Sivrisinek Kovucu 5 Yöntem

Sivrisinekten korunmanın doğal yolları

 Sivrisinek Kovucu 5 Yöntem

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte hem evimizde hem de bahçelerimizde sivrisineklerin sayısı artar. Keyifle bahçede ya da balkonda oturmak eziyet haline gelebilir. Çünkü sıcak günlerde sivrisinekler bize rahat vermezler.

Uykumuzu kaçırır, vücudumuzu kaşındırır ve hatta yaralar ve izler kalmasına sebep olurlar. Aynı zamanda sinirlerimizin bozulması da cabası.

 Sivrisinek Kovucu 5 Yöntem

Hem yetişkinler hem de çocuklar için  büyük sorun haline gelen sivrisineklerden korunma yolları ise her yaz yeniden gündeme gelir.

Biz de sizler için işinize yarayacak sinek kovucu 5 yöntemi bir araya getirdik.

Koyu Renk Kıyafetler Giymeyin.

 Sivrisinek Kovucu 5 Yöntem

Sivrisinekler açık renk kıyafetlerden çok koyu renk kıyafetlere gelirler. Yaz aylarında sivrisineklerden kendimizi korumak için ilk olarak giydiklerimizin rengine dikkat ederek işe başlayabiliriz. Zaten yaz aylarında açık renkler giymek de daha uygundur.

Yaz aylarında uyurken odanızın bir köşesine koyu renk kıyafetlerinizi asarsanız bir nebze olsun sivrisineklerden korunabilirsiniz. Sivrisinekler size değil de kıyafetlerinize delmeyi tercih edebilirler.

Sık Sık Duş Alın.

 Sivrisinek Kovucu 5 Yöntem

Yaz sıcaklarında normalden çok daha fazla terleriz ve sivrisinekler de terlemiş vücutlara daha çok gelirler. Çünkü terle birlikte toksinler artar ve bu da sivrisinekleri çeker. Bu nedenle sık sık duş almaya özen gösterin.

Yani sivrisineklerden korunmak için öncelikle kendinizi temiz tutmayı deneyebilirsiniz. Hem gün içinde hem de özellikle uyumadan önce duş alabilirsiniz.

Fesleğen

 Sivrisinek Kovucu 5 Yöntem

Sivrisinek neye gelmez diye bir soru sorsanız alacağınız ilk cevaplardan biri fesleğen olabilir. Çünkü sivrisinekler fesleğenleri sevmezler ve gelmekten kaçınırlar. Eğer taze fesleğeni camlarınızın önüne koyarsanız sivrisinekler evinize girmeyecektir. Yine evinizin içinde de taze fesleğen bulundurursanız sivrisineklerden kurtulabilirsiniz.

Karanfil ve Limon

 Sivrisinek Kovucu 5 Yöntem

Karanfil ve limon ikilisi sinek kovucu olarak yaygın bilinen yöntemlerden biridir. Limonu elinizde sulandırın ve ikiye bölün. Daha sonra 10 tane karanfili limonun üstüne yerleştirin ve masanızın üzerine koyun. Bu ikili hem sivrisinekleri kaçıracak hem de odanıza hoş bir koku yayılmasını sağlayacaktır.

Eğer siz de sivrisineklerden muzdaripseniz bu yöntemi de yabana atmayın deriz.

Lavanta

 Sivrisinek Kovucu 5 Yöntem

Sivrisinekler lavanta kokusundan hoşlanmazlar. Kaynamış suya lavanta atıp 3-4 dakika boyunca demleyin. Bu koku sayesinde sivrisinekler evinizden ve sizden uzak duracaklardır. Yine lavantadan yapılan oda parfümlerini de evinize sıkarsanız sivrisineklerin gazabından kurtulabilirsiniz.

Bu yöntemleri uygulamanıza rağmen sivrisineklerden kurtulamıyorsanız evinizin bütün camlarına ve balkon kapılarına sineklik taktırmanız iyi bir seçenek olabilir. Bunun yanında eczanelerde sinek ısırıkları için satılan kremlerden edinirseniz sinek ısırıklarınızın vücudunuzda yaraya sebep olmasını önleyebilirsiniz.

İlgili Videolar


Bu içeriğimiz hakkında hemen aşağıdan yorum yaparak, katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca, Facebook sayfamızı beğenebilir, Instagram hesabımızı takip edebilir, Twitter hesabımızı takip edebilir ve Pinterest'te bizi bulabilirsiniz.

Kaynak
iyihisset.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca bakabileceğiniz bilgi
Kapalı
Başa dön tuşu