Sosyal Medya

Stalk Yapmaktan Nasıl Kurtulurum?

7 Adımda Stalk Yapmayı Bırakma Rehberi

instagram takipçi hilesi

Stalk yapmak çağımızın en büyük takıntılarından bir tanesidir. Zamanla kişinin hayatında olumsuz etkilere yol açan bu takıntıdan kurtulmanın çok basit ve etkili yolları vardır. İşte 6 adımda stalk yapma takıntısından kurtulma rehberi:

1- Stalk Yapacağınız Kişiyi Her Yerden Silin ya da Engelleyin

instagram sayfa

Stalk yapacağınız kişiyi sosyal medyadan silmek en büyük adımdır. Hatta belki adımların en büyüğü budur.  Başkalarının başkaları ile mutlu olduğu bir hayata uzaktan bakmak size üzüntüden başka hiçbir şey vermez. Karşı taraf size bakıyor mu? Hayır! O zaman silin ve yepyeni bir yaşama başlayın. Hemen şimdi şuanda! Unutmayın bir şeyleri silmeden atmadan yeni birileri gelmeyecek.

2- Stalk Yapma İsteği Gelince

Stalk isteği insanın aklına gün içinde birkaç kez gelebilir. Eğer karşı tarafı engellemediyseniz aklınıza her stalk isteği geldiğinde kendinizi başka şeyler ile oyalayın. Başka şeyler düşünün. Ve sakince o telefonu yere bırakın. Kitap okuyun, duşa girin, gerekirse uyuyun. Ama o kişinin profiline asla bakmayın. 

3- Sosyal Medya Hesaplarınızı Kapatın 

instagram Influencer taktikleri 3

Eğer kendinize bir türlü engel olamıyorsanız sosyal medya hesaplarınızı belirli bir süre ile kapatın. Bu süreçte hem sosyal medya bağımlılığından hem de stalk yapma takıntısından kurtulabilirsiniz. 

4- Kendinize Hobi Bulun

Ressam-Arda-Celebi-Mugla-Da-Ressamlar-13

Yoğun iş temposunda çalışan insanlara bir bakın… Herkes bir amaç için sabah erkenden kalkıp, gürültülü ve kalabalık trafikte yapması gereken işlere koşturuyor. Herkesin bir meşgalesi var. Bu gibi insanların oturup stalk yapacak zamanları da çok kısıtlıdır. Eğer siz yapacak bir işiniz olmadığı için tüm günü boş geçiriyorsanız kendinize bir hobi bulun. Tüm gününüzü daha yoğun geçirmenizi sağlayan bu hobi sayesinde stalk yapma isteğiniz de sönecektir.

5- Destek Alın

doktor nalan gologlu

 

Eğer stalk yapma isteğiniz ile baş edemiyor ve bu sizi mutsuz ediyorsa en yakın arkadaşlarınız ile durumu paylaşabilirsiniz. Özellikle stalk yaptığınız kişinin hayatı çok iyiyse, evlendiyse ya da başarıdan başarıya koşuyorsa ve bunu gördükçe siz içten içe kahroluyorsanız; kesinlikle bir uzman psikolog ile görüşmelisiniz. Basit gibi görünen stalk sorununun ciddi psikolojik sonuçlara yol açmasının da bu şekilde önüne geçebilirsiniz.

6- Kendinize 21 Gün Verin

akilli telefon 2

Yapılan araştırmalar bir alışkanlık kazanmak ya da bir alışkanlıktan kurtulmak için gereken süresinin 21 gün olduğunu belirtirler. İnsanın psikolojik ve bedensel olarak bir şeyleri değiştirmesi için gereken süre 21 gündür. Stalk yapmadan durmak için kendinize 21 gün boyunca söz vermeniz gerekir. Ve asla karşı tarafın hesaplarını kontrol etmemelisiniz. 21 günün sonunda artık karşı tarafın hayatın karşı duyduğun merak hissi de bir balon gibi uçarak kaybolacaktır. Hadi ne duruyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu