Yerli Erkek Ünlüler

Soner Sarıkabadayı

instagram takipçi hilesi

soner sarikabadayi 13

Tam adı: Soner Sarıkabadayı
Doğum tarihi:8 Aralık 1978
Doğum yeri: Kahramanmaraş / Türkiye
Boyu: 1.84 m
Ailesi: Hasan Sarıkabadayı, Güngör Sarıkabadayı,  Perihan Sarıkabadayı, Zafer Sarıkabadayı
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Şarkıcı, söz yazarı, besteci
Aktif Yılları: 2001 yılından bu yana

youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle

Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Soner Sarıkabadayı kimdir? Soner Sarıkabadayı,  8 Aralık 1978’de Kahramanmaraş’ta dünyaya gelmiştir. Türk şarkıcı, söz yazarı ve bestecidir. Zafer ve Perihan adında 2 kardeşi vardır. Kahramanmaraş’ta doğduktan sonra 4 yaşına kadar yaşamış ve ardından ailesiyle Mersin’e taşınmıştır. Çocukluğu Mersin’de geçen Sarıkabadayı’nın, eğitim hayatı da orada tamamlanmıştır. Lise yıllarında boyu uzun olduğu için hep basketbolla ilgilenen Soner Sarıkabadayı bir yandan da müziğe olan tutkusuyla bilinirdi.

Üniversiteye hazırlandığı dönem geçirdiği bir kaza sonucu ayağını inciten Sarıkabadayı, evde uzun süre kalmak zorunda olunca şarkı yazmaya başlamıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde İktisat’ı kazanarak İstanbul’a taşınmıştır. Daha sonra müzik sevgisi ağır basan Sarıkabadayı, klasik gitar bölümü için sınavlara girerek aynı okulda Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde Klasik Gitar Bölümüne geçiş yaparak 2008 yılında mezun olmuştur.

Okulun ardından kısa bir süre Sibel Can‘ın orkestrasında gitar çalmıştır. Ardından BBG yarışmasındaki Mersin’li Tarık için “Gümbür Gümbür” şarkısını yazarak adını duyurmuştur. Daha sonrasında Sibel CanDemet Akalın, Alişan ve Murat Boz gibi isimlere birçok bestesini vermiştir. Sertab Erener‘in Bu Böyle, Koparılan Çiçekler, Açık Adres gibi şarkıları en bilinen bestelerindendir.

2001 yılında ilk albümü Kara’yı yayınlayan Soner Sarıkabadayı, 2009’da piyasaya çıkardığı “Buz” isimli albümüyle yükselişe geçmiştir. Daha sonra Sadem, Seveni Arıyorum gibi birçok albüm ve single çalışmasına imza atarak hit şarkılar ortaya koymuştur. Hem kendi şarkılarıyla, hem de çok sayıda sanatçıya verdiği besteleriyle Türk müziğinin önemli söz yazarlarından birisi olmuştur.

Soner Sarıkabadayı, son olarak 2020 yılının Nisan ayında Ölümüne isimli bir single çıkartmıştır.

Diskografisi

 1. Kara
 2. Trio
 3. Buz
 4. Pas
 5. Sadem
 6. İtiraz
 7. Tuzlu Su
 8. İnsan Sevmez Mi?
 9. Kutsal Toprak
 10. Yara Bandı
 11. Unuttun Mu Beni Taş
 12. Bitanem Deme Bitanem
 13. O Konu
 14. Tekamül
 15. Gel De Uyu
 16. Boza Boza
 17. Tarifi Zor
 18. Nerede Kalmıştık?
 19. Akustikler 1
 20. Kolay Olmayacak
 21. Ölümüne

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=4TPayl3xVmo

Fotoğrafları

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu