Film & Dizi Önerisi

Snowpiercer Dizi Konusu ve Oyuncu Kadrosu

instagram takipçi hilesi

Netflix’in en yeni dizisi Snowpiercer’ın yayın tarihi belli oldu. 25 Mayıs 2020′de yayınlanacak olan Snowpiercer ilk fragmanını yayınladı. Bugüne kadar birkaç kez yayın tarihi değişen, Snowpiercer’ın 25 Mayıs’ta toplamda 10 bölümünü yayınlayacağını ardından haftalık bölümler halinde paylaşılacağı belirtildi.

Bilimkurgu türündeki dizinin yönetmen koltuğunda James Hawes yer almaktadır. Dizinin yapımcılığını ise Marty Adelstein ve Becky Clements yaparken ilk bölümü üstlenen isim ödüllü yazar ve yapımcı Graeme Manson yapmaktadır. Snowpiercer, şimdiden ikinci sezonunun onayını almıştır.

snowpiercer

Snowpiercer Dizi Konusu

Dizi ilginç konusuyla ekstra dikkatleri üzerine çekmektedir. Snowpiercer’in hikayesi kısaca trende yolculuk yapan bir grup insana odaklanmaktadır. Buzul çağında geçen dizi, dünyanın dört bir yanını buzulların kaplamasının, 7 yıl sonrasını anlatmaktadır.

Snowpiercer’da karşımıza dünyanın çevresinde hareket eden 1001 vagondan oluşan bir tren çıkmaktadır. İçerisinde hayatta kalan son insanların yer aldığı trende, hikayeleri ve birlikte yaşam mücadeleleri anlatılmaktadır. Tren içerisinde kısıtlı alanda yaşamak zorunda olan insanların zamanla çıkacak sorunlarla nasıl baş edeceklerdir?

Dizi de hayatta kalma mücadelesinin yanı sıra sınıfsal farklılıklar, sosyal adaletsizlik gibi temalarda işlenmektedir.

snowpiercer 2 685x456

Snowpiercer Oyuncu Kadrosu

Dizinin oyuncu kadrosuda merakla beklenen isimlerden oluşmaktadır. Başrollerde Jennifer Connelly ve Daveed Diggs yer almaktadır. Jennifer Connelly, Melanie Cavill karakterine can verirken, Daveed Diggs, Andre Layton karakteriyle izleyici karşısına gelecektir. Dizide yer diğer oyuncular ise Alison Wright, Lena Hall,  Iddo Goldberg, Susan Park, Jaylin Fletcher’in yanı sıra Annalise Basso, Mickey Sumner, Sam Otto, Roberto Urbina ve Sheila Vand’da yer almaktadır.

Sadece konusu değil popüler oyuncu kadrosuyla da uzun süredir merak edilen Netflix’in yeni Amerikan yapımı dizisinin fragman 14 Mayıs 2020’de yayınlandı.

snowpiercer

Uzun süredir çekimleri ve yapımı planlanan Snowpiercer dizisi aynı zamanda yapımcılığını üstlenen CJ Entertainment ile birlikte Tomorrow Studios tarafından yaratılmıştır. Filmin hikayesi 2020 yılında Oscar Ödül Töreni’ne damgasını vuran Bong Joon Ho‘nun ödüllü filmi Parazit’le birçok benzerliğe sahiptir. Çoğu kaynağa göre filmden uyarlama olduğu söylense bile resmi olarak bir açıklama yapılmamıştır. Netflix Oscar Ödül Töreni’nin ardından Parazit filminin Netflix dizisi olarak planlandığını ve çekimlere başlanacağını söylemiştir.

Snowpiercer’ın bir diğer farkı ise, Netflix’in normalde dizileri toplu olarak sezonun tamamını yayınlamasıyla meşhur olmasına rağmen, Snowpiercer’ı 10 bölüm yayınlamasının ardından, haftalık olarak devam ettirecek olmasıdır. Böylelikle, bir çırpıda diziyi izleyip bitirenler, sonraki yeni bölümleri uzun süre beklemekten en azından, bir süreliğine kurtulacaklardır.

Netflix’in en yeni bilim  kurgu dizisi Snowpiercer’ın yayınlanan ilk fragmanı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu