Sosyal Medya

Signal Mesajlaşma Nedir?

Signal Mesajlaşma Uygulaması Nedir? Güvenli Mi?

instagram takipçi hilesi

Signal Mesajlaşma Nedir? Son günlerde WhatsApp‘ın kişisel bilgileri Facebook ile paylaşma zorunluluğu getirmesi ile birlikte, kullanıcılar yeni mesajlaşma uygulamaları aramaya başladı. Elon Musk ise kullanıcılara yeni bir uygulama önerdi. Uygulamanın adı Signal…

Signal mesajlaşma uygulaması, şifreli bir şekilde mesajlaşma, görüntülü arama ve sesli arama uygulamasıdır. Signal’i kullanabilmeniz için sadece telefon numaranız gereklidir. Bu uygulama ile gönderilen mesajlar uçtan uca şifreleme yöntemi ile şifrelenir.

Signal uygulaması ücretsizdir. Android, iOS ve Masaüstü için uçtan uca şifreleme kullanan açık kaynaklı bir yazılımdır. Signal telefon numaralarını kişi olarak kullansa da, şifreli aramalar ve mesajlaşmalar veri bağlantınızı kullanır.

signal mesajlaşma

Bu nedenle, uygulamayı kullanabilmek için, görüşmenin her iki tarafının da mobil cihazlarında İnternet erişimine sahip olması gerekir. Uygulama, Android cihazlarda Signal varsayılan metin mesajlaşma uygulamanızı değiştirebilir. Bu nedenle Signal mesajlaşma uygulaması içinde şifrelenmemiş mesajlar göndermek mümkündür. Şifrelenmemiş SMS mesajları, mobil operatörünüzden geçer ve operatörünüz tarafından belirlenen ücretler ile ücretlendirilebilir.

Signal Uygulamasının Sahibi Kim?

Signal’in web sitesinden yapılan açıklamaya göre Signal Foundation, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. 24 Temmuz 2014 tarihinde kurulmuştur. Elon Musk‘ın bu uygulama ile resmi olarak hiç bir bağlantısı yoktur.

signal mesajlaşma

Signal Mesajlaşma Uygulaması Güvenli Mi?

Pek çok WhatsApp kullanıcısının endişeleri ilk olarak Facebook’un, mesajlaşma platformunu satın aldığında ortaya çıktı. Pek çok insan Facebook gibi bir şirketin Whatsapp gibi bir şirketi satın almak için neden bu kadar para ödediğini merak etti. Pek çoğu, WhatsApp’ın çok sayıda kullanıcı verisi topladığından endişelenmektedir.

Forbes‘te yayınlanan bir rapora göre Signal’in WhatsApp’tan daha güvenli olduğu belirtilmektedir. Bunlardan biri Ekran Güvenliği‘ne sahip olmasıdır. Kullanıcılar, gizlilik ayarlarına giderek, temelde telefonunuzdaki ya da sizin diğer uygulamaların Signal’deki sohbetlerinizin ekran görüntülerini almasını engelleyen Ekran Güvenliği özelliğini etkinleştirebilirsiniz.

Bu şekilde kullanıcı, telefonunuzdaki mesajlarınız ve kişisel bilgileriniz ile ilgili sekmeleri tutan bir uygulama olsa bile, Signal uygulamanızın içinde neler olup bittiğini diğer uygulamaların ulaşamayacağında emin olur.

Signal web sitesinde, en azından şimdilik hiçbir reklam olmayacağına söz vermektedir. WhatsApp’ın da ilk başlangıçta buna benzer vaatleri vardı. Fakat Facebook, Whatsapp’ı satın aldıktan sonra her şey değişmişti.

signal mesajlaşma

Signal Uygulaması Nasıl İndirilir?

Signal uygulamasını kullanabilmek için akıllı bir mobil cihazınızın olması gerekmektedir. Signal mesajlaşma uygulamasını indirebilmek için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz..!

google-play-indir      app store      windows-store-dan-indir

Signal Mesajlaşma Uygulaması ile ilgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu