Film & Dizi Önerisi

Squid Game Konusu ve Oyuncuları

Son dönemin en popülerlerinden olan, Squid Game dizisinin ikinci sezonu heyecanla bekleniyor.

instagram takipçi hilesi

Squit Game Konusu Oyunculari1
Türkçe İsmi: Kalamar Oyunu / Squid Game
IMDb Puanı: 8.3
Yapım yılı: 2021
İlk vizyon tarihi: 17 Eylül 2021
Yaş Sınırı: +18
Sezon sayısı: 1
Bölüm sayısı: 9
Yönetmeni: Hwang Dong-hyuk
Senarist: Hwang Dong-hyuk
Yapımcı: Hwang Dong-hyuk
Başrol Oyuncuları: Lee Jung-Jae, HoYeon Jung, Park Hae-Soo
Türü: Dram
Yapım Ülkesi: Güney Kore

Sitemizde daha önce sizler için yazdığımız film ve dizi önerileri için https://maksatbilgi.com/film-dizi-onerisi/ bağlantısına gidebilirsiniz.

Squid Game Konusu

17 Eylül 2021 tarihinde ilk bölümüyle büyük damga vuran dizi son dönemlerde de popülerliğinden bir şey kaybetmiyor. Kore yapımı olan dizinin, bölümleri sadece Netflix platformunda yayımlanıyor. Dizi konusu ve içeriğinden bakımından +18 olarak nitelendiriliyor.

Günümüzde sosyal medyada da oldukça adını duyduğumuz Squid Game dizisinin konusu şuan netflix platformunda dokuz bölümü bulunuyor. Her bölünü yaklaşık olarak 50 dakika olan dizide bölümlerin sürükleyiciliği, diziyi bir günde bitirmenize sebep olabilir.

Dizinin senaristi ve yönetmeni Hwang Dong-hyuk’dur.

Dizinin başrol oyuncusu olan Seong Gi-hun, iş anlamında hiçbir şeye tutunamamış bir babadır. Sürekli girdiği işleri batıran adam, bir kızı olmasına rağmen annesinin parasıyla geçinmektedir. Sürekli at yarışlarından para kazanmaya çalışan adamın peşinde borçlu olduğu mafya da vardır. Eşi ile ayrı olan adamın kızı, eşi ve üvey babasıyla kalmaktadır. Kızının doğum gününde ona güzel bir sürpriz hazırlayamayan adam evine dönerken metroda biriyle karşılaşır. Karşılaştığı adam ise ona oyun oynama teklifinde bulunur. Oyun oynama karşılığında çok büyük paralar kazanacağını vaat eder.

Adam evine döndüğünde, annesinin ona kızının, Amerika ‘ya gideceğini ve onu unutacağını söyler. Kızının velayetini almak isteyen adam, düzenli bir gelir veya toplu bir para elde etmek isteğiyle bu oyunu kabul eder. Hayatları boyunca maddi anlamda zorlanan 456 kişi, bu oyunun içindedir. Gizemli davranışları olan insanlar, gizemli bir yerde oyun oynamak için toplanmıştır. 45,6 milyarlık para için rekabet ediyorlardır fakat hayatlarını riske attıklarından haberdar değildirler.

Dizi şuan için sadece 9 bölümden oluşmaktadır. Bu bölüm isimleri sırasıyla;

  • Kırmızı Işık, Yeşil Işık
  • Cehennem
  • Şemsiyeli Adam
  • Takıma Sahip Çık
  • Adil Bir Dünya
  • Gganbu
  • VİPLER
  • Ön Adam
  • Bir Şanslı Gün

İkinci sezonu heyecanla beklenen dizinin, 2022 yılında yeni sezonuyla geleceği duyuruldu.

Squit Game Konusu Oyunculari4

Squid Game Oyuncuları

Lee Jung-Jae

Başrol oyuncusu olan Lee Jung-jae, Seong Gi-hun beceriksiz bir baba olarak nitelendirilebilir. Canlandırdığı karakter, eli iş tutmayan biridir. Oyunun içerisine hayatını düzene koyup kızının velayetini alabilmek için katıldı.

HoYeon Jung

Dizide Sae-Byeok karakterini canlandırmaktadır. Yıpranmış ve asi bir karakteri canlandıran kız da, oyunun içindedir.

Park Hae-Soo

Oyun içerisinde 218 numaralı olan aktör, Cho Sang-Woo karakterini canlandırmaktadır. Büyük bir şirkette yatırım ekibi başkanı olarak çalışmaktayken, müşterilerden para çaldığı için polis tarafından aranmaktaydı. Yetenekli bir öğrenci olarak mezun olan Cho Sang-Woo’da oyunun içindedir.

Oh Yeong-su, HoYeon Jung, Heo Sung-tae, Anupam Tripathi, Kim Joo-ryoung, Yoo Sung-joo, Lee Yoo-mi, Kim Si-hyun, Lee Sang-hee, Kim Yun-tae, Lee Ji-ha, Kwak Ja-hyoung, Chris Chan gibi oyuncular bulunmaktadır.

Squit Game Konusu Oyunculari2

Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu