Yerli Erkek Ünlüler

Suat Ülhan

instagram takipçi hilesi

suat ülhan 2
Tam adı: Suat Ülhan
Doğum tarihi: 16 Nisan 1949 Ölüm tarihi: 19 Mart 2020
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.80 m
Ailesi: –
Eşi: –
Çocuk (ları): –
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 1989 – 2020 yılları arasında
imdb-logo
Başlıklar

Hakkında

Suat Ülhan kimdir? Suat Ülhan, 16 Nisan 1949 İstanbul doğumlu Türk dizi, film ve tiyatro oyuncusudur. 1993 yılında Star TV kanalında yayınlanmaya başlayan bir Kemalettin Tuğcu klasiği olarak bilinen Üvey Baba isimli diziyle ün kazanmıştır.

1992 yılında ilk projesi olan Yağmur Beklerken isimli tv serisiyle oyunculuğa adım atan Suat Ülhan’ın, hemen ardından tanınmasına vesile olacak olan Üvey Baba dizisinde yer almaya başlamıştır. Dizide canlandırdığı Musti isimli karakterle bilinmeye başlamıştır. 6 sezon süren dizinin kadrosu birçok kez değişse de Şemsi İnkaya, Burçin Abdullah, Seda Çetin gibi isimler yer almıştır.

1996 yılında Tatlı Kaçıklar dizisinde yer aldıktan sonra Suat Ülhan 1998 yılında yayınlanmaya başlayan Deli Yürek isimli dizide Salih Usta karakterini canlandırmıştır.

İstanbul Kanatlarımın Altında isimli filmde yer almıştır. Çarli, Baba Evi, Bir Aşk Uğruna gibi birçok projeyle ekranlarda bulunmuştur.

Dizi ve filmlerinin yanı sıra birçok tiyatro oyununa da imza atmıştır. Ankara Sanat Tiyatrosu’nda uzun süre görev yapmıştır.  Genco Erkal ile birlikte “Aslan Asker Şvayk’ isimli oyunda yer almıştır. Son olarak usta oyuncu  27 Şubat 2020’de “Memleketin Kısmeti” isimli Aziz Nesin’in hayatını anlatan bir oyunla sahnelerde oynamıştır.

Suat Ülhan, 18 Mart 2020 tarihinde geçirdiği kalp krizinin ardından vefat etmiştir.

Film ve Dizileri

 1. Yağmur Beklerken
 2. Süper Baba
 3. Tatlı Kaçıklar
 4. Deli Yürek
 5. İstanbul Kanatlarımın Altında
 6. Çarlli
 7. Bir Aşk Uğruna
 8. Dadı
 9. Baba Evi
 10. Münferit
 11. Organik Aşk

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=Z_v-E72nbXw

Fotoğrafları

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu