Kişisel Bakım

Sombre Nedir ve Nasıl Yapılır?

Saç için yapılan birçok işlem içinde en muhteşem ve yaygını sombredir. Sombre her kadının vazgeçilmezidir.

instagram takipçi hilesi

Sombre, saçlar için uygulanan bir işlemdir. Araştırmalara göre son 5 yılda en çok yapılan saç boyama şekli sombredir. Sombre, ombreden bir süre sonra yapılmaya başlanmıştır. Kuaföre giden her 5 kadından 3’ü sombre yapmak istiyor ve severek kullanıyor. Sombre hakkında merak edilen birçok konu var. Sombre nedir ve nasıl yapılır?

Sombre Nedir?

Saça yapılan sombre saç dipleri ve uçları arasında yapılan geçişli boyama işlemidir. Saç dipleri ve uçları arasında renk geçişleri bulunuyor. Sombre yapılan saç güneşten açılmış gibi durur ve çok doğal bir görünümü bulunmaktadır. Saç dipleri hangi renkse uçlara doğru aynı rengin açık tonları yapılır. Bir ton açılarak uçlara doğru gidilir.

sombre nasil uygulanir 1

Ombre ve Sombre Arasındaki Fark Nedir?

Saçların diplerinden uçlarına doğru keskin bir geçiş yapılan saç boyama şekline ombre denir. Ombre saç boyamasında saç uçlarına uyumsuz olan farklı renkler de yapılabilir. Sarı saçlar ile başlayan dipler uçlara doğru turuncu ya da gri olabilir. Sombre yapımında ise sadece ton açığı olur. Keskin bir açılma yapılmaz. Bu nedenle oldukça doğaldır.

Hangi Ten Renkleri Sombre Yapabilir?

Sombre yaptıracak olan kişiler ten renginin yakışıp yakışmadığını merak eder. Sombre, kişinin kendi ten rengine göre yapıldığı için her tene yakışır. Sombrenin yakışmadığı bir ten rengi bulunmuyor. Bu nedenle isteyen herkes sombre yapabilir ve kullanabilir.

sombre nasil yapilir

Sombre Nasıl Yapılır?

Kuaförler sombre yaparken son derece profesyonel çalışırlar ve renk uyumunu sağlamak için çalışmalar yaparlar. Öncelikle saç renginin ne olduğunu belirlenir. Saç renginin birkaç ton açığı saç uçlarına uygulanmalıdır. Açılan saç uçlarına boya uygulanır ve doğal bir geçiş sağlanır. Eğer kişinin saçları boyanmamışsa açıcı işlemi uygulanmaya gerek kalmaz. Doğal geçiş olduğu için dikkat çekici ve muhteşem durur. 

Sombre Ücreti Ne Kadardır?

Kuaförde yapılan sombre işlemlerinde büyük bir uğraş verilir ve saçların yıpranmadan güzel bir geçişte durması sağlanır. Çoğu kişi evde kendisi yapmak yerine profesyonel bir yardım alır. Sombre fiyatları da uğraşa göre değişir. Sombre 250 liradan başlayarak 1000 liraya kadar değişiklik gösterir. Her kuaförün yaptığı işlem farklı olduğu için ücreti de buna göre değişir. Ayrıca saç uzunluğu da önemli bir etkendir.

sombre

Siyah Saça Sombre Yapılır mı?

Siyah saçtan dönmek oldukça zordur. Siyah saça sombre yapılınca daha çok belli olacağı için muhteşem durur. Bu nedenle siyah renkte saçı olanlar hiç düşünmeden sombre yapabilirler.

Sombre Nedir ile İlgili Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu