Yerli Kadın Ünlüler

Şeyda Erdoğan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Şeyda Erdoğan
Tam adı: Şeyda Erdoğan
Doğum tarihi: 4 Temmuz 1998
Doğum yeri: İstanbul
Boyu: 1.55
Burcu: Yengeç
Ailesi: Annesi Emine Erdoğan
Sevgilisi: …
Mesleği: Fenomen, Youtuber, Influencer
Aktif Yılları: 2015-Günümüz
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Şeyda Erdoğan Kimdir? 1998 doğumlu youtuber ve fenomendir.

4 Temmuz1998 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Ailenin tek çocuğudur. Annesi ve babası yaklaşık 2 sene önce boşanmıştır. Annesinden ve babasından ayrı yaşamaktadır. Annesi Bolu’ludur, babası ise İstanbul doğumludur.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimlerini İstanbul’da tamamlamıştır. Üniversite içinde Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ni tercih eden fenomen buradan da mezun olmuştur.

16 Ağustos 2015 yılında, üniversite okurken bir arkadaşının vasıtasıyla youtube platformuna giren Şeyda Erdoğan ilk olarak ”Piercing Nedir? Piercingler Hakkında Bilgiler- En Çok Sorulan Sorular” ile ilgili video paylaşımı yapmıştır. Bu paylaşımı ilgi çeken Şeyda, kısa sürede fenomenliğe doğru ilerlemiştir. İlk zamanlarında piercingler, bandana şekilleri veya dövmelerle ilgili videolar paylaşan Erdoğan’ın, kısa süre içerisinde makyaj videolarına yönelmesi de onu tanınır hale getirmiştir.

Yaptığı renkli makyajlarla, renkli peruk saçlarla ve piercingleriyle sosyal medyada fenomen haline gelmiştir. Üniversite yıllarında başladığı bu iş onu ileriye taşımıştır. 6 yıl önce paylaştığı videolardan sonra kısa bir süre youtube platformuna ara vermiştir. 2015 yılından sonra, en çok paylaşımları 2017 yılında yapmaya başlamıştır. 2017 yılında düzenli olarak makyaj videosu, vlog videoları ve kombin videoları paylaşmaktadır.

Bir röportajında ” Ne kadar ınfluencerlık, bir sektör veya meslek olarak kabul etmeseniz de bu bir sektör. Arka planda çok büyük bir ekip var, hepsi bu işten ekmek yiyor. Aynı zamanda bende. Ne kadar kabul edemezseniz de bu bir meslek ve ben işimde iyiyim” dedi. Aynı zamanda soru olarak ”Sen kimsin, sana neden soru sormak isteyeyim?” diyen birine ise ”Belki ilerde adımı daha çok duyacağın için veya 23 yaşında birinin dünya çapında global kozmetik firmalarıyla çalışma başarısını daha iyi anlayabilmek için soru sorabilirsin” diyerek iddialı bir cevap verdi.

Kendisi gibi youtuber olan Burak Güngör ile yaklaşık 5 senedir ilişkisi olan Şeyda Erdoğan, 2020 yılında ilişkilerine nokta koydu. Birlikte videolar çeken çift ”Şeyda ile dört yılı aşkın birlikteliğimizi sonlandırdık. Siz de ilişkimize bu dört sene içinde yakından şahit olduğunuz için; herhangi bir manipülasyona fırsat vermemek adına bu bilgiyi sizlerle üzülerek paylaşıyorum.

Beraber geçirdiğimiz seneler boyunca sevgi ve saygımızı birbirimize karşı nasıl koruduysak bu kararı da saygı çerçevesinde karşılıklı olarak aldık. İyi dileklerimiz ve güzel hatırlanacak anılarla ilişkimizi sonlandırıyoruz. Dört sene boyunca bana yaşattığı her güzel an, her güzel duygu için teşekkür ederim.” sözleriyle ilişkilerini sonlandırdıklarını duyurdular.

Youtube hesabında 1,31 milyon abonesi bulunuyor. Instagram hesabında 1,9 milyon takipçisi bulunuyor. Youtube platformunda videoları genelde 1M ve üzeri izlenen Şeyda‘nın yaptığı makyajlar ve giyim tarzı da oldukça ilgi çekiyor.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=IWIveLhUNVA

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu