Bilim ve Teknoloji

SolidWorks Kullanmanız İçin 4 Neden

SolidWorks, Mühendisler İçin Piyasaya Sürülen Bir Tasarım Programıdır.

instagram takipçi hilesi

SolidWorks ile 3D CAD yazılımınızı değiştirmeyi mi düşünüyorsunuz? Veya 2D’den 3D’ye geçmeyi düşünüyor musunuz? Aşağıda, Solidworks’ün faydalarını ana hatlarıyla açıklayarak ve endüstri standardı olarak nasıl yaygın bir şekilde değerlendirildiğine karar vermenize yardımcı olacak 4 önemli noktanın bir listesini verdik.

solidworks 1

SolidWorks Kullanmanız İçin 4 Neden

1) Verimli 3D tasarım

Solidworks parametrik tasarım modüler kullanımı kolaydır. Yani tasarımı tasarım sürecinin herhangi bir aşamasında kolayca düzenleyebilirsiniz. RealView grafikleri, tasarımınızı gerçek zamanlı olarak görselleştirmenize izin verirken, PhotoView 360, gelişmiş foto gerçekçi render ve animasyonlar oluşturabilir.

Her iki araç da, tasarımınızın gerçekten yapılmadan nasıl görüneceği konusunda harika bir fikir verecektir ve işinizi müşterilere sunarken güçlü bir varlık olabilir. Tasarımın her bir bölümüne bakabilir, doğru kütle özelliklerini görebilir ve paraziti kontrol edebilir, yani herhangi bir hata görmeden önce ürünü kurmanız veya üretmeniz gerekmeyecek, zaman ve para tasarrufu yapıp gerekli prototip sayısını azaltabilirsiniz. Tüm bunlar bildiğiniz gibi tüm tasarım sürecini hızlandıracak ve verimliliği artıracaktır.

2) Müşteri / Tedarikçi Uyumluluğu

Yaygın olarak tanınan bir CAD sistemi seçmek çok önemlidir. Solidworks’ün popülaritesinden ötürü, bir rakip, tedarikçi veya müşterinin onu kullanması muhtemeldir, bu nedenle dosyaları bir sistemden diğerine çevirme ihtiyacını ortadan kaldırarak zamanı azaltır ve hata olasılığını en aza indirir. Bu, müşterilerle ve tedarikçilerle çalışmayı çok daha kolay, daha az zaman harcayarak, verimliliğin artmasını sağlar, 3D ile birlikte çalışmaktan çok daha iyi sonuçlar elde etmek anlamına gelir.

solidworks 2

3) Dahili Uygulamalar

Solidworks, her türlü tasarıma uygun kinematik, dinamik, stres, sapma, titreşim, sıcaklık veya sıvı akışı gibi fiziksel davranışları teşvik etmeye yardımcı olan entegre analitik araçları ve tasarım otomasyonu ile çok verimli bir 3D CAD yazılım aracıdır.

Birkaç tasarımcıdan daha fazlasına sahip olmayan organizasyonlar, Solidworks ile tamamen entegre olan ürün veri yönetimi (PDM) yazılımını kullanabilir. PDM sistemleri sadece dosyaları depolamaktan ve organize etmekten çok daha fazlasını yapabilir. Tasarımcıların, yeniden icat etmek yerine mevcut parçaları yeniden kullanmak yerine bulmalarına yardımcı olabilir ve bu sayede bir kaç saat harcayabilirler.

PDM sistemleri ayrıca maliyet tahmini için malzeme listeleri oluşturur ve üretim kaynağı planlama (MRP) sistemlerine veri akışı sağlar. Daha gelişmiş PDM yazılımı, eski veya yayınlanmamış bilgilerin fabrikalara veya tedarikçilere gönderilmediğinden emin olmak için değişiklik kontrol süreçlerini otomatikleştirebilir.

4) Kısa Öğrenme Süresi

Zaman paradır, daha sonra ileriye doğru hareket eden bir organizasyon olarak en son istediğiniz şey geride kalmaktır ve bu nedenle 3D CAD işleminin hızlı, basit ve kolay olmasını istersiniz. SolidWorks, baştan sona mantıksal olarak akan prosedürler boyunca tutarlı bir kullanıcı arayüzü sunar.

solidworks 3

SolidWorks İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu