Keşfet

Sublimasyon Baskı Ürünleri Uygun Fiyatlara Teknofinal de

instagram takipçi hilesi

Sublimasyon Baski Urunleri Uygun Fiyatlara Teknofinal de

Bu makalede sizlere birçok kişiselleştirilmiş ürün ihtiyacınız için bir üretim teknolojisi olan süblimasyon baskı sistemi ve transfer baskı terimlerine cevap verilecektir.  Süblimleşme, katı bir maddenin ısı etkisi altında doğrudan gaz haline dönüştürülmesidir.

Süblimasyon boyaları özel mürekkeplerde çok küçük miktarlarda bulunur. Bu boyalar, bir püskürtme işlemi kullanılarak bir yazıcı tarafından transfer kâğıdına basılır.

Transfer kâğıdı, pigmentler ve mumlarla kaplanmış çok ince bir kâğıttır. Transfer baskı makinesi transfer kâğıdına aktarılan görüntü, ortalama sıcaklığı 200 derece olan bir gaza dönüştürülerek transfer kâğıdından basılı malzemeye aktarılır. Aktarım aracılığı ile daha spesifik olarak, mürekkep ürüne nüfuz eder.

Süblimasyon baskı ile dijital baskı arasındaki farkı şu şekilde anlatmak gerekirse; süblimasyon baskının polyester ve polyester içeren ürünler için kullanılmasıdır ama dijital baskının aksine süblimasyon baskıda ısı kullanılır. Gerekli ekipman şunlardır;

  • Bilgisayar
  • Süblimasyon yazıcısı
  • Transfer kağıdı
  • Isı transfer presi
  • Basılacak ürünler

Süblimasyon baskı sistemi, bir kameradan, cep telefonundan veya tarayıcıdan bilgisayara aktarılan görüntüleri aktarır. Bilgisayardan süblimasyon yazıcısına aktarılır ve yazdırılır. Sublimasyon baskı kağıdı çıktısı, bir pres kullanılarak kişiselleştirilmiş bir ürüne aktarılır. Ardından transfer kâğıdını kullanılmış nesneden yavaşça çıkarabilirsiniz.

Süblimasyon Baskı Ürünü Nedir?

Süblimasyon baskı, çok kaliteli ve kullanışlı bir baskı teknolojisidir. Süblimasyon baskı kullanılarak birçok kişiselleştirilmiş ürün ve hediyelik eşya yapılmaktadır. Bunun için; cam, metal, çanak çömlek, ahşap, taş, bardak, plaket, madalyon zincirleri, rozetler, puzzle çeşitleri, bardak altlıkları, fayans çeşitleri, anahtarlıklar gibi plastikler.

Kumaşlar ve tişörtler de basılmaktadır. Bu sublimasyon baskı ürünleri için aynı baskı teknolojisi kullanılmaktadır. Diğer ürünlerden farklı olduğunda, mürekkep kumaşın dokusuna nüfuz eder, kabartma olmaz ve görüntü net değildir.

Yıkamadan etkilenmez. Ancak süblimasyon baskı, kumaşı mutlaka polyester kumaş olmalıdır. Pamuklu kumaş polyester malzeme kullanmadığı için mürekkebi kumaşa işlemez.

Süblimasyon Baskı Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Süblimasyon baskıda hangi ürüne ne kadar ısı uygulandığının bilinmesi önemlidir. Aksi takdirde uygulanan üründe yanmadan dolayı renk değişimi olacaktır. Hangi ürünün hangi preste basıldığını ve uygulamanın ne kadar sürdüğünü bilmeniz gerekir.

Zaman ve para israfını önlemek için çok sayıda uygulamadan önce test çalıştırmaları yapmalısınız. Sert yüzeylerde ısıya dayanıklı bant kullanılması önemlidir. Ancak, bandı görüntüden uzağa takmanız gerekir. Görüntüyü nesneden daha büyük hale getirerek yazdırma hatası olasılığını azaltabilirsiniz.

Süblimasyon Baskının Güçlü ve Zayıf Yönleri Nelerdir?

Süblimasyon baskının avantajları: Bastırmak istediğiniz görüntünün boyutu, rengi ve diğer özelliklerini kolayca deneyebilirsiniz. Bu nedenle, kişiselleştirme ve kişiselleştirme avantajlarına sahiptir.

Üretim süresi kısa olup, hızlı bir şekilde üretilip teslim edilmektedir. Bazı yazıcılar için yüksek çözünürlüklü ürünler mevcuttur. Süblimasyon baskı ile yapılan ürünler dayanıklıdır. Solmayacak veya çıkmayacak.

Tasarımınızı daha keskin hale getirmek için parlak bir arka plan kullanmalısınız. Zaman zaman baskıda hayalet sorunları olabilir. Renk uyumsuzluğu sorunu olabilir. Bilgisayar ekranındaki görüntü RBG renk gamındayken, yazıcı bunu CMYK olarak yazdırır. Bu, bazı uygulamalarda renk uyumsuzluğu sorunlarına neden olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu