Yaşam

Ev İşlerinde Size Yardımcı Olacak 6 Pratik Yöntem

instagram takipçi hilesi

Ev işleri belli bir zamandan sonra bütün ev hanımlarına çile gibi gelmekte ve çekilmez bir hal almakta. Malum evlerde bir sürü yapılacak ev iş mevcut. Durum böyle olunca da ev hanımları malesef ki  tüm günlerini bu işlere harcamak zorunda kalıyor. Bizde bu duruma istinaden ev işlerinde size yardımcı olacak ve işleri hemen bitirip kendinize vakit ayırabileceğiniz bir zaman kalması için bu konuda bir araştırma yaptık. Bu araştırma sonunda sizlere ev işlerinde işinize yarayacak birçok pratik yöntem bulup bu yazımızda sizlerle paylaştık.

firindaki kokular nasil giderilir 646x340 mikrodalga firindaki kotu kokular nasil gecer 9507522 7757 m

1 – Fırınınızda Ki Kötü Kokudan Sirkeli Su İle Kurtulabilirsiniz

Fırın, bir çok ev hanımının sıkça kullandığı mutfak araçlarından sadece bir tanesi. Malum fırın, bizler tarafından  bu kadar sık kullanılırken bizlerde fırının hijyenine dikkat etmek durumundayız. Fırın içerinde pişirilen çeşitli yemekler bir zaman sonra fırının içinde istenmeyen kötü kokulara sebep olacaktır. Ama bu kötü kokulardan kurtulmak o kadar da zor değil.

Yapacağınız şey ; fırını 5 dakika kadar ısıtın, daha sonra bir kaba 2 bardak su ve 1 fincan sirke ekleyip fırın içindeki ızgara üzerine bu kabı yerleştirin. Daha sonra fırını kapatın ve ısınmış olan sirkeli suyun soğumasını bekleyin. Böylece bu yöntemle fırınınızda ki kötü kokulardan kurtulmuş olacaksınız.

14329069200.84670700 fft20 mf8346538

2 – İnce Çorap Yardımıyla Zaman Kazanın

İnce çorabın bu denli işe yarayacağı kimin aklına gelirdi. Evet süpürgenizin ucuna geçireceğiniz ince bir çorap ile hem evdeki çekmecelerinizi boşaltmadan içini süpürecek hem de kaybetmiş olduğunuz küçük eşyalarınızı hızlıca bulabileceksiniz.

crack 604f37689a8643aab7826b883456e986d48259c6 l

3 – Süt İle Çatlak Porselen Tabaklarınızı Onarın

Porselen tabaklar ve takımlar hanımlar için oldukça değerli bir tanesinin kırılması veya çatlaması takımı bozacağından bu takımlar kullanılırken oldukça dikkat edilir. Hani oldu ya bir tanesi çatladı hiç paniklemeyin çaresi var. Bir tencereye çatlayan porselen tabağınızı yerleştirin ve tabağı biraz geçecek şekilde sütle doldurun.

Kısık bir ateşte 30 – 35 dakika kaynatın. Daha sonra sütü soğumaya bırakın soğuduktan sonra porselen tabağınızda çatlaktan eser kalmayacaktır. Bu pratik yöntemi porselen tabaklar gibi bütün porselen eşyalarınızda da uygulayabilirsiniz.

 

yemegin tuzu fazla ise başçiftlik beyazı 

4 – Tuzlu Olan Yemeğinizi Patates İle Kurtarabilirsiniz

Yemeğin tuzunu ayarlamak bazen zor olsa gerek. Örneğin tuzsuz yemeğe tuz atarız da , ya yemek tuzluysa ne yaparız? Aslında çözüm basit yemeğinizin içerisine atacağınız çiğ patates yemeğinizin fazla olan tuzunu emecek ve yemeğiniz tuzlu olmaktan kurtulacaktır.

s 181b1d46339a1a64f56d1d35f881c0d68d0ce21f indir 1

5 – Kahve Telvesiyle Banyo Ve Mutfaktaki Pis Lavabo Kokularından Kurtulun

Kahve telvesi bir çok alanda işimize yaradığı gibi temizlikte de işimizi kolaylaştırıyor. İçilen kahvenin ardından kalan telveyi mutfak veya banyo herhangi bir tanesinin lavabosuna döküp ardından bol suyla yıkanan lavabonuzda pis kokudan eser kalmayacak. Ayrıca lavabo borularında ki yağlanmalar da bu sayede yok olacaktır.

Olive Cam Zeytinyagi Sisesi hergunyeniurun com 2001x5704x28780 orj yag sisesi ve kutusu temizleme puf noktalari jpg1

6 – Yağ  Şişelerini Sirke Ve Tuzla Kolayca Temizleyin

Yağ şişelerini temizlemek her zaman işkence haline gelmiştir. Ama artık yağ şişelerini daha pratik bir şekilde temizleyebileceksiniz. Biraz kaya tuzu ve sirkeyi  yağ şişesinin içerisine koyup kuvvetlice biraz çalkalayın böylece yağ şişesinin daha kolay yıkandığı göreceksiniz.

Kaynak
Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu