Sinema ve TV

Sinema Dünyasının En Karizmatik ve Tehlikeli 10 Kiralık Katili

instagram takipçi hilesi

Onlar tam anlamıyla bu işi yapmak için doğmuş gibiler. Suikastçı,Kiralık katil!Onlar böyle olmasa da filmlerine gittiğinizde veya izlediğinizde sırf o karakterin filmi olduğu için gitmediğimiz anlamına gelmiyor.Filmdeki ,yöntemleri,yaşam tarzları,espri anlayışları,yaptıkları işler (etik olmasa bile) onları karizmatik ve etkileyici bulmamızı etkileyen faktörler belki de maalesef .

İşte Sinemanın En Karizmatik 10 Kiralık Katili

10 . Vincent – Collateral

Vincent Collateral

Aksiyon filmlerinin başrolünde oynayan en yakışıklı abimiz ve en sevdiğimiz iyi karakter bazen en kötüsünü de iyi yapabildiğinin kanıtı Tom Cruise ‘dur.

Tom Cruise ,Micheal Mann‘ın 2004 yılında neor-noir geriliminde soğukkanlı bir katili oynuyor.

9. Jeffrey – The Killer

Jeffrey The Killer

Chow Yun Fat,John Woo‘nun silahından çıkan mermilerin havada uçuştuğu bol aksiyon içeren The Killer‘ın Suikastçısı.

8. Martin Blank – Grosse Pointe Blank

Martin Blank Grosse Pointe Blank

John Cusack‘ın “Kötü adam” olduğu inanması zor ama öyle olduğu bir film. John Cusack kiralık bir katili canlandırıyor.

7. Ghost Dog – Ghost Dog: The Way Of The Samurai

Ghost Dog Ghost Dog The Way Of The Samurai

Jim Jarmusch‘un bu filmde hip-hop tarzıyla da kendini rahat cool hissettirse de bir kiralık katile dönüşüyor.

6. The Bride – Kill Bill

The Bride Kill Bill

The Bride (Black Mamba) bu listenin tek kadın suikastçısı. Bu listede olmayı ve sırasına yakıştığını düşünüyorum. Uma Thurman “The Bride” rolüyle bu seri filmde müthiş işler çıkarıyor.

5. Jules Winnfield – Pulp Fiction

Jules Winnfield Pulp Fiction

Diyeceksiniz ki Quentin Tarantino filmlerini bir bir dizmişsiniz. Ama ne yapalım Ucuz Roman sinemanın klasiklerinden diye düşündüm. Bu listenin en cool karakteri Samuel L Jackson‘ın hayat verdiği Jules karakteriyle bu filmde çok rahat ve iyi bir katil. Aynı zamanda çok iyi bir dindar olduğunu da söyleyelim.

4. Chev Chelios – Crank

Chev Chelios Crank

Chev Chelios gürültü patırtıyı çok sever. Tantanaya ise bayılır.Adrenalin için yaşar ve kin tutar,affetmez. Sonunda her zaman öldürür.

3. Leon – Leon : The Professional

Leon Leon The Professional

En klas suikastçı Leon olabilir belki. Luc Besson‘un filmi Jean Reno‘nun Leon karakterine can verdiği filmde Natalie Portman‘ın oynadığı Matilda ile arasında dostluğu anlatırken,sevgi ile ölüm dolu bir aksiyonun ortasına sürükler bizi.

2. Anton Chigurh –  No Country For Old Men 

Anton Chigurh No Country For Old Men

Bu filmde Anton Chigurh karakterini layıkıyla hakkını veren Javier Bardem karşımızda. Ölüm meleği. Kadere inanır ve kaderin önüne çıkardığı kimseyi affetmez.

1.John Wick -John Wick

John Wick Keanu Reves

Keanu Reeves,vurdulu kırdılı filmleri iyi beceriyor. İşte onlardan biri de kendiyle özdeşleşen ve filmin ikincisi de şu sıralar vizyonda olan suikastçı John Wick. Karizmanın en tepesine onu yerleştirmekte pek de zorlanmadığımızı düşünüyorum.

Tabi ki sıralamamızda unuttuğumuz veya sıralamanın yanlış olduğunu iddia eden arkadaşlarımıza altta “Yorum ” bölümünden yazabilir!

Kaynak
Kaynak

İbrahim İbil

MaksatBilgi'nin kurucusu ve geliştiricisidir.Daha önce yüksek hitli web siteleri ve reklam ajans şirketi kurmuştur.Şimdi ki hedefi ise MaksatBilgi'de , İnsanların aradığı içeriği ;düzenli ve anlaşılır ,bol içerikli sunmayı hedeflemiştir.MaksatBilgi, 2013 yılından beri yayında olup öncesinde araştırma ve ekip kurmayla çalışma yapmak için bir sene boyunca çalışılmış bir projedir.Sürekli geliştirilmektedir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu