Kişisel Bakım

Siyah Nokta Problemi 8 Etkili Yöntemle Son Bulsun

instagram takipçi hilesi

Genellikle ergenlik dönemi ile birlikte siyah nokta problemi görülmeye başlar. Siyah noktalar cildin görüntüsünü olumsuz yönde etkiler. Gerekli şekilde temizlenmediği takdirde kalıcı lekelere dönüşür. Bu yazımızda siyah nokta temizliği 8 etkili yöntemle son bulsun diyen kişiler için önerileri derledik.

1. Siyah Nokta Problemi 8 Etkili Yöntemle Son Bulsun: Komedon Çubuğu ile Temizleme

Siyah Nokta Temizliğinde 8 Etkili Yöntem

Daha önce cilt bakımı yaptıran kişiler komedon çubuğu kullanıldığını görmüştür. Komedon çubuğu siyah nokta ve sivilceleri temizlerken oldukça başarılı sonuç ortaya koyar. Komedon çubuğunu alabileceğiniz birçok kozmetik market bulunur. Yaklaşık 10 – 15 TL civarında satışa sunulan komedon çubuğu, etkili şekilde temizlik ortaya koyar. Ancak ürünün bilinçsizce kullanılmaması gerekir. 

2. Buhar Maskesi

Siyah Nokta Temizliğinde 8 Etkili Yöntem

Cildin arınması ve temiz hale gelmesi için buhar maskesi yapmanız gerekir. Haftada 1 defa buhar maskesi yaparak gözeneklerinizin açık hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Buhar maskesi yaparken suyun içine birkaç damla lavanta yağı ya da mentol de ekleyebilirsiniz. Ardından suyun üzerinde yüzünüzü eğin ve havluyu kapatın. Bu sayede yüzünüze nemi de hapsetmiş olursunuz. 

3. Yüz Keseleme

Siyah Nokta Temizliğinde 8 Etkili Yöntem

Yüzünüzü belirli periyotlarla keselemeniz gerekir. Ama sıradan kese kullanmamanız oldukça önemlidir. Yüz için kullanıma uygun olan ipek keseler uygun bir seçimdir. Narin hareketlerle haftada bir defa kese yapmanız cildinizin sağlıklı ve temiz görünmesi için şarttır. 

4. Tonikleme

Siyah Nokta Temizliğinde 8 Etkili Yöntem

Cilt temizliğinde tonik yöntemi oldukça etkilidir. Cildinizin özelliklerine uygun olarak seçeceğiniz bir tonik, temizlik hissi koyar. Ciltte meydana gelebilecek siyah noktaların engellenmesini sağlar. Gözenekleri temizleyerek canlı görünüm ortaya çıkar. 

5. Siyah Nokta Problemi 8 Etkili Yöntemle Son Bulsun: Maske

Siyah Nokta Temizliğinde 8 Etkili Yöntem

Haftada 1 ya da 2 defa maske yapmanız gerekir. Cildinizdeki problemlere uygun olan bir maske tercih etmeniz, siyah noktaların ortaya çıkmasını engeller. Var olan siyah noktaları temizlemek için de düzenli maske yapılması tavsiye edilir. Birçok kozmetik markasının maskeleri bulunur. Ancak evde doğal yöntemlerle de maske yapabilirsiniz. Size basit bir tarif vermek istiyoruz:

  • Yumurtanın sarısı ile beyazını ayırın
  • Beyaz kısmı cildinize bir fırça yardımıyla yedirin
  • Peçeteyi katlarına ayırın
  • En ince yapıdaki peçeteyi yüzünüze yapıştırın
  • Kuruyana kadar bekleyin
  • Kuruduktan sonra maskeyi soyun. Cildinizdeki değişimi kendi gözlerinizle göreceksiniz. 

6. Peeling

Siyah Nokta Temizliğinde 8 Etkili Yöntem

Peeling yöntemi en etkili yöntemler arasında yer alır. Doğru ürün seçimi ile peeling yapmanız, cildinizin sağlıklı görünmesini sağlar. Son yıllarda asitlerle de temizlik yöntemine başvurulur. Bu tarz ürünler cilde canlılık kazandırır. 

7. Siyah Nokta Problemi 8 Etkili Yöntemle Son Bulsun: Siyah Nokta Bandı

Siyah Nokta Temizliğinde 8 Etkili Yöntem

Birçok markette satışa sunulan siyah nokta bantları oldukça başarılı sonuçlar ortaya koyar. Siyah nokta bandını banyodan sonra yüzünüze uygulayın. Üzerini su ile ıslatın ve bir süre bekletin. Tüm siyah noktaların ortadan kalktığını göreceksiniz. 

8. Vakumlu Yüz Temizleme

cilt temizliği

Son yıllarda vakumlu cilt temizleyen ürünleri duymuşsunuzdur. Özellikle duştan sonra bu tarz bir ürün kullanmanız etkili temizlik ortaya koyar. Vakumlu temizleyici haftada 1 kez kullanılmalıdır. Cildinizdeki problemli bölgelerde kullanarak siyah noktalara “elveda” diyebilirsiniz. 

Siyah Nokta Problemi 8 Etkili Yöntemle Son Bulsun Videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu