Film & Dizi Önerisi

Sex and The City Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Sex and The City konusu ve oyuncuları 1998 yılından günümüze kadar gelen başarılı diziler arasında yer alıyor. Oldukça komik ve eğlenceli sahnelerden oluşan dizi, yıllara meydan okumasıyla hala severek izleniyor. Dizinin IMDb bilgilerine buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

Sitemizde daha önce sizler için yazdığımız film ve dizi önerileri için bu bağlantıya gidebilirsiniz.

Sex and The City Konusu ve Oyuncuları
Türkçe İsmi: Seks ve Şehir
IMDb Puanı: 7.2
Yapım yılı: 1998
İlk vizyon tarihi: 6 Haziran 1998
Yaş Sınırı:15+
Sezon sayısı: 6
Bölüm sayısı: 94
Yönetmeni: Michael Patrick King
Senarist: Darren Star, Judy Toll, Michael Patrick King, Candace Bushnell, Jenny Bicks, Jenji Kohan, Michael Green, Allan Heinberg, Merrill Markoe, Amy B. Harris, Julie Rottenberg, Terri Minsky, Elisa Zuritsky, Alexa Junge,Cindy Chupack, Jessica Bendinger, Liz Tuccillo, Becky Hartman Edwards, Sue Kolinsky, Aury Wallington,
Yapımcı: 
Yapım Şirketi: 
Başrol Oyuncuları: Sarah Jessica Parker Kim Cattrall Kristin Davis Cynthia Nixon
Türü: Romantik – Komedi
Yapım Ülkesi: ABD
Kanal: HBO, E!

Sex and The City Konusu

Sex and The City Konusu ve Oyuncuları

Dizi, kariyerine odaklanan ve oldukça başarılı olan 4 kadının hikayesini anlatır. Bu kadınlar New York’ludur ve birbiriyle çok iyi anlaşır. Gazeteci olan Carrie Bradshaw’ın bir gazetede köşesi bulunur. Bu köşede genellikle kadın erkek ilişkilerini ele alan yazılar yayınlar.

Carrie Bradshaw, yazılarında kendi hyatını örnek alır. Anlattığı konular ve ilişkiler kendi hayatındaki olaylardan oluşur. İlişkilerindn bir tanesi de Mr. Big ile yaşadığı olaylardır. Onun Mr. Big ile yaşadıkları hayatının etkilenmesine yol açar.

Miranda ise bir avukattır. Diğerlerine kıyasla daha farklı düşüncelere sahiptir. Erkekler konusunda oldukça sert düşünerek katı kurallarla hareket eder. Miranda ikili ilişkilerde aşık olmamaya çalışır.

Grubun üyelerinden bir diğer kişi olan Samantha’nın ise kendine ait bir halkla ilişkiler şirketi vardır. Samantha grubun en çapkın kadınıdır. İlişkiler konusunda oldukça rahattır. Ancak ona göre uzun süreli ilişki yaşamak kesinlikle doğru değildir. Samantha tek gecelik ilişkilerin kadınıdır. Ayrıca ikili ilişkilerinde hiçbir zaman seçici davranmaz.

Grubun son üyesi ise Charlotte’dir. Charlotte romantik bir kadındır. Onun aşk konusundaki en büyük amacı mükemmeli bulmaktır. Tutucu bir kadın olmasının yanı sıra zengin ve genç bir erkek bulmak ister. Hayalindeki mükemmel düğünü yapacağı erkek ile evlenmek Charlotte’in vazgeçemediği arayışıdır.

Sex and The City Oyuncuları

Sex and The City Konusu ve Oyuncuları

  1. Sarah Jessica Parker – Carrie Bradshaw
  2. Kim Cattrall – Samantha Jones
  3. Kristin Davis – Charlotte York
  4. Cynthia Nixon – Miranda Hobbes
  5. Chris Noth – Mr. Big
  6. Willie Garson – Stanford Blatch
  7. David Eigenberg – Steve Brady
  8. John Corbett – Aidan Shaw
  9. Mikhail Baryshnikov – Aleksandr Petrovsky
  10. Jason Lewis – Jerry “Smith” Jerrod

Sex and The City Konusu Videoları

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu