Space Force Dizi Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

29 Mayıs 2020 tarihinde Netflix platformunda yayınlanan Space Force, Amerikan yapımı komedi askeri dizisidir. Başarılı yapımlardan biri olan The Office dizisinin yaratıcılarından Greg Daniels ve Steve Carell tarafından tasarlanan proje uzun süredir 2020 yılının merakla beklenen yapımlarından birisi olmaktadır. Aynı zamanda bu ikili dizisinin yönetmen koltuğunda da yer almaktadır.

space force 3 685x1014

29 Mayıs’ta Türkiye’de yayına açılan dizinin durum komedisinde iddialı olduğu görülmektedir. Oyuncu kadrosundaki önemli isimlerle de herkesin ilgisini çeken dizi hakkında işte daha detaylı bilgiler…

Space Force Dizisinin Konusu

Netflix platformunda izleyicisiyle buluşan durum komedisinden oluşan askeri temalı dizi Space Force’da,  ABD Silahlı Kuvvetleri’nin oluşturduğu yeni bir ekip olan uzay birimine atanan pilotun hikayesi anlatılmaktadır. Her zaman Amarikan Hava Kuvvetleri’nde yer almak isteyen General Mark R. Naird, önemli bir konuma gelmek isteyen bir pilottur.

Bütün hayatının ve düzeninin bulunduğu Colorado’yu bırakarak, Beyaz Saray’ın emriyle çok uzakta bulunan bir hava üssüne gitmeyi kabul eder. Bir sonraki gelen emirler üzerine de uzay ekibiyle yeni bir maceraya atılır. İnterneti güvenli hale getirebilmek için uzaya hakim olması gerekmektedir. Böylelikle General Mark R. Naird ve bilim adamları aya gitmek üzere yola koyulacaktır.

space force 1 685x456

Dizi, geçtiğimiz yıl açıklanan Amerika Başkanı Donald Trump‘ın kurmayı düşündüğünü söylediği Space Force isimli özel askeri uzay birliğinden esinlenilmiştir.

Space Force Oyuncu Kadrosu

Fragmanını yayınladığı günden beri konuşulan Space Force dizisi, özellikle The Office’in izleyici kitlesini sevindirmişti. Dizinin yapımcılığını ve yönetmenliğini yapan isim Steve Carell aynı zamanda dizinin başrolünü üstlenmektedir. Steve Carell dizide General Mark R. Naird’ı canlandırmaktadır. Eşi Maggie Naird karakterine ise Lisa Kudrow can vermektedir.

space force

Dizide yer alan önemli oyunculardan bir diğeri ise bilim danışmanı olarak karşımıza Dr. Adrian Mallory karakteriyle çıkan John Malkovich’tir. Aynı zamanda dizinin oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler ise Diana Silvers, Tawny Newsome ve Ben Schwartz gibi başarılı oyunculardır.

space force 2 685x456

Uzayı Gafil Avlayacağız, diyerek dünyaya yayınlanan dizi günden beri Netflix’in gündeminden düşmemiştir. Imdb puanına ve Rotten Tomatoes eleştirilerine göre ise dizi beklendiği etkiyi ve başarıyı gösterememiştir. İzleyiciler genel olarak pilot bölümün durgunluğunun ardından ilerleyen bölümlerde hikayesinin toparladığını belirtmiştir.

Yaklaşık 30 dakikalık bölümlerden oluşan toplamda 10 bölümü bulanan dizinin henüz 2. sezon onayı alıp almadığı bilinmemektedir. Ödüllü oyuncularından oluşan başarılı kadrosuyla dizinin akıbetinin ne olacağı yakın zamanda belli olacaktır. Siz de diziyi merak edenlerdenseniz Netflix platformundan Space Force’u izleyebilirsiniz.

Dizinin Fragmanı

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu