Sosyal Medya

Spotify Wrapped Nedir?

instagram takipçi hilesi

Spotify Wrapped özelliği kısa bir süre içinde bir çok insan tarafında merak konusu haline geldi. Hevesli bir müzik tutkunu olsanız da olmasanız da, en sevdiğiniz sanatçıları ve şarkıları dinlemek için sayısız saatler harcarsınız. Bu noktayı açıklamaya yardımcı olmak için, Spotify Wrapped 2020, geçen yıl boyunca en çok ne dinlediklerinizi tam olarak gösterir. Gelin şimdi bu özellik hakkında biraz daha detay bilgi verelim…

Eğer ki Spotify’ın ne olduğunu bilmiyorsanız “Spotify Nedir? Nasıl Çalışır” adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

spotify wrapped 3

Spotify Wrapped Nedir?

Spotify, her yılın sonunda, hizmette ne kadar zaman harcadığınızı ve en çok hangi şarkıların ve sanatçıların dinlendiğinizi hesaplar.

2020’nin sonuna geldiğimize göre, Spotify bu yıl en çok neyi dinlediğinizi görmek için wrapped özelliğini başlattı. Tek tek şarkılarla ilgili verileri görüntülemenin yanı sıra, hangi türleri dinlediğinizi, ne kadar zaman harcadığını ve çok daha fazlasını kontrol edebilirsiniz.

Yeni bir yıla girerken, Spotify, Wrapped’a yeni bir şey ekliyor. Geçen yıldan fazla bir süredir müzik yayını yapan bir servise üyeyseniz, Spotify en sevdiğiniz sanatçıları ve şarkıları son on yılda parçalayacaktır. Bu özelliğin diğer adı bir nevi Kişisel özettir diyebiliriz. Bütün yıl boyunca uygulama içinde neler yaptığınız araştırma yapmaya gerek kalmadan uygulamanın kendi sunduğu imkan ile kolayca erişebilirsiniz.

Bu özellik geçtiğimiz yıllarda da müzik severler ile buluşmuştu ve çok beğenilmişti. Bu sene de Spotify aynı özelliği kullanıcılarına sundu.

spotify wrapped 2

Wrapped 2020 Nasıl Kullanılır?

Son 12 ay boyunca en çok hangi şarkıları dinlediğinizi ve hangi sanatçıları takip ettiğinizi öğrenmeye hazır mısınız? Akıllı telefonunuzda, tabletinizde veya bilgisayarınızda bir web tarayıcısını açın ve Wrapped 2020 web sitesine gidin. Siteye gitmek için ve bu özelliği kullanmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Spotify Wrapped 2020

Daha sonra, sitenin altına gidin ve “Giriş” düğmesini basın. Spotify hesap bilgilerinizin doğru olarak yazın ve sisteme giriş yapın.

Artık bütün yıl boyunca ne dinlediğinizi, en sevdiğiniz sanatçıların hangi ülkelerden olduğunu ve en çok hangi şarkıları ve sanatçıları dinlediğinizi gösteren çeşitli bölümler arasında gezebilirsiniz.

Alternatif olarak, Wrapped 2020 özelliğini “Giriş” sekmesinde iPhone, iPad ve Android için Spotify uygulamasından da erişme olanağınız mümkündür. Wrapped web sitesinde görülen aynı bölümler, Instagram Hikayeleri benzeri bir formatta gösterilecektir.

Wrapped 2020 içinde gezinmeyi tamamladığınızda, sonuçları başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Bunu yapmak için, kapak resminin altında bulunan Facebook, Twitter veya Instagram simgesine tıklayın. 2020 Wrapped‘ı paylaşmak için tıkladığınız sitenin paylaşım ekranın yönlendirileceksiniz ve paylaşımı arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz.

spotify wrapped 3 1

Spotify Wrapped ile ilgili videolar

https://www.youtube.com/watch?v=MgAgG-UBJBw

https://www.youtube.com/watch?v=OU0i37D51t8

Kaynak
Google

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu