İlişki Konuları

Sevgiliyle,Yazışarak Mı İletişim Kuruyorsunuz Yoksa Arayarak Mı? İkisininde Olumlu Olumsuz Yönleri!

instagram takipçi hilesi

Hepimizin başından geçen olaylara değinmeden geçmeyeceğiz!Bilinmesi veya umrunuzda bile olmayan bilgiler bir yana günlük hayatımızın bizi nasıl yönlendirdiğiyle ilgili bilgileri de yazmamız gerek.

Bu hafta MaksatMuhabbette sizlere hem soru hem de kendi aramızda konuşmalarımızdan derlediğimiz bir olayı her hafta olacağı gibi bugün de yazıyor ve sizlere sunuyoruz…

Sevgilinizle genelde iletişimdeyken mesajımı tercih edersiniz yoksa aramayı mı?

zengin-olmak

Bu konuyla ilgili bir kaç kişiyle görüştükten sonra onlardan alıntı yaparak kendi düşüncelerimi ve araştırılmış bilgileri de yer vermeyi düşünüyorum.

Mesajlaşmanın, artılarını ve eksilerini konuşarak başlayalım;

1.Her şeyin bir kanıtı var! Bu daha çok hem iyi hem kötü tarafı olan bir özelliği.Çünkü yazışırken bir şeyi söylediğinde,iki taraftan biri kanıt olarak sunabiliyor. Diğer yandan olumsuzu ise yalan söyleyenler için tam bir ızdırap kazanı oluveriyor.

yanlis-mesaj-mi

2. Yazarken daha da düşünerek yazdığınızdan,yazdığınız mesajlar daha olgun düşünerek yazılıyor. Yüz yüze bunun böyle olmadığını da görebilir!Yani gerçek duygularınızı birbirinize farklı aktarmış olabilirsiniz.

dusunerek-mesaj

3.Mesajlaşma uygulamalarında,yazmamızı kolaylaştıran “Otomatik düzeltme” bazen olumlu bazen de olumsuz durumlara düşürebiliyor.

 

4. Yanlış kişiye yanlış mesaj!Bu durum hemen hemen herkesin başına gelen bir olaydır.Sadece sevgililerde değil diğer kişilerle bile olan normal bir şeydir aslında.Ancak bazı durumlarda özellikle sevgililerde bu durum büyük sıkıntılara yol açabiliyor.

yanlis-mesaj-atmak

5.Mesajınızı görmemesi gereken kişilerin anında görmesi.Bu durumun olumlusunu düşünemiyorum. 🙂

baskanin-mesajini-bakmak

6.Sokak ağzında da söylediği gibi “Türkçe bu nereye çeksen gider” hesabı bazı durumlarda yazdığınız cümleler farklı algılanabilir! Bu sizin için hem olum hem de olumsuz yönde bir durum olabilir.Ancak genelde olumsuz örnekleri etrafımızda çok.

7. Gün içinde çok mesajlaşmak hem iki tarafı hem dış unsurları olumsuz etkileyebilir!

cok-mesajlasmak

8.Sürekli beklenti içinde olmak.Bu durum özellikle iş hayatında sizi olumsuz anlamda etkileyebiliyor.Çünkü aklınız telefonunuzda kalıyor.

beklenti-icinde-mesaj-

9. Mesajlaşmak,konuşmak gibi duyguları aktarmayı yetmiyor. Emoje bile bazen anlamsız kalabiliyor.

Gördüğünüz gibi bunun da olumlusu yok. Bence mesajlaşmak yerine aramak daha mantıklı geliyor.Tabi hiç “Mesajlaşmayın!” mesajı vermiyoruz. Ancak sık sık mesaj yazmak olumsuz yönden çiftleri etkiliyor.

Peki haydi arayarak konuşmanın olumlu veya olumsuz yönlerini yazalım;

1.Sevgilininizin sesini duymak emin olun klavyenin sesinden daha anlamlı ve etkileyicidir. Bir kere sesini duymak bütün gününüzü mutlu geçirmenizi sağlayabilir!

sevgiliyle-telefonda-mutlu

2.Bir türlü kapatamamak! ” -Önce sen -önce sen” kapat muhabbeti!

https://www.youtube.com/watch?v=nJ5ItekKqVM

3.Duygularınızı daha iyi aktarabiliyorsunuz.Ses tonunuzla anlatmak istediğiniz bir şeyi veya vermek bir tepkiyi anında capacanlı verebiliyorsunuz.

4.Özleminizi konuşarak daha iyi giderebiliyorsunuz!

ozlem-gidermek

5.Bazen konuşmak istemediğinizde meşgule atmak triplere neden olabiliyor.

trip-atmak

6.Uzun süren görüşmeler tıpkı mesajlaşmadaki gibi sizi işinizden alıkoyabiliyor.Aynı zamanda da sağlığınızı da olumsuz şekilde etkileyebiliyor.

Evet bu bilgi yazımda emeği geçen, Said Nuri İstanbul,Murat Yıldız,Cihan Demir,Utku Kırkan,Ceyda Kırbaş ve Ayşegül Özalp’e teşekkürü bir borç bilirim.

İbrahim İbil

MaksatBilgi'nin kurucusu ve geliştiricisidir.Daha önce yüksek hitli web siteleri ve reklam ajans şirketi kurmuştur.Şimdi ki hedefi ise MaksatBilgi'de , İnsanların aradığı içeriği ;düzenli ve anlaşılır ,bol içerikli sunmayı hedeflemiştir.MaksatBilgi, 2013 yılından beri yayında olup öncesinde araştırma ve ekip kurmayla çalışma yapmak için bir sene boyunca çalışılmış bir projedir.Sürekli geliştirilmektedir...

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu