Egzersiz ve FitnessYaşam

SPA İle Kendinizi Şimartın!

instagram takipçi hilesi

spa ile kendinizi şimartın

Yoğun çalışma temposu, günlük koşturmacalar, ev işleri, çocukların bakımı derken hepimiz yoruluyoruz. Bütün bu koşturmacanın içinde kendimizi şimartmayı hak etmiyor muyuz? Gelin o zaman sizi SPA ile tanıştıralım.

Hayatınızda hiç SPA’ya ya da masaja gitmemiş olabilirsiniz. Fakat hem zihinsel hem de fiziksel yorgunluklardan arınmak, huzur bulmak için harika bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Kendinize yapabileceğiniz en büyük iyiliklerden bir tanesi SPA olabilir.

Akıp giden zaman içinde kendimizi ihmal edebiliriz. Başka şeylere önem verip kendimizden fedakarlık edebiliriz. Fakat unutmayın ki hem kendinize hem de çevrenize daha faydalı olabilmek için sizi dinlendirecek ve hatta deyim yerindeyse şımartacak şeylere vakit ayırmalısınız.

Şimdi gelelim SPA’yla ilgili detay bilgilere.

spa muhteşem ambiyansıyla sizi rahatlatır

Öncelikle kelime anlamına bakacak olursak SPA, ‘Sudan Gelen Sağlık’ anlamına gelmektedir ve romalılardan beri uygulanarak insanlara şifa veren bir su terapisidir. Ülkemizde de oldukça yaygınlaşmış olup SPA’sı olan otelleri diğer otellerden bir tık öne taşıyan bir özellik olmuştur.

Hoş kokulu mumları, doğal taşları, aromalı yağları ve huzur veren müzikleri ile sadece atmosferiyle bile insanlara huzur vermeye yeten bir terapidir SPA. Muhteşem ambiyansı ile sizi dinlendiren dünyanın en mutlu insanı yapabilen bu terapiyi aklınızın bir köşesine yazmalısınız.

Herkese Göre Spa Mevcut

spa yöntemleri

Herkesin kişisel ihtiyaçları ya da beklentileri farklı olabilir. SPA yöntemleri bu açıdan çeşitlendirilmiş durumda. Hepimizin SPA’ya gitmek için dinlenmek, güzelleşmek, huzur bulmak gibi farklı sebepleri olabilir. Bu nedenle SPA’ya gittiğinizde size uygun istediğiniz uygulamalar yapılabilmekte.

Peki nedir bu yöntemler?

kişiye göre spa yöntemleri vardır

  • Islak terapiler ( Hidroterapi)
  • Kuru Terapiler ( Masajlar)
  • Zindelik terapiler ( Oksijen teneffüsü)
  • Güzellik terapileri ( Cilt bakım vb uygulamalar)

SPA sağlıklı bir bağımlılıktır.

spa en sağlıklı alışkanlıktır

Bir kere gidip de faydalarını gördükten sonra bir daha hayatınız boyunca SPA’dan vazgeçemeyebilirsiniz. Hem bedeninizi hem ruhunuzu dinlendiren bu terapi bu hayatta kazanabileceğiniz en güzel en sağlıklı alışkanlıklardan bir tanesidir çünkü.

Mumlarla aydınlatılan, hoş kokulu, arka fonda huzur veren bir müziğin çaldığı bir ortamda kendinizi düşünsenize… O anlarda dünya gözünüze olduğundan çok daha güzel bir yer gibi görünebilir. Hayata umut dolu gözlerle bakabilirsiniz. Aynı zamanda fiziksel yorgunluklarınızdan da kurtulabilirsiniz.

SPA, toksinleri vücudumuzdan atmamızı sağlayan, yağlarınızı eritebilen, kötü elektriğinizi sizden alıp çok uzaklara götüren, romatizma gibi hastalıklardan kurtaran muhteşem bir terapidir. Kendinizi şımartmanın en güzel ve en sağlıklı yollarından biri olan bu terapiyi mutlaka tecrübe etmelisiniz.

Emin olun siz buna değersiniz!

 

 

 

Kaynak
iyihisset

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu