Yerli Kadın Ünlüler

Şeyma Korkmaz Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Seyma Korkmaz kimdir Resimleri 1
Tam adı: Şeyma Korkmaz
Doğum tarihi: 20 Aralık 1988
Doğum yeri: Eskişehir / Türkiye
Boyu: 1, 68 m
Ailesi: Kadri Korkmaz, Sabriye Korkmaz (Kardeşleri: Tuba Korkmaz, Tolga Korkmaz)
Eşi: Cüneyt Mete
Burcu: Yay
Mesleği: Oyuncu, Model
Aktif Yılları: 2011 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Şeyma Korkmaz kimdir? Şeyma Korkmaz, fenomen dizilerden Beni Affet adlı dizinin Feride‘si olarak tanınır. Türk model ve oyuncudur.

Şeyma Korkmaz, 20 Aralık 1988 tarihinde Eskişehir’de dünyaya geldi. Annesinin adı Sabriye, babasının adı Kadri Korkmaz’dır. Bu çiftin üçüncü çocuğu olarak dünyaya geldi. Tuba Korkmaz, Tolga Korkmaz adından iki kardeşi var.

Eğitimini, doğduğu ve yaşadığı şehir olan Eskişehir’de ilkokul, orta öğretimlerini tamamladı. Ardından lise eğitimi için Çanakkale güzel sanatlar lisesinde resim bölümü okudu. Üniversite eğitimini de yine Çanakkale’de Onsekiz Mart Üniversitesinde Resim – iş öğretmenliği okudu ve buradan mezun oldu.

Oyunculuk kariyerine daha başlamadan üniversite yıllarında Volkan Sezai Suda ile çalışarak bir dönem fotomodel olarak çalıştı. Oyunculuk kariyerine ise 2011 yılında Hayata Beş Kala adlı dizide Yağmur karakteriyle başladı.

Ardından yine 2011 yılında uzun soluklu dizi olan ve Türkiye’de büyük kitlelerce izlenen Beni Affet adlı dizide Feride olarak rol aldı. Bu dizi hayatının dönüm noktası diyebiliriz. Çünkü uzun soluklu çalışmasının yanı sıra, karakteriyle de akıllarda iz bırakmıştır. 2011 yılı ile 2018 yılları arasında 8 sezon boyunca dizi sürdü. Dizideki diğer rol arkadaşları ise Murat Danacı, Gaye Turgut Evin, Mert Altınışık, Cüneyt Mete‘dir.

Şeyma Korkmaz, Beni Affet dizisinde tanıştığı Cüneyt Mete ile uzun süren ilişkisinin ardından evlendiler. Düğün videolarını, aşağıdaki video bölümümüzden izleyebilirsiniz.

Korkmaz, 2015 yılında Şehrin Melekleri adlı dizide rol aldı. Ardından yine aynı yıl ilk beyaz perde deneyimini yaşadı. Sinema filmi olan Öyle Ya Da Böyle adlı filmde Peri karakterine hayat verdi. Bu filmde rahmetli Erdal Tosun, Selim Erdoğan, Reha Özcan gibi isimlerle rol aldı.

Şeyma Korkmaz’ın youtube kanalı vardır. Yukarıdan youtube ikonuna tıklayarak youtube kanalına ulaşabilirsiniz. Instagram hesabı için yine instagram ikonuna ve twitter hesabı için ise yine twitter ikonuna dokunabilirsiniz. En güncel biyografiler MaksatBilgi’de! Tıpkı diğer biyografilerimiz gibi Şeyma Korkmaz‘ın bu sayfası da günceldir. Yeni gelişmeleri ve bilgileri ışığında sayfaya editörlerimiz tarafından güncelleme yapılır. Sizler için seçtiğimiz fotoğraflarına ve videolarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Şeyma Korkmaz’ın rol adlığı dizi ve filmleri

  1. 2015- Öyle ya da böyle / Peri (Film)
  2. 2015- Şehrin Melekleri  (Dizi)
  3. 2011-2018- Beni Affet / Feride (Dizi)
  4. 2011- Hayata beş kala / Yağmur (Dizi)

Videoları

 

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu