Film & Dizi Önerisi

Squid Game Hakkında En İlginç 10 Bilgi

instagram takipçi hilesi

Squid Game dizisi geçtiğimiz yıla damgasını vurmayı başardı. Büyük küçük herkesin ilgisini çekmeyi başaran dizi, verdiği mesajlarla da dikkatleri üzerine çekti. Dizinin verdiği mesajlardan bazıları ortada olsa da, bazıları birbirinden farklı detaylardan oluşuyor. Bugün sizler için Squid Game hakkında en ilginç 10 bilgi topladık.

Keyifli okumalar dileriz.

Squid Game Hakkında En İlginç 10 Bilgi

1. Squid Game Hakkında En İlginç 10 Bilgi: Gi-Hun’un Alındığı Yer ile Evsiz Adamın Olduğu Yer Aynı

Squid Game Hakkında En İlginç 10 Bilgi

Squid Game dizisini izleyenler, son sahnede büyük bir şok yaşamışlardı. Dizinin sonunda Gi-Hun gerçeklerle yüzleşmiş, evsiz bir adamı camdan izlemişti. Evsiz adamın bulunduğu yer ile Gi-Hun’un oyuna alındığı mekan aynı yerdir.

Bu mekanın bulunduğu yer  Yeouido’dır. Yeouido ise Kore ekonomisinin finans merkezidir.

2. Dizideki Telefon Numarası Gerçekte de Var

Squid Game Hakkında En İlginç 10 Bilgi

Dizide her şeyin başlamasına neden olan telefon numaraları dikkat çekiyor. Bu telefon numaralarından bir tanesi de uydurma gibi görülse de, aslında gerçekte de var olan birine ait. Numaranın sahibi olan kadın binlerce kez arandığını belirtti. Hatta birçok kişi kadını arayarak, oyuna katılmak istediğini söyledi. Netflix, yapılan yanlışın ardından o sahneyi kaldırma kararı aldı.

3. VIP Salondaki Vücutları Boyalı Oyuncular 5.000.000 KRW Kazandı

Squid Game Hakkında En İlginç 10 Bilgi

Dizide VIP salonu hatırlarsınız. Buradaki vücutları ilginç şekillerle boyalı olan kişiler her ne kadar yan rol gibi görünse de çok ciddi miktarda para kazandılar. 5.000.000 KRW’lik ücret 4243 USD’ye denk geliyor. 56.521,43 Türk Lirası kazanmak için ise sadece 3 gün çalıştılar. Evet yanlış duymadınız!

4. Sae-byeok’un Tehdit Ettiği Bıçaklanma Olayı Başına Geldi

Squid Game Hakkında En İlginç 10 Bilgi

Aslında bu detaylar diğer karakterlerde de yaşanıyor. Dizinin en güzel kadınlarından olan Sae-byeok bir adamı tehdit ediyor ve boğazına bıçak dayıyor. Ancak kendi ölümü de boğazından bıçaklanarak oluyor.

5. Meşhur Bebek Bir Müzede Ziyaretçilerini Bekliyor

Squid Game Hakkında En İlginç 10 Bilgi

Dizinin en çok ilgi çeken sahneleri arasında kuşkusuz dev bebeğin birçok kişinin ölümüne sebep olması yer alıyor. Bu bebeği görmek isteyenlere bir müjdemiz var. Dev bebek Güney Kore’de Macha Land adlı müzenin girişinde bulunuyor.

6. Squid Game Hakkında En İlginç 10 Bilgi: Oyunların Resimleri Duvarlarda Çiziliydi

Kalamar Oyunu

Bildiğiniz gibi oyunun ilk başlarında yattıkları oda hayli kalabalıktı. Ancak ölen kişilerle birlikte odada yer açıldı ve duvarlardaki resimler ortaya çıkmaya başladı. Duvardaki resimlere dikkatli bakarsanız, her birinin oynanacak ve oynanan oyunları temsil ettiğini görürsünüz.

7. Senaryo Tam 10 Defa Reddedildi!

Kalamar Oyunu

Squid Game ilk etapta film olarak çekilmek istendi. Fakat zamanla dizi haline getirildi. Senaryo 2009’dan 2020 yılına kadar 10 defa reddedildi. İyi ki senarist vazgeçmedi ve diziyi çekmek konusunda ısrarcı oldu.

8. Squid Game Hakkında En İlginç 10 Bilgi: Yönetmen Borç İçindeyken Senaryoyu Yazdı

Kalamar Oyunu

Dizinin yönetmeni olan Hwang Dong-hyuk senaryoyu kaleme aldığında borç içinde yüzmekteydi. Kendisi de senaryoyu yazdıktan sonra, böyle oyun olsa da katılsam diye düşünmüştür.

9. İlk Oyunda Oyuncular Gerçekten Vardı

Kalamar Oyunu

Bildiğiniz gibi sinema ve film sektöründe çeşitli efektler ve oynamalar yapılır. Özellikle kalabalık sahneler yapılmak istendiğinde çeşitli tekniklerle çekimler ortaya koyulur. Ancak Squid Game’in ilk oyununda oyuncular gerçekten de vardı. Evet tam 456 kişi oyunda yer almaktaydı.

10. 456 Sayısı Dürüstlüğü Sembolize Ediyor

Kalamar Oyunu

Dizinin başrol oyuncularından olan Gi-Hun bildiğiniz gibi 456 sayısıyla forma gitmişti. 456 sayısı ise bazı kültürlerde dürüstlüğü sembolize ediyor. Söz konusu Gi-Hun olduğunda her ne kadar zaman zaman yanlış yola sapmalara rastlansa da, dürüstlüğün ön planda olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Squid Game Hakkında En İlginç 10 Bilgi Videoları

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu