücudunda %60 ile %90 arasında değişen aralıkta su bulunmaktadır. Su insan hayatında bu kadar önemli iken, su hakkında ne biliyoruz diye düşünenlerimizin sayısı eminim çok çok azdır.

Su hakkında düşünen Japon bilim insanı Masaru EMOTO yaptığı deneyler ile suyun çevresindeki tüm etkileşimlerden etkilendiğini ve moleküler yapısında değişikler yaşadığını kanıtlamıştır. Su dolu bir şişenin üstüne yazılmış sözcükler, ona söylenmiş sözler, düşünceler, çalınmış müzik ve gösterilmiş filmler onun yapısal özelliklerini değiştirebilir.

Emoto fiziksel olmayan etkinliğe yanıt verebileceği düşüncesiyle suya zihinsel birçok uyarılar gönderdi ve mikroskopla bunları fotoğrafladı. Her su örneğini 50 ayrı kaba 0.5 cm3 ölçeğinde damlatarak bu kapları -20 derecede dondurduktan sonra kameralı mikroskoplar ile fotoğraflarını çekti. Önce içinde bilgi olmayan su damları, ardından da bilgi konular su damlalarının fotoğrafları çekildi ve farklarını karşılaştırdılar. Sevgi ve şükran suya yansıtıldığında en harika kristaller oluşmuştur. Emoto böyle anlarda suyun huzurda olduğunu düşünmektedir. Fakat suya aktarılan bu sözlerin, yazıların, müziklerin molekülleri gerçekte nasıl etkilediği bilinmemektedir.

Aşağıdaki fotoğraflar suya söylenen kelimelerden sonra su kristallerinin dönüştüğü şekilleri göstermektedir.

 

su_kristalleri_2

 

Tüm bu bilgiler insanı düşündürüyor değil mi ?

Düşüncelerimiz suya bunu yapabiliyor ise, kim bilir düşüncelerimiz kendimize neler yapabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu