Bilim ve Keşif

(∞) Sonsuzluk İşareti Nedir?

instagram takipçi hilesi

(∞) sonsuzluk işareti matematik ve fizik alnından kullanılmaktadır. Anlamı ise sonu olmayan sayı ve benzeri şeyleri ifade eder. Sonsuz sayıda  anlamını ifade eder. Günümüzde ise bu sembol sadece matematik ve fizik anlamında değil, sembolik başka şeylerle de kullanılmakta ve anlamlandırılmaktadır.

sonsuzluk isareti

Sonsuzluk İşareti bir şeyin sonu olmayan anlamına geldiği için insanlar bir çok sembol insanları, kuruluşları vb gibi devamının olacağını ifade eden ve asla bitmeyeceğini anlatmaya çalışan durumlarda bu sembolü kullanmaktadırlar. Günlük hayattan örnek vermek gerekirse,  birbirine bağlı iki çiftin evlenmelerinde , düğünlerinde afişlerde veya gelin arabası arkasına bile yerleştirilmektedir.

Herkes için önemli olan ve manevi açıdan da büyük önem taşıyan kişilerin ölüm yılları yerine , sonsuzluk işareti koyulmaktadır. Örnekle Mustafa Kemal Atatürk için bu sıkça kullanılmaktadır. Aşkı , sevgiyi , maneviyatı ele alan , herkes tarafından kabul görülen önderler gibi bir çok alanda bu sembol kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra, sonsuzluk sembolü ile ilgili aksesuar ve giyim ürünleri bile tasarlanmaktadır. Yani matematik ve fizik anlamında değil yaşamsal alanlarımızda sıkça gördüğümüz simge haline gelmiştir sonsuzluk simgesi (∞) .

Öyle ki takı sektöründe oldukça satışı artırma etkisi yaratan ve insanların albenisi kazandıran ve soyutluk katan bir çok imgeyle birlikte uyum sağlayan bir simge haline gelmiştir. Böylece alış veriş ve ticaret anlamında da büyük etkisi vardır. Sonsuzluk sembolü , reklamcılık sektörünün de fikir ışığı olabilmiştir.

Peki ya sonsuzluk sembolünü nasıl yaparız?

Sonsuzluk işareti yapma bilgisayarlarda bir kaç işlem sonrasında yapılmaktadır. Ancak kısayol olarak (∞) buradan da kopyalayıp , yapıştırabilirsiniz. Fakat her zaman internete girip bu işlemi yapmak yerine , bilgisayarınızda bu işlemi bir kere ayarlayıp, daha sonrasında daha kolay yapmanıza olanak sağlayan bir sistem var tabi. Bunun için google’da arama yaparak online sonsuzluk işareti uygulayan sitelerden yardım alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu