Yaşam

Sigma Erkeklerin Özellikleri Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Sigma Erkeklerin Özellikleri Nelerdir? Basit bir ifadeyle, Sigma erkekleri Alfa ya da Beta ikili kategorisine girmezler. Sosyal fikirlere çok az veya hiç saygı duymadan, son derece bağımsız ve orijinal olmalarıyla karakterize edilirler. Bu amaçla çoğu zaman kalıp yargıları kırarlar.

Sigma Erkeklerin Özellikleri Nelerdir?

Beklentilerin gerisinde kalırlar ve çoğu zaman toplumun erkeklerden beklentilerinin dışında var olan bir yol çizerler. Sigma erkekleri, Alfa ve Beta erkeklerden istisna veya daha nadir olsa da, Sigma erkekler son yıllarda sosyal medyanın oldukça ilerlemesi ile birlikte çok fazla artmıştır.

Sigma Erkeklerin Özellikleri Nelerdir?

1) Esnektirler

sigma erkeklerin ozellikleri 2

Alfa ya da Beta erkekleri, tercih ettikleri kişilikler ve ortamlar söz konusu olduğunda daha katı olabilirken, Sigma erkekleri çeşitli koşullara uyum sağlayabilir. Onlar farklı sosyal durumlarda, takım kompozisyonlarında ve hatta konfor bölgelerinin dışında iyi performans sergileyebilirler.

2) Gelecekleri Hakkında Karar Alırlar

Alfal erkekler iyi bir ortamda gelişirken ve Betalar pasif, stresin az olduğu bir ortamda başarılı olurken, Sigma erkekleri kendi şartlarında kendi kaderlerini belirlerler. Kendi kaderlerinden sorumlu olduklarının farkındalardır. Toplumlarına ya da çevrelerine bağlı değildirler. Eylemlerinden ve sonuçlarından kendilerini sorumlu tutarlar.

3) Kendileridirler

Diğerleri genellikle topluma belirli bir yüz gösterme ve başkalarının etrafında olma eğilimindeyken, Sigma erkekleri kendileri olma eğilimindedir. Onlar ne zaman yalnız olsalar ne de diğer insanlarla birlikte olsalar, aşağı yukarı aynı kişi olurlar ve bu onları dikkate değer bir nitelik haline getirir.

4) Liderlik Becerileri Kuvvetlidir

sigma erkeklerin ozellikleri 3

Liderlik konusunda, genellikle Alfa erkeklerini düşünürüz. Ancak, Sigma erkekleri de mükemmel liderler olabilirler. Onlar hakimiyetlerini veya otoritelerini kurmak yerine, örnek veya karşılıklı iletişim yoluyla liderlik etmeyi tercih ederler. Bu dengeli bir liderlik yaklaşımıdır ve başarılı sonuçlar elde etmelerini sağlar.

5) Çok İyi Bir Dinleyicidirler

Sigma erkekleri aynı zamanda iyi dinleyicilerdir çünkü diğerleri karşılıklı nezaket gereği konuşurken sessizliğin ve saygının değerini anlarlar. Sigmalar içeriğe daha çok önem verirler. Bu sebeple iyi dinleyicidirler ve gerektiği zaman konuşurlar.

6) Öz Farkındalıkları Kuvvetlidir

sigma erkeklerin ozellikleri 4

Beta erkekleri genellikle güvensizlik nedeniyle kendilerini gösterirken, Sigma erkekleri öz-farkındalıkları sayesinde her iki şekilde de işe yarar. Onlar hem kendilerindeki iyi nitelikleri hem de kusurlarını bilirler ve öz-farkındalık, yanlış yaptıklarında kendilerini düzeltmelerine ve hataları tekrarlamamalarına yardımcı olur.

7) Yalnızlığı Severler

Sigma erkekleri, sosyal ilişkilerden nefret etmekle karıştırılmamalıdır. Onlar sadece genellikle insanlarla iyi vakit geçirmek için ihtiyaç duymazlar. Ancak, sevdikleri insanlarla arkadaş canlısı ve samimi olabilirler.

8) Belirsiz Ahlakları Vardır

Sigma erkekler, karmaşık olaylarda doğruyu ve yanlışı diğer insanlara göre daha önceden görme eğilimindedir. Bu nedenle, bazı kişilere karşı onları doğrudan yargılamak yerine, sempatik bir tavır sergileyebilirler. Aynı zamanda, mesele hakkında hüküm vermeden önce meselenin tüm yönlerini analiz eden eleştirel düşünürler olarak bilinirler.

9) Paslı Sosyal Becerileri Vardır

Sigmalar, nadiren duygusal tepki verdikleri ve iletişim kurarken doğrudan oldukları için ilgisiz görünebilir. Bazı kişiler bu davranışları kaba olarak görebilir. Bu aslında onların iyi dinleyici olduklarını gösterir. Kendilerini güzel bir bir dil ya da sahtekarlık ile gizlemezler.

10) Arkadaş Çevreleri Vardır Ama Onlara Pek Güvenmezler

Sigma erkekleri son derece esnektir. Bu özellikleri farklı sosyal gruplara uyum sağlamalarını ve insanlarla iyi geçinmelerini kolay kılar. Fakat bu özellikleri, başka insanlara ya da arkadaşlara bağımlı biri olduklarına işaret etmez. Kendi başlarına memnun ve mutlular ve sosyal çevrelerinden bağımsız olarak aynı kalırlar.

Sigma Erkeklerin Özellikleri İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu