Gezi Rehberi

Singapur’daki Yasaklar Nelerdir?

Singapur'daki En Garip 10 Yasak

instagram takipçi hilesi

Çıkardığı yasalar ile insanları hayrete düşüren Singapur, yapılan araştırmalara göre dünyanın en yaşanılabilir ülkeleri arasında yer alıyor. Fakat ülke rahat rahat yaşanılabilir bir yer mi orası tartışılır. Çünkü birçok yasak neden konmuş bilinmiyor. Singapur’daki yasaklar nelerdir?

1- Kuşları Beslemek Yasaktır

Gezi

Singapur çok temiz bir yerdir. Temizlik kuralları nedeni ile kuşlara yem atmak yasaktır. Çünkü, eğer o kuş yemi yemezse, yem yerde kalır ve şehir kirlenir düşüncesi hakimdir. Böyle bir hata yaparsanız alacağınız ceza 1000 dolardır.

2- Singapur’daki Yasaklar Nelerdir?: Tükürmek

Singapur'daki yasaklar nelerdir?

Yerler kirlenmesin diye kuşları beslemeyi yasak haline getiren bir ülkede tükürmenin de yasak olmasına şaşırmamak gerekir. Olur da yere tükürürseniz çok ağır cezalara da hazır olmanız gerekir.

3- Durian İle Toplu Taşıma Binmek Yasaktır

Singapur'daki yasaklar nelerdir?

Durian, Singapur’da yaygın olarak tüketilen bir meyvedir. Fakat Singapur’da durian ile toplu taşımaya binemezsiniz. Hatta yalnızca toplu taşımada değil ülkenin birçok yerinde durian tüketmeniz yasaktır. Sebepleri arasında, meyvenin ortalığı kirletme ihtimalinin yanı sıra kötü kokması da var.

4-  İnternet Kullanmak İstiyorsanız Para Ödemelisiniz

Singapur'daki yasaklar nelerdir?

Rüya şehir Singapur şehrinde, interenete girmek ücretlidir. Günlük 20-25 dolar gibi bir ücret ödeyerek internete erişim hakkı elde edersiniz.

5- Ev Kiralamak Yasaktır

Singapur'daki yasaklar nelerdir?

Singapur’dan kafanıza göre ev kiralayamazsınız. Çünkü Singapur’dan şehir kiralamak için 99 yıllığına bir sözleşme imzalamanız gerekir. Yani birkaç sene kalmak isteseniz bile 99 sene boyunca Singapur’a borçlu kalırsınız.

6- Singapur’daki Yasaklar Nelerdir?: Asansöre İşenmez

Singapur'daki yasaklar nelerdir?

Asansöre tabiki işemek yasak olmalıdır. Fakat Singapur’daki asansörlerde çişi algılayabilen bir sistem vardır. Eğer asansör çiş yapıldığını algılarsa kapılarını kilitler ve polis çağırır.

7- Sakız Çiğnemek de Satmak da Yasak

Singapur'daki yasaklar nelerdir?

Yere atılan sakızlar ile mücadele edemeyeceğini anlayan Singapur, bu konuda da bir yasa çıkarır. Singapur’da sakız çiğnemek de yere atmak da yasaktır. Ayrıca yerlere çöp atmak da en büyük yasaklardan bir tanesidir. Cezası ise 1000 dolar.

8- Singapur’daki Yasaklar Nelerdir?: Graffiti Yapmak

Singapur'daki yasaklar nelerdir?

Singapur’da ne amaçla olursa olsun kesinlikle hiçbir yere graffiti yapamazsınız. Eğer yaparsanız falaka gibi bir ceza ile karşı karşıya kalırsınız.

9- Uyuşturucu Yasağı

Singapur'daki yasaklar nelerdir?

Singapur yasaklar arasında bir de uyuşturucu konusu yer alıyor. Singapur’a girmeden önce uyuşturucu testine tabi tutulursunuz. Eğer uyuşturucu kullandığınız tespit edilirse hapse girersiniz.

10- Singapur’daki Yasaklar Nelerdir: Sadece 1 Tane Ev Alabilirsiniz

Singapur’daki yasaklar arasında en gariplerinden bir tanesi de budur. Singapur’da birçok konuda olduğu gibi evlilere verilen ev alma hakkı da sınırlandırılmıştır. Sadece 1 adet ev alma hakkınız vardır. Eğer evlenmeden önce hem sizin hem de eşinizin birer tane evi varsa mecburen ikinizden birinin evinden vazgeçmesi gerekir.

https://www.youtube.com/watch?v=MyVqTQLJW1c

Kaynak
onedioYoutube

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu