Gezi Rehberi

Sonbaharda Gidilebilecek 9 Ülke

instagram takipçi hilesi

sonbahar mevsimi

Sonbaharda Gidilebilecek 9 Ülke… Sonbaharda insanlar için hüzün duygusunun yoğun hissedildiği bir duygu olsa da aslında tatil için tercih edebileceğiniz en güzel mevsimlerden biridir.

Genelde tatilciler yazın denizi kışın ise kayak merkezlerini tercih ederek sonbahar mevsimini es geçerler. Fakat aslına baktığınızda sonbaharda havanın ne çok sıcak ne soğuk olması gezginler için aşırı avantajlı bir durumdur.

Siz de tatil için çok güzel bir fırsat olan bu mevsimi değerlendirmek istiyorsanız ve acaba sonbaharda nereye gidebiliriz diye düşünüyorsanız bu yazımız tam size göre.

İşte sonbaharda gidilebilecek ülkeler!

Polonya

polonya sonbaharda gidilmesi gerken ülkelerdir

Polonya bir Orta Avrupa ülkesidir ve sonbaharda mutlaka gidilmesi gereken ülkelerden biridir. Mimarisi, turistik yerleri ve dağları görülmeye değer bir ülkedir.

Zakopane Dağları’nın eteklerine kurulu olması eşsiz bir manzaraya sahip olmasına sebep olmuştur. Polonya’nın ikinci büyük şehri olan Karakow da adeta bir açık hava müzesidir. Sonbaharda ılıman bir havası olan bu ülkeyi rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Belçika

belçika tam bir ortaçağ üklesidir

Bir orta çağ ülkesi olan Belçika, Batı Avrupa’da yer alır ve küçük olmasından dolayı ulaşımı oldukça kolaydır. Sonbahar mevsimini en güzel yaşayacağınız ülkelerden biri olan Belçika’ya giderseniz Brugge şehrine mutlaka uğramalısınız.

Brugge, Kuzey’in Venedik’i olarak bilinir ve sandal turları yapılabilen kanallarından dolayı sonbaharı size en güzel şekilde yaşatır.

Peru

peru sonbaharda uzaklaşmak için ideal bir tercihtir 1

Eğer sonbaharda biraz uzaklaşmak isterseniz Peru’yu tercih edebilirsiniz. Amazon yağmurlarına ve And Dağları’na ev sahipliği yapan Peru’ya giderseniz dünyanın yedi harikasından biri sayılan Machu Picchu Antik Kenti’ni gezebilirsiniz.

Kanada

kanada bir doğa harikasıdır

Kanada, kış soğukları gelmeden önce muhteşem renklere ev sahipliği yapar. Dağ eteklerinden göl kenarlarına kadar huzur dolu insanların etrafında sarıdan kırmızıya müthiş bir renk skalası vardır.

Kanada’nın kültür başkenti olan Montreal’den hem tarihi binalar hem de çok soğumamış hava sebebiyle ayrılmak istemeyebilirsiniz.

İtalya

italya bir kültür başkentidir

İtalya, sonbahar mevsiminde tatil yapmak için gidilebilecek en güzel ülkedir. Gezebileceğiniz şehirlerin en başında ise Roma geliyor. Neresinden bakarsanız bakın kültür şehri olan İtalya, yemeklerinden ara sokaklarına kadar görülmeye değer bir ülkedir.

Yunanistan

yunanistan sonbaharda tatil yapılabilecek ülkeler arasındadır

Yunanistan dendiğinde aklınıza ilk olarak adalar gelebilir fakat başkent Atine bir kültür harikası olması sebebiyle gidilmesi gereken yerler arasında ilk sıralarda gelir.

Akropolis’e yazın çıkmak zor olacağı için sonbahar bu ülkeye gitmek için en güzel mevsimdir. Şehrin şirin sokaklarına kendinizi kaptırabilir ve gelmek istemeyebilirsiniz.

Hollanda

hollanda bir medeniyet şehridir

Hollanda, bisiklet turları, yel değirmenleri ve medeniyeti ile gidilmesi gereken ülkelerden biridir. Hem tarihiyle hem de kültür sanat etkinlikleriyle öne çıkan Hollanda’ya gitmek için sonbahar mevsimi doğru bir tercihtir.

Norveç

norveç gidilmesi gereken ülkeler arasında ilk sıralardadır

Sonbaharda uzaklara gitmek isterseniz bir başka tercih olarak Norveç’e gidebilirsiniz. Sarı, kırmızı ve turuncu renklerin hakim olduğu parkları, dereleri ve heykelleri ile oksijeni bol bir şehir olarak bilinen başkent Oslo, sizi kalbinizden vurabilir.

Macaristan

macaristan son yıllarda turizm sektöründe öne çıkmıştır

Macaristan, son yıllarda turizm sektöründe ön plana çıkmış ve tercih edilmeye başlanmıştır. Sonbaharda ise bir başka güzel olan Macaristan’da, UNESCO tarafından koruma alınan birçok bölgesi vardır.

Zengin tarihiyle dikkat çeken Macaristan’da savaş zamanında pek çok bina zarar gören fakat yeniden inşa edilmeyi başaran başkent Budapeşte ise kaleleri, kaplıcaları, katedralleri ile görülmeye değer yerler arasındadır. Sonbahar mevsimi ise bu ülke için güzel bir tercihtir.

Sonbaharda Gidilebilecek 9 Ülke İlgili Videolar

Kaynak
iyihisset

Nilgün Oktay

Maliye mezunu, müşteri ilişkileri uzmanı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu