Girişimcilik ve İşletmeKişisel FinansSigorta ve Risk Yönetimi

Sigortası Olmayanlar Kredi Kartı Alabilir Mi?

instagram takipçi hilesi

Gündelik zamanında oldukça fazla bir şekilde kredi kartı kullanıyoruz ve hemen hemen neredeyse bütün alışverişlerimizi kredi kartları ile gerçekleştiriyoruz. Ülkemizde kredi kartı kullanımları özellikle günümüz zamanında oldukça fazla bir şekilde arttı ve kredi kartı oranı diğer ülkelere göre oldukça fazla bir şekilde yükseldi bununla birlikte birçok sorunu ve soruları bizlerin aklına getirdi. Bu durumdan bir tanesi de sigortasız çalışan ya da sigortası olmayan kişilerin kredi kartı kullanıp kullanamayacağı olmaktadır, aslında kısa zaman içerisinde kredi kartını herkes kullanabiliyordu ama yaşanan sorunlardan ve bilinçsizlik durumundan dolayı sınırlandırmalar devlet tarafından getirildi. Peki yine de Sigortası Olmayanlar Kredi Kartı Alabilir Mi? Bakalım.

sigortasi olmayanlarin kredi karti basvurusu

KREDİ KARTI SAHİBİ OLABİLMEK İÇİN SİGORTA GEREKLİ Mİ?

Sigortası Olmayanlar Kredi Kartı Alabilir Mi? Ya da kredi kartı almak için sigorta şart mı? İlk olarak her 18 yaşına giren bireye kredi kartı fırsatının tanındığını söylemiştik, bununla birlikte bazı şartlar bulunmaktadır. Herkese kredi kartı verilebilir yani bunun için sigorta şartı aranmamaktadır fakat kredi kartı verilmeden önce güvence sunulmakta ve verilen limit oldukça düşük bir seviyede olmaktadır. Bu güvenlik önlemi ülkemiz tarafından alınmış ve kredi kartı yüzünden çalışmayan veya sigortası olmayan kişilerin haciz, adli işlemler yaşaması engellenmiştir. Bundan kaynaklı bankalara göre sigortasız kişilere tanınan kredi kartı limiti normal bir fiyat seçilmiş ve bu şekilde bireylerin kullanımına sunulmuştur.

KREDİ KARTI ANCAK LİMİTLİ BİR ŞEKİLDE VERİLMEKTEDİR

Sigortası bulunmayan ama bunun yanında kredi kartı almak isteyen kişilere kredi kartı limitsiz veya yüksek limitli bir şekilde verilmez bunun yerine sadece 1000 TL veya 1500 TL limitli kredi kartı sunulmaktadır. Bu şekilde olması devlet tarafından belirlenmiş olup kişilerin ödeme zorunluluğu haciz gibi sorunlarla karşılaşması önlenmiştir. Eğer sizin sigortanız yoksa ama yine de kredi kartına ihtiyaç duyuyorsanız ancak bu şekilde kredi kartından yararlanabiliyorsunuz ve bu şekilde bir kredi kartı sahibi oluyorsunuz. Kredi limitleri de bu fiyatlara göre bankalar arası değişmekte olup net bir kredi limit fiyatı da bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde kredi kartı sahibi olmaya karar vermeniz her zaman sizlerin iyiliğine ve yararına olacağını hatırlatmamızda yarar bulunmaktadır.

KREDİ LİMİTLERİ BANKADAN BANKAYA DEĞİŞEBİLMEKTEDİR

Herkredi kartı durumlarında değişik talepler ve farklılıklarda bulunabilmektedir, bundan dolayı da sigortasız kredi kartı talebinde seçilecek olan banka oldukça önemlidir. Sigortasız kişilere kredi kartı verirken ne tür şartlar arandığı ve ödeme sorunlarında nasıl sonuçlar doğuracağı talep eden kişi tarafından bilinmesi gerekmektedir çünkü bu tür durumlarda banka her zaman dikkatli olmaktadır. Zaten sigortasız veya çalışmayan kişiler için en uygun kredi kartı veren bankalar hakkında internet üzerinden daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sigortası olmayan kişilere kredi kartı verilme durumu devlet tarafından kontrol edilmektedir ve bundan dolayı da bu gibi durumlarda kanunlar değişebilmektedir. Bu nedenle her zaman bu konuda durumlar dikkatli bir şekilde takip edilmesi gerekmektedir. İlerleyen yıllarda değişebilecek durumlardan dolayı bu durum hakkında bankanız tarafından bilgilendirilmeyi talep edebilirsiniz herhangi bir sorun yaşanmaması için.

https://www.bankalar.org/kredi-kartlari/

https://www.bankalar.org/bilgi-merkezi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu